Přejít na obsah

Výměna žárovek


alfio

Doporučené příspěvky

Presne tak. Auto, u kteryho si pri 1200 km dlouhy ceste na hory nevymenim zarovku, je mi na hovno. Zarovky jsou zaklad, ktery je potreba mit moznost vymenit na parkovisti! Rozvody ano, servis, ale zarovka? Predloni jsem v -14C menil u OII zarovku v hlavnim halogenu, v 10 vecer na parkovisti ve Svajcu. Nadaval jsem, ale za chvili jsem to zmrzlej i ve tme mel hotovy... A ted se mam jako nekde s prckama v aute rozhodnout, jestli mam hledat za tezkou valutu prespani a rano autorizak kvuli takovy kravine jako je zarovka, nebo jet dal s tim, ze nevidim a ze riskuju flastr jako prase? Sry, ale takovou logiku tu muze obhajovat jen clovek po lobotomii, sry nekteri panove :) A je mi jedno, jestli to je auto od Skodovky, VW, MB nebo Qorosu, proste je to nedomyslenej kram... respektive domyslenej, ale ne pro uzivatele... Jeste, ze je moznost volby...

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Já si myslím, že sdružení více řídících jednotek do menšího počtu muselo nutně vést k on-line aktivaci. Aby doopravdy došlo k úspoře, tak musí být nové jednotky maximálně universální, tedy umět všechny možné funkce. I ty, za které jste si při nákupu auta nezaplatili. A pak je jasné, že při aktivaci se vám odemknou pouze funkce, které mělo auto při nákupu. Ale to pouze tipuju.

 

Taky mě překvapuje, že člověk musí mít ze zákona v autě náhradní žárovku i pro blinkr, ale sám si ji není schopný vyměnit. Ale to je fakt. Zrovna blinkr nepovažuju za tak palčivý problém, protože si taky nepamatuju za 15 let řízení jedinou vadnou žárovku. Často odchází hlavní nebo obrysová světla a ty vyměnit jdou.

Odkaz ke komentáři

Neviem ako v ČR, ale na Slovensku od roku 2009 nemusíš mať ani poistky ani žiarovky v povinnej výbave automobilu, to iste platí aj pre ťažné lano, ktoré nieje súčasť povinnej výbavy automobilu. Presne je to podla § 16 vyhlášky MDPT SR č. 464/2009 zbierky zákonov.

 

Ja osobne mám lano vždy v aute, to iste platí pre správu o nehode.

Odkaz ke komentáři

Tak takto daleko jsme ještě nepokročili. Naši byrokraté zamrzli u vyhlášky 100/2003sb. a z toho jasně plyne hever, rezervni kolo (nemusí být, když máš všechna kola s možností dojetí nebo sadu na opravu pneu), pojistky (po jedné od každého druhu), žárovky vnějšího osvětlení (po jedné od každého druhu mimo výbojky), trojúhelník, lékarnička a reflexní vesta.

Odkaz ke komentáři

Byrokrati nebyrokrati, přesně tyhle věci bych vozil vždy, hever, pojistky a žárovky vozím pro svůj klid, včetně výbojky, reflexní vestu samozřejmě taky, prostě sám pro sebe a svůj klid ..... oni to jsou věci,které můžou hodně pomoci a bez nich je to v případě potřeby docela pakárna :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

dik, vyslo mi z toho toto, predne smerovky a smerovky v spetakoch nenaslo:

 

Predne svetla:

 

stretavacky - H7 (12V 55W)

parkovacky - W5W (12V 5W)

dialkove svetla/denne svietenie - H15 (12V 15/55)

predne hmlovky - H8 (12V 35W)

 

Zadne svetla:

 

brzdove/cuvacka/zadna hmlovka - P21W (12V 21W)

zadne svetla/osvetlenie SPZ - W5W (12V 5W)

zadne smerovky - PY21W (12V 21W)

Odkaz ke komentáři

Predne smerovky budu rovnake ako zadne, ale su zaliate vo svetle, ako pise oli. Pri vymene sa pouziva sada na zaslepenie.

Smerovky v spetakoch su ledkove a cislo dielu je 5E0949101 - lava a 5E0949102 - prava.

 

dialkove svetla/denne svietenie - H15 (12V 15/55)

Pri halogenovych svetlach, nesvietia nahodou tie H15 aj ako parkovacky? Len bixeny tam maju tusim jednu W5W na podsvietenie tych mriezok, alebo co to je :)

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

sak toto sa mi nezdalo, sa mi vidi, ze jedna ziarkovka sluzi ako parkovacka a aj ako denne svietenie, cize je to dvojvlakno?

 

a to iste plati pre klasicke stretavacky, tiez jedna ziarovka aj pre dialkove, ked sa mylim, tak ma opravte...

 

cize ta H15 sluzi aj ako denne + parkovacka a ta H7 je dvojvlakno pre stretavacky a dialkove??? je to tak? moc som to zatial neskumal...

 

a iba tie predne smerovky su zaslepene? ci vsetky ziarkovy v prednych svetlometoch?

 

kua musim to kuknut konecne v kare :wallbash:

 

Odkaz ke komentáři

tak som to pozeral aj na autokelly a finalna verzia pre halogeny by mala byt tato:

 

Predne svetlomety:
stretavacky - H7 12V 55W PX26d
parkovacky+denne+dialkove - H15 12V 15/55W PGJ23t-1
smerovky - P21W 12V 21W
hmlovky - H8 12V 35W PGJ19-1
Zadne svetlomety:
zadne obrysove - 5W5 12V 5W W2,1x9,5d
brzdove - P21W 12V 21W
hmlovka - P21W 12V 21W
cuvacka - P21W 12V 21W
osvetlenie SPZ - 5W5 12V 5W W2,1x9,5d
smerovky - PY21w 12V 21W
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...