Přejít na obsah

chladící kapalina


Doporučené příspěvky

U O2 jsem si toho nikdy nevšiml, ale u O3 při zahřátem motoru množství chladící kapaliny v nádobce pod minimální hranicí (kontrolka nic), Po uvolnění víčka zasyčí a hladina vyběhne na normální hodnotu mezi max a min v nádržce. Tento projev nemá žádný důsledek - varovná kontrolka, vyšší hodnota teploty kapaliny na ukazateli, prostě nic. je to v pořádku?

Odkaz ke komentáři

Řekl bych že je to normální, se zahřátím se trochu zvýší tlak takže se všechny hadice poněkud "nafouknou" čímž zvětší objem a poklesne hladina v nádržce, když jí otevřeš tlak se vyrovná a hladina se zase zvedne, to je funkce expanzní nádobky, když jí u studeného auta doliješ na max. tak u zahřátého bude pořád ještě nad min.

Odkaz ke komentáři

Jo, to je logické, jen mě trochu vyděsilo, že si u bývalé O2 takový jev nevybavuji. Spíš se mi zdála hladina u teplého motoru nepatrně vyšší než u studeného, což je taky logické. Ale technologie je třeba trochu jiná. Ale šlo mi o to vysledovat u kolegů, jestli to mají také tak. Dík.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ja myslim ze se nesmi michat. Ty kapaliny jsou myslim na jine bazi, G11 je ethylenglykol a G12 ethandiol (snad se nepletu).

Pokud vim tak G11 se nejaky patek uz nevyrabi a jeji zivotnost byla tusim cca 3 roky misto ni je G48...

 

Nicmene tady si ve spatne sekci, toto je SEKCE OIII...

 

 

edit: hlavně nechápu jak tě napadlo do červený nalejt zelenou

Takže můj názor, ano je to problém protože ty dvě kapaliny spolu reagují mohou zničit i těsnění pod hlavou atd...

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Dík, za odpověď, omlouvám se za špatnou sekci ale jinou o chladících kapalinách jsem nenašel. Nedávno jsem s tím zajel do servisu, aby mi tu chladící kapalinu vyměnili a tam mi řekli, že je to takhle v pořádku a změřili mi akorát mrazuvzdornost, kterou mám do -45°C. Nevím teda jestli jim mám věřit, nebo si zajet někam jinam aby mi tu kapalinu vyměnili. Nemůže to být třeba, tím že tahle G11 měla modrou barvu a ne zelenou?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Dolejvám každé dva dny, pod autem louže , tak jsem zvědavej co to bude za problém. Jinak super je , že mi v sevisu kam jezdím řekli, že se na to mohou mrknout až po novém roce, takže do té doby asi nejezdit, nebo co. Nemáte někdo podobnou zkušenost co by to mohlo být ? OIII RS r.v. 2013

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...