Přejít na obsah

DPF-filtr pevných částic


Doporučené příspěvky

Asi mas na mysli regeneraciu DPF, tak to by malo prebiehat rovnako ako tu: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=21590

Pri kazdom aute sa to prejavuje inak, napr. na mojej OII 1.6TDI CR sa to prejavuje zvysenim otacok na 1000ot. (ziadne ine som nepostrehol, ani znizenie vykonu motora) a na Pole 1.4 TDI DPF sa to prejavuje jemnym cuknutim motoru pri zapnuti regeneracie a jemne znizenym vykonom motoru. Navyse pocas reg. pozorujem na Pole aj zvysenu hlucnost zo zadnej zasti vyfuku, ale samo o sebe ten motor je ako traktor :D

Regeneracia DPF trva presne 10 min., aspon co som naposledy meral na obidvoch autach :)

Odkaz ke komentáři

Při jízdě to nepoznáš, pouze se zvýší otáčky při volnoběhu. Mám O3 1,6 TDI a regenerace proběhla už po 600 km. Navíc se stalo to, že jsem v průběhu regenerace zaparkoval a vypnul motor v podzemní garáži -> sepnul se ventilátor chladiče a z auta se linul zápach spálené gumy.... dost mě to tenkrát vyděsilo. Teď už vím, že to je normální, když vypneš motor v průběhu regenerace.

Bude to asi nový software, protože u O2 1,6 TDI PDF jsem to nikdy nezažil.

Odkaz ke komentáři

No nove CR sa prejavuju vacsinou tym zvysenim otacok na volnobehu (ako pise kolega vyssie) aj ked je motor zohriaty, cize inak asi prebiehajucu regeneraciu nezistis. Par krat sa mi uz stalo, ze som zaparkoval do garaze a pred vypnutim klucika som zistil, ze prebieha regeneracia...tak znovu vycuvat von a obehnut dedinu dookola...cloveka to aj nasere :D

Odkaz ke komentáři

Proč? protože většina lidí filtry do...í vlastní blbostí, bojí se jít pak do servisu, protože to stojí peníze a dok...í to ještě víc placebo přípravkama z OBI např.

 

Mám filtr už ve třetím autě a pokud člověk dodržuje základní pravidla jak se chovat k naftě tak na 90% s filtrem problém mít nebude.

 

BTW...je super se chlubit jak jsem si koupil 2.0 TDI a žere mi to 4.5l/100km, protože to netočím víc jak 1500 ot. ,ale pak se podívejte jak to prospívá filtru a kolik stojí výměna nebo čištění.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Docela mě zajímal stav zaplnění filtru pevných částic po najetí více jak 100tkm. Takže tady aktuální čísla (najeto 112 807km, načteno dnes v 09:32:42)

 

512 Filtr částic; objem olejového popílku 0.06 l
513 Filtr částic; hmotnost olejového popílku 26.2 g
514 Filtr částic; vypočtená hmotnost sazí 19.83 g
515 Filtr částic; měřená hmotnost sazí 0.60 g
516 Filtr částic; doba od poslední regenerace 27879 s
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...