Přejít na obsah

Bobek


Doporučené příspěvky

Zdravím,

po delší odmlce jsem se rozhodnul ukázat světu své současné přibližovadlo. Po velmi povedené Octavii Scout, se kterou jsem za dva roky ujel 80tis.km bez jediného problému a trochu méně povedené Octavii 3 jsem přesedlal na Superba Combi.

 

Motorizace je tak trochu splněny sen - 3.6FSI, jelikož jsem vždy toužil ochutnat, jak funguje víceválcový motor v kombinaci s DSG a 4x4. Výbava vychází z úrovně Laurin a Klement, tudíž jediné co chybí, je tříramenný volant s padly na řazení. Barva hněda jak z venku tak vevnitř. Autičko je rok staré a být o dva měsíce mladší byl by to facelift :)

 

Silné stránky :

 

Tichý a silný motor

Výborná převodovka DSG - jooo, kdybych ji měl kdysi na sprintech možná bych i něco vyhrál, lunch control je masakr

Jízdní vlastnosti - na takovou krávu se s tím da pěkně řádit v zatáčkách :)

Nenápadný vzhled - nebýt čtyř laufu nikdo nic nepozná, obyč superb "f tdíčku na hlínách" :)

Vzhledem k váze a síle vozu výborná spotřeba - kolem 11litrů/100km kombinace

Panoramatická střecha - to je díra ve střeše jak kráva

Parkovací asistent - někdy se až leknu, kam ten blázen zvládne zaparkovat :)

Bixenony - hlavně dálková světla jsou výborná během rychle jízdy po dálnici.

Brzdy

Nezávislé topení - škrabku jsem zatím nemusel použít

 

Slabé stránky:

 

Sound systém - jak tomuto můžou říkat prémiové audio nechápu, asi někomu přeskočilo, Octavie 2 bez sound systému hrála lépe

Columbus - nestíhá když se překlikává mezi TV, audio, HDD

Elektrické otevírání kufru - než se otevře to je doba, podle mě zbytečnost a zhýralost největšího kalibru

4x4 - nic moc průchodnost, kvůli nízké světle výšce, každopádně bez 4x4 nevím jak by toto auto mohlo fungovat

18 palcová kola - malá, zanikají v podbězích

 

 

Úpravy do budoucnosti:

 

19 palcová kola - něco lehkého

Upgrade výfukového systému s el. ovládanou klapkou

Upgrade řídící jednotky motoru a DSG - 300ps jako R36, je dosažitelný cíl

Vytlumení dveří a výměna reproduktoru

Tříramenný hnědý volant s padlý - už je doma, jen nasadit a nakódovat.

 

 

To je asi tak vše co mě napadlo :)

 

post-426-0-59523200-1388493392_thumb.jpg

post-426-0-75827500-1388493418_thumb.jpg

post-426-0-31477200-1388493444_thumb.jpg

post-426-0-17458100-1388493466_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Pecka, 3.6 SII je taky můj sen - jen v lift/sedanu, aspoň na pár měsíců okusit. Mám jednoho vyhlídnutého :D

Zatím jsem zkoušel DSG jen v naftě, a řadilo to pěkně, ale moc brzy, což ale právě u VR6 nevadí.

Jsem zvědav na úpravy, nevím jestli sleduješ i konkurenční fórum, ale tam je k tomu přímo téma.

Těch 300 PS by bylo příjemných, hlavně proto, že to auto je fakt nenápadné.

 

Koukám, že nemáš ve slabých stránkách malou nádrž, to mi na SII silně vadí a zvlášť u VR6 to bude markantní při cestování po dálnicích svižnějším tempem.

Odkaz ke komentáři

jojo sleduji na skodahome ale nemyslim si ze by meli nejake prevratne myslenky :) co se tyka razeni no tak na to si stezovat nemuzu, celkem jsme asi naladeni na stejnou vlnu s dsg:) jinak nadrz me nejak zasadne netrapi, u nas je to v pohode pumpa na kazdem rohu, v nemecku to asi bude horsi ale tam se jen tak s timdle vozitkem nedostanu, coz je skoda, jelikoz dalnicni jizda mu celkem vyhovuje a je to prca jak tachometr utika jak zbesily za metu 200km/h :)

 

Jo mozna jedno negativum me jeste napadlo a to kessy :) clovek celkem zapomene ze potrebuje klice a staci vzit jina bunda po par dnech, clovek je navykly ze klice nepotrebuje a ono ne a ne se odemknout :)

Odkaz ke komentáři

soundsystém oproti octavii 2FL stojí fakt za nic...

columbus - stačí updatovat na novější verzi 5238 a už to lítá lépe, ale televize prostě chvílí nabíhá no....

jinak výkon na těch 300k jak mají VW, tak prý to tam umí nalejt motorpower i tdifun to někde psal, tak fakt není problém...

 

jinak máš pěkný autíčko.

Odkaz ke komentáři

Dekuji:-)

Podvolantovka podle me nebude treba menit pokud se prechazi z volantu co mel uz multifunkci, ale na beton to nevim dali jste mi broucka do hlavy.

Jinak 4x4 moc sranda neni jelikoz esp nejde deaktivovat:-( je to celkem nizke a nema to oplechovany spodek jako scout takze je treba opatrne abych to nejak neocesal.

Existuji plechy po motor a rozvodovku na superba?neco ala paket spatne cesty?

Odkaz ke komentáři

ale jde deaktivovat, stačí mít diagnostiku :) když teď podržím více než 2 sekundy to tlačítko pritskluzu, tak se vypne taky :) aktivoval sem i XDS...

dyť nemáš sportovní podvozek, tak to máš tak akorát.. .

paket pro špatný cesty existuje u kombi a TDI haldex, u 3.6 se neprodává zvýšení výšky a pod autem sem ještě nebyl, jak je to zakrytované....

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

jojo kube, ona ta hnědá na jeho fotkách vypadá vyblitá, ale v reálu to tak není! i celkem na palubovce to vypadá elegantně, jenom trošku tapeci jsou odbytý... to dřevo je o názoru, dle mého tam více ladí black piano...

 

jinak volant se povedl, jak se vyndává vubec airbag? díky :)

Odkaz ke komentáři

Je treba otocit volant o 90 stupnu a ze zadu do otvoru nacpat plochac kterym se odjisti pruzinka, tak odjistis jednu stranu. Stejne to udelas na druhe strane a airbag ti spadne do klina. Odpojit konektor a je to:-)

 

Jojo cerne listy jsou mnohem lepsi. To drevo uz je dneska kycovite.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...