Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

Kamarat toho tak raz zastavili a dohodol sa s nimi ze to pojde dat hned urobit aj isiel a teda nemali s tym problem ale myslim ze by si dali pozor na to zeby si znacku asi zaznacili alebo cosi lebo take auto ktore ma poskodene sklo nema co na vozovke robit a ohrozuje tym aj ostatnych vodicov.

Odkaz ke komentáři

to potom mal celkom stastie. Ale tak stano ked ma clovek poistenie tak ma vybavene, bud plati len nejaku tu spoluucast alebo neplati nic v niektorych pripadoch, takze stale je to lepsie ako platit plnu sumu, tak mozno by bolo fajn mysliet na to stylom keby nahodou a pripravit sa aj na taketo situacie.

Odkaz ke komentáři

To skôr pozeraj na tie podmienky, to je podstatnejšie ako cena, aspoň podľa mňa. V hornete, tam to vychádza 19 euro na rok, keď ide o osobné auto, takže tá cena je prijateľná, neviem ako to je takto ako si písal, že keď ide o pripoistenie, to si popozeraj po nete a porovnaj si fakt hlavne tie podmienky, že čo sa ti viacej oplatí, nech tá poistka má aj hlavu aj pätu

Odkaz ke komentáři

Já mám od Directu nejnižší povinný ručení a k němu připojištění skla do 5.000,- Kč škody za 600,- Kč ročně. Sjednal sem to rovnou při koupi auta, protože bylo čelní sklo hrozně poškrábaný a za tmy nebylo vidět ven (respektive když svítilo proti sklu). Ve městě mění sklo na Octavia 1 za 4.500,- i s prací, partner pojišťovny to měl za 5.200,- 

Jen sem zavolal, že mam prasklinku ve výhledu (nad volantem) a hned mi to přijeli přehodit. Udělali mi to na parkovišti u práce a večer sem jel domu. Původně sem chtěl po opravě připojištění zrušit, ale po týhle zkušenosti ho nechávám...

Odkaz ke komentáři

Kdysi sem dával Citroen na výměnu skla do servisu, stál tam snad den, možná až do rána. Na oktávku přijeli s dodávkou a potřebovali jen nechat volné parkovací místo vedle auta, aby neměli se sklem dlouhou cestu. Píšu sice ,,přijeli a neměli" ale ve slutečnosti to byl jen jeden týpek, páč mu kolega onemocněl. Auto muselo stát asi 2 hoďky v klidu a doporučili mi pár dní nejezdit do myčky. Vyrazil sem s ním do provozu asi 4 hodiny po výměně a sklo drží do teď (už přes rok a čtvrt). Na předchozím mi dokonce vlhlo před lepidlo vnitřní sklo, na novym vůbec nic. 
Jak sem psal výš - za 600 ročně super služba. Kamarád má Passata B8 kde sklo stojí snad 20tis Kč a za rok měnil už dvakrát. Takže za mě i na 20 let starý škopek se to za tyhle peníze vyplatí. Pokud si teda někdo nedokáže vyměnit sám, to je potom sklo tak za litra 😄

Odkaz ke komentáři

Já mám připojištěné sklo na 18let starém Citroenu :). Důvod je, že samo sklo stojí 8tis. a levnější nechci (existuje, ale není antireflexní, jako z výroby). O mobilní výměně vím, že to funguje, na druhém Citroenu mi měnili mobilně (bylo dáno pojišťovnou), bohužel až dodatečně jsem si všimnul, že  sklo ošklivě škrábli, jenže na to se reklamace nevztahuje.  Takže následně jsem si opět vydupal náš místní skloservis ve vesnici, auto si vezmou, druhý den přivezou a vše zajistí ... .

Odkaz ke komentáři

Hostyk nie, ja toto poistenie, čo mám tak, keď to uzatváraš a nemáš poškodené sklo, tak máš výmenu skla zadarmo a aj opravy. Čiže ty tam neplatíš potom nič také ako nejakú spoluúčasť alebo čosi ako pri nejakých iných tých poisteniach to môže byť. Ale keby si mal prasknuté sklo a potom uzavrieš a chceš vymeniť, tak výmena vychádza 78 ečiek, čo tiež nie je zlé. 

Odkaz ke komentáři

V autoskle sa to dá, že ti poistia aj už prasknuté sklo, len s tým, že to vychádza drahšie a sú tam trochu iné podmienky ako je to pri nepoškodenom. Ale stále myslím, že sa to oplatí, lebo nemusíš tam platiť plnú sumu za tú výmenu a to stojí za úvahu

Odkaz ke komentáři

To ti neviem povedať, ale asi skôr nie. Ja toto, čo som ti písal, tak to viem preto, že mám s Hornetom skúsenosť, že tam som sa dozvedel, že sa niečo takéto dá. Ako je to pri iných autosklách alebo v poisťovniach tak to ti nepoviem, to som ďalej nejako nezisťoval, keďže pre mňa to nebolo aktuálne. Cena je 39 na rok, čo je myslím OK, keď máš poškodené sklo a treba to hneď opraviť alebo vymeniť. Ale tak dnes tých možností máš viacej.

Odkaz ke komentáři

Dakujem, skusim si to aj inde pozistovat ako to bude vyzerat, jak sa to bude dat. Nie je to vela ked sa to plati rocne, myslel som, ze to bude nejaka vyssia toto je celkom v pohode.

Olegpros to je fakt, ze plna suma to je uplne o niecom inom, najma ked ide o nejake novsie sklo, vybavenejsie.

Odkaz ke komentáři

Zákonné poistky už také pripoistenie ani nemávajú či? No aj keby mali neviem, všeobecne z pzp moc dobré skúsenosti nemám a niektoré poisťovne tak to je ako des. @lopmilos prosim ta ak mas nieco extra, tak mi napíš, niečo také by sa mi isto zišlo, keďže som dosť na cestách a stať sa môže čokoľvek

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...