Přejít na obsah

Auta z Anglie


Vladan

Doporučené příspěvky

Ja ziju taky v Anglii a jezdim s tady ceskou Octavkou, kterou jsem si nedavno nechal preregistrovat na anglicke znacky. Jezdeni je uplne v pohode (zejmena mesto a dalnice) a to hlavne proto ze jsem na tohle auto zvykly. Jediny problem je skoro nemozne predjizdeni na okreskach.

 

Nicmene, asi pred mesicem jsem koupil za "par babek" 2002 RS, kterou davam do kupy a jestli bude relativne v pohode, tak ji dovezu do CR a preregistruji na Ceske znacky. Bude to takove nase prazdninove auto, kdyz bude nase rodinka v cesku.

 

Jestli se to povede tak budu asi jediny clovek na svete, kdo ma auto s levostranym rizenim na jezdeni po Anglii a auto s pravostranym rizenim na jezdni po CR :)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Tak dneska jsem uspesne prihlasil moji O1 RS s pravostranym rizenim na ceske SPZ. Slo to celkem hladce. Jediny Vopruz bylo to ze jsem musel jet ze severni moravy do Prahy (respektive obec Klicany) na kontrolu vyhledu z auta, Je to test auta s pravostanym rizenim pro provoz v CR ktery stoji 4250Kc !!! Ten test vyhledu chapu. Ale oni tam jeste testuji to jestli sviti leva nebo obe zadni mlhovky a jestli jsou predni svetla z auta pro provoz pro Evropu. Zadni mlhovky a predni svetla se stejne testuji i pri dovozove STK.

 

S autem jsem prijel na Anglickych SPZ. Jinak naklady byly asi tyto:

* predni svetla (v mem pripade me to nic nestalo jelikoz jsem prohodil predni svetla mezi mymi auty)

* zapojeni leve zadni mlhovky = 1.5m dratu + trochu cinu

* Prijezd do CR = Eurotunnel nebo trajekt asi (65 liber) + trochu paliva. Je to asi 2000km

* Emise 600Kc

* Dovozova SKT 2150Kc (cekani na dovozovy protokol bylo jeden den, ale pozor nektere STK muzou mit cekaci dobu i 2 tydny)

* Kontola vyhledu Dekra Klicany 4250Kc

* pojisteni

* zapis na urade 800Kc + eko dan (RS je EURO4 cili ekodan je 0Kc)

* za pul dne jsem mel hotove ceske papiry na urade ted uz zbyva poslat na anglicke ministerstvo dopravy DVLA ustrizek z technicaku kterym prohlasujete ze auto je vyvezeno z UK.

* posleni Vopruz, ktery zbyva, je zrusit anglickou pojistku. Vopruz je to proto ze pojistky v anglii jsou vetcinou na rok a pri predcastnem ukonceni platite poplatek i 45 liber

 

Jelikoz jsem ze severni Moravy, tak jsem udelal blbost ze jsem si nezarezevoval test vyhledu na Dekre s dostatecnym predstihem, tak aby to padlo na datum kdyz jsem auto dovazel z UK a projizdel Prahou.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...
  • o rok později...
On 11/17/2019 at 4:42 PM, Tom123 said:

Zdravim uživatele Pajaaa6608

Měl bych dotaz, pokud můžu.  Vlastnim octavii 2 řady,  r. V. 2005 z UK, a mam problem s levou zadni mlhovou. Byla by moznost nejakeho strucneho navodu? Dekuji.  Tom

Ahoj, sorry vsiml jsem jsi tveho dotazu az ted kdyz jsem projizdel tohle vlakno.

Ja mam na Octavia 1 drat mezy pravou a levou mlhovkou a sviti mi obe najdnou. Zarovky na Octavia 1 jsou v obou svetlech jen je vzdy zapojena leva nebo prava podle toho jestli je to auto pro UK nebo Evropu. Myslim ze na O2 to bude stejne ale pokud to jde nastavit tak jak pise Sulda tak je to pohoda.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...