Přejít na obsah

Jaka je vitalita tohoto motoru?


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny. Chci se zeptat tech kteri maji zkusenosti s timto motorem 1.2 tsi 77Kw v O3. Ptam se proto ze jsem pred par dny jel v golfu7 combi se stejnym motorem, a pripadalo mi to ve dvouch dospelich docela svizne ale jel jsem jen tak 1,9km. A to vetsinou jen v kolonach! Vic mi nebylo dovoleno. Auto je to velice dobre ale ma na zadnich sedackach malo mista na nohy bohuzel a proto jsem se cestou domu zastavil ve Skode Auto a tam jsem si nechal spocitat cenu na tento motor v kratke verzi. Uz tak s mensi vybavou byla drazsi nez Golf!!! Natoz v Combi?. Ale nemeli tenhle motor na pujceni a ani jeden z prodejcu v mem okoli. Octavka ma snad vic jak o deset centaku i v kratke verzi vic mista! Jezdili bychom dva dospeli dve deti a nalozen kufr. Nerikam ze furt jen na chalupu nebo na dofcu. Prosim o vase subjektivni nazory. ?

Odkaz ke komentáři

Ja jsem to myslel tak ze se nechci stat brzdou provozu a na druhou stranu nechci ten motor jak se rika drtit porad pod plynem. To nesvedci spotrebe a vubec pak clovek z toho nema pocit pohodove jizdy. Silnejsi je 1.4 tsi ale ta je az nesmyslne o dost drazsi bohuzel. Pocitam tak se spotrebou okolo 7 litru na 100km tak se chci zeptat jestli je to realne.?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Oskar: záleží, co všechno v tom autě s tímto motorem zamýšlíš převážet. Jde-li jen o přejíždění určitých vzdáleností, pak je to ok. Máš-li však v plánu např. 2x v roce dovolenou do Alp ve čtyřech a v létě k moři, pak se vyplatí 1,4TSI.

1,2TSi je k doporučení fakt jen do města; zbytek je s prominutím trápení nervů posádky a přílišný tlak na mozek řidiče.

 

Podvozková platforma je stejná u G7 jako u OIII a Seatu, a proto mne udivuje Tvé tvrzení ohledně málo místa na nohy na zadních sedadlech. Jak byly výškově nastavená přední sedadla během testovací jízdy? Byly elektricky ovládané, nebo manuální?

A poté u té vystavené OIII na salonu u Škodovky ;)

 

Díky za postřehy B)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest senna1988

Zdravim vsechny. Chci se zeptat tech kteri maji zkusenosti s timto motorem 1.2 tsi 77Kw v O3. Ptam se proto ze jsem pred par dny jel v golfu7 combi se stejnym motorem, a pripadalo mi to ve dvouch dospelich docela svizne ale jel jsem jen tak 1,9km. A to vetsinou jen v kolonach! Vic mi nebylo dovoleno. Auto je to velice dobre ale ma na zadnich sedackach malo mista na nohy bohuzel a proto jsem se cestou domu zastavil ve Skode Auto a tam jsem si nechal spocitat cenu na tento motor v kratke verzi. Uz tak s mensi vybavou byla drazsi nez Golf!!! Natoz v Combi?. Ale nemeli tenhle motor na pujceni a ani jeden z prodejcu v mem okoli. Octavka ma snad vic jak o deset centaku i v kratke verzi vic mista! Jezdili bychom dva dospeli dve deti a nalozen kufr. Nerikam ze furt jen na chalupu nebo na dofcu. Prosim o vase subjektivni nazory. ?

Zdravím , také jsem měl stejné dilema, jestli koupit G7 , nebo OIII . Vzadu na nohy je tam více místa - O3 má sice stejnou platformu , ale delší rozvor. G7 jsem si nevybral proto , že jsme měl s předchozím VW Golf VI , 1,4 TSI , 90 kW velké problémy s motorem a VW nic neuznalo - příšerný přístup k reklamacím, neuznali vůbec nic ( řetěz a napínáky jsem měnil během 30.000 km třikrát) a tak jsem jej po třech letech musel prodat . Nakonec jsme zvolil OIII s motorem 1,2 TSI , 77 kW ( E211 ). Podvozek je sice tvrdší, jízdní vlastnosti horší než GVI, ale motor v porovnání s předchozím Golfem je jen o málo slabší,ale má neuvěřitelně nízkou spotřebu paliva - zatím po 5000 km je celková spotřeba 5,3 l/10 km , poměr město /venku 60% / 40 % . Asi jsem narazil na dobrý kousek . Ale poznamenávám , že jezdím sám , max. ve dvou lidech. U prodejců hlavně musíš srazit cenu dolů , mně se podařilo dostat slevu až na 14.8 % a pak už je to zajímavé. Stojí to chvíli času , ale vyplatí se to

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...