Přejít na obsah

Pojistková skříň


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

kluci, zdárná banalita mi dává slušně zabrat a sám si s tím neporadím. Znalé prosím o pomoc:

 

Při četných předělávkách mé původní Social Edition se mi nejednou stalo, že jsem o sebe nechtě škrtl drátky a odnesla to pojistka. Těch však v záloze ubývalo, až jsem se dostal do fáze, kdy jsem pojistky nahrazoval jinými - za větší, či menší (třeba 5A za 7,5A, nebo naopak). Měl to být dočasný stav, no mám to tak dosud a řekl jsem si, že to dám konečně do pořádku. Jenže jsem přišel na to, že nikde v žádné příručce nenajdu, kam jaká pojistka patří (mluvíme teď o pojistkovém boxu na boku palubky) a příručky pro předfacelift hovoří trochu "jinou řečí", aneb pojistky nesedí.

 

Aktuální osazení vypadá takto:

Pozice 1: 10A
Pozice 2: 5A
Pozice 3: 5A
Pozice 4: 5A
Pozice 5: 5A
Pozice 6: 5A
Pozice 7: 5A
Pozice 8: Prázdné
Pozice 9: Prázdné
Pozice 10: Prázdné
Pozice 11: Prázdné
Pozice 12: Prázdné
Pozice 13: 10A
Pozice 14: 10A
Pozice 15: Prázdné
Pozice 16: 7,5A
Pozice 17: 10A
Pozice 18: Prázdné
Pozice 19: Prázdné
Pozice 20: Prázdné
Pozice 21: Prázdné
Pozice 22: Prázdné
Pozice 23: Prázdné
Pozice 24: 30A
Pozice 25: 20A
Pozice 26: 25A
Pozice 27: Prázdné
Pozice 28: 15A
Pozice 29: Prázdné
Pozice 30: Prázdné
Pozice 31: Prázdné
Pozice 32: Prázdné
Pozice 33: Prázdné
Pozice 34: Prázdné
Pozice 35: 20A
Pozice 36: Prázdné
Pozice 37: Prázdné
Pozice 38: Prázdné
Pozice 39: Prázdné
Pozice 40: 5A
Pozice 41: 40A
Pozice 42: Prázdné
Pozice 43: Prázdné
Pozice 44: Prázdné
Pozice 45: Prázdné
Pozice 46: Prázdné
Pozice 47: Prázdné
Pozice 48: Prázdné
Pozice 49: 5A

Místa osazení jsou v pořádku (původní), hlavní změny se však odehrály ve vnitřním osvětlení (tam mám dojem, že je jiná pojistka, než by měla být) a v napájení 12V zásuvky (rovněž jiná pojistka, než tam původně byla).

 

K výbavě a modelu pro upřesnění:

Jedná se o Octavii II. generace po faceliftu, MR 2013, původně skoro v základu (např. bez stropní lampičky vzadu, pouze 1 světélko v kufru, bez osvětlení schránky před spolujezdcem, stropní lampička vpředu bez čtecích lampiček, apod.), nyní výbava odpovídá pomezí verze Ambition a Elegance s několika doplňky navíc. Například v oblasti vnitřního osvětlení jsem dopředu osadil stropní lampičku i se čtecími lampičkami, dozadu jednoduchou stropní lampičku, osvětlení se dočkal také kastlík před spolujezdcem, mám zapojen kompletní footwell (osvětlení nohou) a v kufru přibyla 2. lampička. V oblasti 12V zásuvky mám jednu standardně na středovém tunelu a jednu v palubce pro napájení mobilu.

 

Dokážete mi tedy někdo poradit, jaké by měly být v pojistkovém boxu správně pojistky pro výše specifikovanou výbavu? Potýkám se s potížemi s věčně blbnoucí autobaterií, hlásící nízký stav (přitom ale nesmyslně), netvrdím, že to má souvislost, ale kdoví..

 

Předem díky za jakoukoli pomoc!

 

EDIT: tak vyřešeno, využil jsem náhlé možnosti rozebrat taťkovi auto :D

Opravdu se tedy liší současné osazení jen vnitřním osvětlením a 12V zásuvkou a to zcela minimálně - pro osvětlení mám namísto 5A 7,5A a pro zásuvku namísto 25A 20A :)

Z principu zítra ale dokoupím pojistky a osadím tam ty, které tam patří.

Upraveno uživatelem Stickler
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...