Jump to content

Klepání motoru


Guest senna1988

Recommended Posts

Guest senna1988

Na Octavii III , 1,2 TSI , 77 kW , najeto 500 km jsem si všiml kovového klepání motoru , které jde se vzrůstajícími otáčkami motoru ( Zní to jako nějaká rezonance plechového dílu ).Při deceleraci se tento zvuk objeví jen mezi 1700 do 1300 otáček . Při volnoběhu motor také stejně klepe , jako při akceleraci . Zvuk je velmi zřetelný u otevřeného motoru, při jízdě je méně slyšitelný.

 

Navštívil jsem zatím dva servisy . Tam , kde jsem vůz koupil mi řekli , že to dělá každý motor tohoto typu a ukázali mi nákres Turba , kde toto klepání má způsobovat nějaká podložka s dovětkem ze školení ve Škodovce , že je to normální jev . V druhém servisu mi řekli , že to turbo určitě není , že klepání způsobuje vysokotlaké čerpadlo paliva umístěné u hlavy válců . Prý to také Škodovka bude řešit úpravou tohoto čerpadla. Jakmile bude úprava provedena , budou prý čerpadla , která klepou měnit .

 

Máte někdo také s tímto motorem podobný problém ?

Link to post
  • 4 years later...

Měl jsem stejný problém jen u 1.4 TSI. Neuznali mi požadavek na záruční opravu, že zvuk je běžný a normální. Ovšem nedal jsem se a uhaněl jsem škodovku pomocí emailů na linku péče o zákazníky. Asi po 4. emailu, když jsem napsal, že už si nikdy nekoupím škodovku a zaplatím soudního znalce, přišla odpověď. Že mi tedy čerpadlo vymění, ale že to bude dělat pořád. Problém je pryč. Výměna pomohla. 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...