Přejít na obsah

Žlutá kontrolka oleje


Doporučené příspěvky

Ahoj, omlouvám se, jestli se to tady někde už češilo, ale čestný slovo, že jsem to zde na fóru zkoušel najít a nenašel:-(

Začnu asi takhle. V létě si to svištím s rodinou do Německa a na dálnici se mi rozsvítila žlutá kontrolka s olejničkou. Zastavil jsem, vypl motor, zkontroloval olej, byl v pořádku. Tak jsem nastartoval a byl klid. Tohle se pak několik stovek km, už nestalo. Při cestě zpět jsem ale takhle stál asi desetkrát. Dal jsem auto po příjezdu z Německa do servisu, kde mi bylo vyměněno tlakové čidlo oleje a jelikož jsem měl i těsně před výměnou oleje, tak i ten olej jsem hned udělal. Půl roku byl klid, až asi před týdnem si v klídku jedu do Olomouce a asi po 60km klidné jízdy náhle zase ta žlutá kontrolka. Zastavil jsem, zkontroloval množství oleje na měrce, bylo vše OK. Nastartoval jsem a frčel dál. Od tohoto rožnutí kontrolky jsem ujel cca 180km. Ráno jsem chtěl jet do práce a asi po 4min klidné jízdy se to opět rožlo. Vypl jsem motor, počkal 5 vteřin, nastartoval a svítila dál. Teprve po otevření kapoty a opětovné kontrole hladiny oleje byl klid. Do výměny oleje mi zbývá cca 3000km.

  • -Prosím Vás, co je špatně?
  • -Má tlakové čidlo oleje vliv na žlutou kontrolku oleje? (to čidlo je půl roku staré)
  • -Čidlo na zámku kapoty bude asi OK, když po otevření kapoty je pak vše OK a kontrolka dál nesvítí?
  • -Kdyby bylo vadné čidlo snímající hladinu oleje, tak by kontrolka přece nesvítila, ale blikala, že ano?
  • -Každopádně něco muselo dát kontrolce podnět, aby se rozsvítila, otázka co?
  • -Olej jsem ještě nedolíval a ani není třeba, hladina oleje se hezky drží na středu ve vymezeném poli.
  • Zkuste mi prosím poradit, na co se zaměřit, kde by mohla být závada. Děkuji všem předem za rady.
Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Takze diag ukazala chybu 18062 (P1654) a 00562 (G266). Docetl jsem se, ze to jde opravit pomoci diag v nastavovani servisnich intervalu. Cituji: "pomohla zmena kódovania servisného intervalu v RJ prístrojovke (č. 17) z 0 (QG0) na 2 (QG2)
(kódovanie: mení sa 4. číslica v 5-miestnom čísle  _ _ _ X _ , hodnota 0 = QG0, 1 = QG1, 2 = QG2)". 

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to měl dnes u nejschopnějšího elektrikáře co znám. Předělání kódování nepomohlo. Stále to vykazuje chybu a nejde smazat. Píše to teplotu oleje 155°C a hladina není známa. Dívali jsme se na schémata. Čidlo oleje má tři piny. Údajně je problém v ukostření. Takže musím zjistit jestli to má dobrou kostru. A pokud bude dobrá kostra, tak si mě sakra nepřejte! xD

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj, Máš pořád Octavia 1 a máš pořád to čidlo topran. Jde mi o to mám podobný problém, při otočení klíčků do pol. 1 bliká žlutá kontrolka oleje, nastartuju a přestane blikat a nesvítí. Mám v plánu vyměnit čidlo stavu hladiny... To dole na vaně. Tak snad to pomůže. Jj chlapy nevíte, když otevřu kapotu, a pak jí zavřu. Tak se děje s kontrolkou to samé., tak jestli nemám v háji i cidlo zámku. Díky 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj , mám MAXIDOT , že je snímač kapoty ok se na něm  pozná, měl jsem problém ve svorkovnici T14b (za akumulátorem) , zapnul jsem klíček >za chvilku píp zobrazila se žlutá olejnička a napsal: snímač oleje-do dílny , výměna snímače , oprava kabelu a pořád to samé. Vyměnil jsem pojistku č5 , tři dny (nevím kolik jízd) to ještě pípalo (asi to poznávalo hladinu),

takže zkus tu pojistku a taky se podívat na kably u snímače 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj, tak řeším stejný multi-problém. Cca týden auto vydává divný zvuk při 2000 ot. (je jedno jaký kvalt 2/3/4, zní jako bzučící motorka na křižovatce nebo podobně jako když se omylem vytáhnou otáčky příliš nahoru na kvaltu 1, rozhodně to není normální zvuk a ozývá se vepředu v levé části auta). Možná ten zvuk nesouvisí s olejem, ale objevil se zároveň. Rozsvítila se kontrolka olejničky, tak šlo auto do servisu. Vyměněn silentblok u převodovky, upraveno povolené usazení motoru, nový vzduchový filtr, olejový filtr a snímač hladiny oleje (ač byly půl roku staré). Na diagnostice svítí nízká hladina oleje, nelze vypnout. Hladina oleje je vždy v pořádku (kontroluju ob den). Olejnička si vesele svítí dál a k tomu se rozsvítila i kontrolka motoru. Jsem v pátrání, co by to mohlo být - snímač kapoty mám napůl utržený, pojistka zatím neměněna (předpokládám v pojistkové skříňce palubovky?). Snímač značky Topran, olej 5W30 Castrol.

Odkaz ke komentáři

Čidlo jsem měnil, a jak bývá různě označené v autodílech ....tak přišel topran , je tam přes dva roky a funguje. Snímač kapoty má opravdu souvislost se snímačem oleje. Je potřeba zkontrolovat/ vyčistit svorkovnici snímače nebo i přepinovat . A taky zkontrolovat kvůli oxidaci svorkovnici za akumulátorem. 

Odkaz ke komentáři
  • Oktavián changed the title to Žlutá kontrolka oleje
  • o 3 týdny později...
V 10. 2. 2023 at 10:54, pavel71 napsal:

5w30 do rotačky? To bych nedal 

Nejdřív oprav a skoukni kabely snímače kapoty  ma to stou hladinou nákou spojitost

pokud olejnička nezhasne dej kvalitní hladinový čidlo jak uz sem psal 

Ta kontrolka motoru co ti píše diag?

 

Bylo to snímačem kapoty. Nouzově byl odtržen a kabely připojeny k sobě. Budeme s mechanikem řešit snímač až při větší opravě někdy v budoucnu, kdy se bude řešit ten rezonanční zvuk. Jinak diag. pokaždé nahodí jinou hlášku, občas i úplnou  kravinu.

Odkaz ke komentáři

No a jaký jsou to hlášky, i ty kraviny .

Jinak , jak píšeš i vedle , k tomu rezonování . Když byl problém na zavěšení motoru tak by bylo vhodné zvážit výměnu obou silentbloků i reakce. Když byl motor křivě tak tlačil i n a výfukové potrubí, a proto bych si tipnul že se musí vyřešit uložení výfuku pod kabinou- na příčce .

Odkaz ke komentáři

Jinak uložení motoru vždy měnit komplet tzn 3 kusy, opotřebovávají se prakticky nastejno, ušetří se tím čas a třeba i roztržení vlnovce, evnt dalších věcí, co trpí na....kabeláž atd atd

diagnostické hlášky je třeba řešit, i když zpočátku mohou vypadat jako nesmyslné, málo které lze vyhodnoti jako nepodstatné

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...