Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
MachiSSS

Žlutá konroka oleje

Recommended Posts

Ahoj, omlouvám se, jestli se to tady někde už češilo, ale čestný slovo, že jsem to zde na fóru zkoušel najít a nenašel:-(

Začnu asi takhle. V létě si to svištím s rodinou do Německa a na dálnici se mi rozsvítila žlutá kontrolka s olejničkou. Zastavil jsem, vypl motor, zkontroloval olej, byl v pořádku. Tak jsem nastartoval a byl klid. Tohle se pak několik stovek km, už nestalo. Při cestě zpět jsem ale takhle stál asi desetkrát. Dal jsem audo po příjezdu z Německa do servisu, kde mi bylo vyměněno tlakové čidlo oleje a jelikož jsem měl i těsně před výměnou oleje, tak i ten olej jsem hned udělal. Půl roku byl klid, až asi před týdnem si v klídku jedu do Olomouce a asi po 60km klidné jízdy náhle zase ta žlutá kontrolka. Zastavil jsem, zkontroloval množství oleje na měrce, bylo vše OK. Nastartoval jsem a frčel dál. Od tohoto rožnutí kontrolky jsem ujel cca 180km. Ráno jsem chtěl jet do práce a asi po 4min klidné jízdy se to opět rožlo. Vypl jsem motor, počkal 5 vteřin, nastartoval a svítila dál. Teprve po otevření kapoty a opětovné kontrole hladiny oleja byl klid. Do výměny oleje mi zbývá cca 3000km.

-Prosím Vás, co je špatně?

-Má tlakové čidlo oleje vliv na žlutou kontrolku oleje? (to čidlo je půl roku staré)

-Čidlo na zámku kapoty bude asi OK, když po otevření kapoty je pak vše OK a kontrolka dál nesvítí?

-Kdyby bylo vadné čidlo snímající hladinu oleje, tak by kontrolka přece nesvítila, ale blikala, že ano?

-Každopádně něco muselo dát kontolce podnět, aby se rožla, otázka co??

-Olej jsem ještě nedolíval a ani není třeba, hladina oleje se hezky drží na středu ve vymezeném poli.

Zkuste mi prosím poradit, na co se zaměřit, kde by mohla být závada. Děkuji všem předem za rady.

mě když se rozvěcovala olejnička tak sem vyměnil hladinový čidlo to ze spodu na vaně a od tý doby se již nerozsvěcí

jen se rozsvítila :(

Edited by pavel71

OK, díky za radu, určitě na to mrknu při výměně oleje..

Ještě mám ale otázku, když blbne to čidlo snímající hladinu oleje, neměl by ten symbol žluté olejničky na budíkách blikat?

Může mít tlakové čidlo oleje vliv na symbol žluté olejničky?

Ja mam zase problem, ze pri kazdem pootoceni klicku do prvni polohy mi parkrat kontrolka zablika a pak zhasne. (ta zluta olejnicka). Za jizdy problem nemam. Tak to vidim na to cidlo co je zespod na vane. Mam pravdu?