Přejít na obsah

Jak používat vosk?


Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat, jak správně používat vosk? Na mytí a přípravu laku jsou tady krásné návody, ale na voskování mi chybí.

Je mi jasné, že karosérie musí být suchá a čistá. Tipuju, že jeden z posledních kroků před voskováním je clay. Pak asi nějaký způsob na opravu případných škrábanců (jak je vlastně opravit? V dnešní době je i parkování před nákupními domy životu nebezpečená činnost. O ulici ani nemluvě).

Jaký je správný způsob nanášení vosku a čím? Má se každá vrstva leštit? Lze voskovat í skla? Jak moc je vhodné použít vosky pro různé druhy barvy karosérie?

Jsem začátečník a mám moc otázek.

Odkaz ke komentáři

Tak ono pod vosk by měla přijít zásadně leštěnka kterou víceméně opravíš i jemné škrábance, co se týče aplikace tak na suchý vyleštěný povrch naneseš vosk (nemělo by se to dělat na přímém slunci) viz obrázek necháš chvilku zaschnout a pak rozleštíš mikrovláknem potom by měl vosk chvíli odpočinout a pak idelálně aplikovat ještě jednu nebo s dalším odstupem dvě vrstvy. Jinak všeobecně platí že důkladné mytí->usušení->chemická dekontaminace(ironX, tarX apod)-> opláchnutí -> clay -> opláchnutí -> sušení -> leštěnka -> vosk (více vrstev)... Doufám že jsem na nic nezapoměl a michi nebo cubecnik mi nedaj za uši :). Co se týče nanášení vosku tak někdo to dělá prstama já jsem si koupil molitanovej aplikátor

http://www.detailingshop.cz/protekce-vosky-a-sealanty/774-dodo-juice-basics-of-bling-wax-applicator-penovy-aplikator.html

Jinak co se týče voskování skel tak názory jsou různý, já je voskuju na čelnim skle to moc dlouho nevydrží protože to stěrače a ostřikovače odrbou ale třeba na bočních sklech nebo na zrcátkách to není vůbec špatná věc. Jinak co se týče barevnejch vosků tak já nevím o čem mluvíš ale předpokládám že o supermárketovejch polishích jako je želva nebo třeba sonax to jsou jakési kombinace leštěnky a vosku, když jsem to kdysi používal a vyhodil za to spoustu peněz tak mě to vydrželo vždycky jen chvíli 1-2 mytí.... Klidně se ptej dál, teď stejně nikdo nedetailuje protože je zima hnusně a nemá to cenu :D

post-2335-0-18786000-1392059185_thumb.jpg

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...