Přejít na obsah

HDD - Harddisk v Columbovi


Guest fofrem13

Doporučené příspěvky

Guest fofrem13

Zdravím všechny !

 

Mám pár dotazů:

 

 

1/mohu svůj RNS510 Columbus vymontovat z auta a pak zase dát zpět aniž by se něco zablokovalo a chtělo to zásah v servisu ?

 

 

V Columbovi z roku 2008 mám harddisk ukazující 20GB. Když jsem ho viděl na obrázku na internetu, napadlo mě, že vypadá jako klasický PATA (předchůdce SATA) harddisk 2,5" co se používá do starého notebooku. Takový se mi tu jeden válí, co má asi 80GB.

 

2/jaký alokační systém souborů používá columbus na práci s daty ? (FAT? FAT32? NTFS? nebo něco jiného?)

 

3/mohu vzít z Columba původní 20GB harddisk a ve vhodném programu na pc z něj vytvořit diskovou image a tu poté zapsat na ten 80GB harddisk?

 

4/a splním-li všechny předchozí body, mohu v PC vhodným softwarem rozšířit původní 20GB image na 80GB (lze to provést včetně zachování původních dat...). Bude Columbus schopen ovládat partition 80GB velikou ?

 

 

Děkuji Vám všem velice za případnou odpověď :)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o měsíc později...

Pokud já vím, alespoň co jsem zjistil nedávno (a neříkám, že mám pravdu ;-) ) :

 

1\ ano

2\ FAT32 v kombinaci s něčím dalším (DosFS 2.0)

3\ nikoliv, nebudeš schopen rozšířit neznámé oddíly - uděláš pouze disk to disk sector copy, ale místo zůstane nevyužito. Lepší je pak flashnout nový FW, který udělá automaticky repartition.

4\ ano, bude, nicméně opatrně s velikostí - nejsem si jist, kolik zvládne Columbus a jaká velikost nebude činit problémy nap5. při upgrade fw apod.

 

Podívej se zde, zrovna jsem tam něco trochu napsal - http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=35&page=51&do=findComment&comment=1532182

 

 

post-4250-0-78360300-1420243028_thumb.png

post-4250-0-45576700-1420243289_thumb.png

Upraveno uživatelem Sharkys
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 9 měsíců později...

Dobrý den,

mám dotaz.

 

Nejdou mi nahrat do Columba mapy V14 west. Zda se že asi mechanika, ale jinak ta mechanika vse precte.

Mapy vypaluji na Verbatim + DL , zkousel jsem i jine vypalovacky, pořad nic.

Když tohle nepomohlo, tak jsem zkusil variantu pres SD kartu, coz taky neslo. Proste to viselo porad na 31 procentech treba 3 hodiny tak doslo k restartu, vyzkouseno vicekrat porad to same.

Ted pri zapnuti map my to pise vlozte DVD s mapama.

Asi se to pri kopirovany neprekopirovalo vsechno.

Tak jsem si myslel, ze je HDD vadny.

Rozdelal jsem Columba vytahl HDD a proskenoval v PC softwarem na vadne bloky atd.

HDD je v poradu.

Ted mam takovy napad, jestli nahodou nekdo nevi , teda jestli to jde, ze bych je tam nakopiroval naprimo ty mapy, kdyz ten HDD mam pripojeny k PC.

 

NA HDD mam 3 partitiony.

 

Partition 1 18,63 GB

Partition 2 9,31 GB

Partition 3 9,31 GB

 

Partition 1 ve windowsech neprectu mozna by to slo v linuxu. Mohu potom vyzkouset.

 

Partition 2 ma v sobe slozky dvd a speech a soubor hddfiles.log tech slozkach jsou podle prehledu data pro mapy.

 

Partition 3 ma slozku edb/ppoi/PersonalPoi.db3

 

Software je 4024

 

Popripade ktere slozky nakopirovat na ktery partition.

 

Děkuji za odpoved.

 

 

Odkaz ke komentáři

Mapy se při nahrávání nejdříve smažou, pak nahrávají

 

Partition je ve formátu Vienna

 

Děkuji za odpověd.

 

To jsem zjistil, ze se nejdrive smazou a pak prehraji. Editoval jsem si iso EU_sd_to_hdd_fw.iso a tam nasel v souboru vim.wsh postup.

 

Jen je divne ze Partition 2 a partition 3 mi to ukazuje format FAT.

 

Jen jestli se ty mapy kopiruji do Partition 2 nebo jeste nekam se neco prehrava aby to fungovalo.

Ve vim.wsh je cd("/hdb2")

Dekuji

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj vsem..Taky mam problem. Zkusil jsem novy mapy pres DVD DL..A ted nemam zadny 👨‍⚕️ Tak jsem zkousel natahat mapy pres Maps Tool ale tam to taky nejde..Je mozny ze je KO disk? SSD ani vetsi disk nepotrebuji,tech par MP3 si poslechnu klidne i s SD kartou,nebo vubec.
Lze nejak zjistit stav disku,bez rozebrani?
Nebo ho rovnou rozebrat a dat novy HDD? Pak si to system a particie udela sam?

EDIT: Spatna byla mechanika.Po vymene nacte DVD DL a mapy v poho nahraje.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Aktualizace map a všeho pro navigaci se mi osvědčilo hdd vyjmout a připojit k pc. Nutné mít pata redukci. Dále jsem řešil problém s rozpadlým logem při startu a neustálými restarty. Někdy naběhlo hned, někdy vůbec. Vyřešeno flash systému. V partition pro mapy byl poškozen soubor se zvláštními cíly. Parttion bylo nutné naformátovat a znovu nahrát aktuální mapy. V Pc práce cca na půl hoďky. 

Po flash vše funguje i ovládaní na volantu bez nutnosti kódování. Snad to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...