Přejít na obsah

Problém s GPS signálem


Doporučené příspěvky

Ahoj ,

 

prosím o radu. Columbusu mi přestala fungovat navigace. Nenajde žádný satelit. Začalo to , že dlouho nabíhala pozice. Pak už nic. Koukal jsem do servisního menu tam to psalo anténa připojena a že vidí satelity 0/3 . Zkusil jsme odpojit baterii a potom už jen píše anténa připojena a satelity 0/0 . Projel jsem to Vagem a nic žádná chyba. Tak teď vadná Anténa nebo Columbus???

 

díky za rady czGif

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj ,

 

prosím o radu. Columbusu mi přestala fungovat navigace. Nenajde žádný satelit. Začalo to , že dlouho nabíhala pozice. Pak už nic. Koukal jsem do servisního menu tam to psalo anténa připojena a že vidí satelity 0/3 . Zkusil jsme odpojit baterii a potom už jen píše anténa připojena a satelity 0/0 . Projel jsem to Vagem a nic žádná chyba. Tak teď vadná Anténa nebo Columbus???

 

díky za rady czGif

Tak u mě to byla opravdu anténa aspoń že tak. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

zdravím vás, mám nasledujúci problém s navigáciou: obrazovka navi mi ukazuje stále na sever, t.j. ked idem na juh tak obrazovka sa pohybuje dolu, je to neprehladné a samozrejme neprirodzené a to nehovorím ked idem na východ alebo západ, ikonka v pravom hornom rohu "N" je neaktívna. Takto zle mi to ukazuje pri navigácii aj pri režime iba mapa (bez zadania ciela). Môže niekto poradiť čo s tým?
Další problém s gps. Ukazuje mi to v priemere 7.8.9 satelitov pripojených z 10 až 11, podľa miesta kde som, ale v servisnom menu vypisuje gps antena disconected. anténa tam je taka placka, je ukrytá pod palubovkou. pripájam zopár fotiek o navi. dakujem.

 

post-38466-0-61989000-1423055636_thumb.jpg

post-38466-0-07888600-1423055702_thumb.jpg

post-38466-0-88644500-1423055780_thumb.jpg

post-38466-0-68603500-1423055827_thumb.jpg

post-38466-0-87706600-1423055867_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

No neviem to na 100% ale podľa fotky to vyzerá že tam máš zapojenú druhú FM anténu (obe by mali byť v tom dvojkonektore v ktorom je vidieť neobsadenú pozíciu) Ale oba konektory vyzerajú neoriginálne.

Ja mám z výroby biely dvojkonektor pre obe antény (nedajú sa oddeliť) a na GPS mám modrý

Odkaz ke komentáři

no je to asi takto, v tom dvojkonektore je fm anténa zo strechy(obyčajný prut), ked ju strčím do iného tak rádio nehrá, v tom samostatnom bielom konektore, ktorý by mal byť asi modrý, je anténa gps - placka pod palubovkou, tú ked vytiahnem, tak okamžite je počet satelitov nula. Na vodiči od gps anteny bol tiež modrý konektor ale ten nešiel zasunúť, je tam iný výrez.

Možno by pomohlo update FW a máp, len neviem aký FW tam možem nahrať.

 

Odkaz ke komentáři

No takže vyzerá že s anténou to problém nebude. Čo sa týka zmeny FW, tak to je komplikovanejšia záležitosť - musí ti sedieť verzia softvéru s doskou. Skús najprv len zmeniť mapy či to nepomôže a ak nie tak ozaj len skúsiť FW, ale s tým ti neporadím. Ja som to riešil tiež len raz na staršej jednotke a len som tŕpol aby som si neodpásol dosku.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj,

 

mám problém s navi. keď som ju po dlhšej dobe zapol vyhodili mi moju polohu niekde nezmyselne v Poľsku, kde som nikdy nebol. Zadal som zobraziť moju polohu kde zobrazuje 0/11 satelitov. V predchádzajúcich príspevkoch som sa dočítal, že by to mohla byť anténa. Pod anténou sa myslí anténa na streche, alebo navi. má samostatnú anténu? Veď rádio funguje úplne OK. Pri zapnutej mape sa moja poloha mení, aj keď je na nezmyselnom mieste čo je asi podmienené vnútorným giro. Poradí mi niekto?

Odkaz ke komentáři

Columbus máš v aute od výroby alebo dorábaný? Bude to najskôr anténou, takže ak máš NAVI originál, GPS anténa je na streche.. V tom prípade by som sa pre istotu presvedčil ešte tým, že napojím externú GPS anténu a chvíľu behám s ňou.. ak bude po probléme, tak zohnať novú strešnú anténu a vymeniť. prípadne ak chce niekto fakt lacné riešenie, zabudovať externú GPS anténu pod prístrojovku a je to :)

Odkaz ke komentáři

Columbus máš v aute od výroby alebo dorábaný? Bude to najskôr anténou, takže ak máš NAVI originál, GPS anténa je na streche.. V tom prípade by som sa pre istotu presvedčil ešte tým, že napojím externú GPS anténu a chvíľu behám s ňou.. ak bude po probléme, tak zohnať novú strešnú anténu a vymeniť. prípadne ak chce niekto fakt lacné riešenie, zabudovať externú GPS anténu pod prístrojovku a je to :)

Navigácia je asi orig. auto som kúpil ako jazdenku dovoz z nemecka je to scout II.fl rok 2012. Po kúpe navi fungovala až do teraz.

Odkaz ke komentáři

to je fajn :) takže môže byť problém v originálnej anténe ktorú máš na streche. príjem FM rádia je v poriadku?

 

ja osobne mám anténu nalepenú na výstuhe pod palubnou doskou, konkrétne hneď pod schránkou so stredovými výduchmi. nalepil som ju tam pomocou obojstrannej pásky a drží už vyše 2 rokov.

Odkaz ke komentáři

Signal radia je OK a keď už funguje už aj navi. je to fajn. ;) Skúsim ju tam tiež niekde strčiť. Kým zoženiem novú strešnú. Veď tie čo sa mi podarilo zatiaľ nájsť majú príšernú cenu, tak okolo 130€ a to je dosť.

 

Len dúfam, že pod tým tapacírom bude mať dostatočný signál. No veď sa uvidí ak nie budem hľadať lepšie miesto.

 

Tak, veľká vďaka za pomoc a dúfam, že naša komunikácia pomôže aj iným.

Laci. :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...