Přejít na obsah

vymena oleje


Guest scy242

Doporučené příspěvky

Ahoj ..prosim vas potreboval bych poradit jestli do 2.0fsi (2006,93tis km) nemusim davat olej 5w30 a dat tam 10w40.Dekuju za info

 

Měl by splňovat dle výrobce pro pevný serv. interval tyto normy VW 501 01, VW 502 00 , 10W-40 je myslím splňuje,ale radši bych to zkontroloval přímo co je napsaný na flašce.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Ahoj, resim podobne dilema, v servisni knizce mam uvedene, ze ma muj vuz promenlivy servisni interval QG1 a pak jsou specifikace na olej jine nez u pevneho servisního intervalu.

Laicky bych řekl, ze je lepsi menit olej casteji, tz pevny interval. Navíc netusim, co tam kdo lil prede mnou.

Pak jde o normu VW 501,502 a 504. Jenze v servisce pisou, ze u QG1 mam lit olej VW 503 a 504.

Co myslite, bude vadit, když tam naleju 502ku, které mam doma osm litru?

 

Predem diky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, čeká mě výměna oleje. V servisce je napsaný servisní interval QG1. Pro každý interval jsou pak v manuálu jiné normy:

 

Specifikace motorového oleje pro vozidla s pevnými servisními intervaly (QG0, QG2):

VW 501 01

VW 502 00

VW 504 00

 

Specifikace motorového oleje pro vozidla s proměnlivými servisními intervaly (QG1):

VW 503 00

VW 504 00

 

Mám v tom hokej. Když chci měnit olej po 15tkm, jakou normu mám teda dát? Nemám tušení, co tam bylo předtím, vím jen od předchozího majitele že 5W40. Na dveřích je poslední záznam z roku 2011, 5W30.

 

V manuále dále píšou toto. Nějak nechápu, proč by to mělo vadit:

 

Vozidla s proměnlivými servisními intervaly (QG1) musí používat pouze výše uvedené oleje. Z důvodů zachování vlastností oleje, které jsou dány jeho specifikací, doporučujeme doplnění oleje pouze olejem stejné specifikace. Ve výjimečném případě smíte doplnit max. 0,5 l motorového oleje specifikace VW 502 00 (pouze zážehové motory), resp. specifikace VW 505 01 (pouze vznětové motory). Jiné motorové oleje nesmíte použít - nebezpečí poškození motoru!

 

Nebo to mám brát tak, že pokud budu měnit po 15tkm, tak je úplně jedno, jakou z těchto norem vyberu? Díky!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...