Přejít na obsah

První servisní prohlídka


Adiscz

Doporučené příspěvky

 

Takže ideálně po těch 15 000? :) Ok :) no předtím jsem jezdil více, ale teď nedokážu odhadnout kolik najedu. Jezdívám spíše dlouhé trasy - 300 km a podobně, takže to budu dělat tedy každých 15 000 :) díky moc za radu! :)

zkrátka se z proměnlivého intervalu výměny oleje 30000km/2 roky "přeprogramuj" na pevný interval výměny 15000km/1rok.

 

Proměnlivý interval se tomu říká proto, že se sleduje počet studených startů a de facto se počítají motohodiny motoru. Výměna může být indikovaná palubním počítačem klidně už po 15ti, 18ti či např. 25tkm. Je to různé číslo, ale maximum je fakt 30000 ujetých kilometrů či dva roky.

Odkaz ke komentáři

Záleží na tom co máš za auto, v jakým režimu jezdí a jak si ho chceš nechat dlouho. Pro mě není nesmysl měnit po 10tkm. Co by teda bylo to, jet do servisu na výměnu oleje po třech týdnech kdy auto najelo 15tkm? Dotyčný asi něco věděl o olejích a proto najel na motoru téměř milión km. Pro něj by asi byl nesmysl, s jeho nájezdem, měnit každej rok motor, respektive jeho některé součásti, nebo kupovat nový auto :)

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Já bych z prodloužených intervalů zas tak vyděšený nebyl. Mám teď na OII 1.9 TDI PD najeto 515 tisíc (50% okresky, 45% město, 5% dálnice) za sedm let na prodloužené intervaly bez jakýchkoliv problémů. První prohlídku s výměnou oleje jsem měl ve 31 tisících, protože jsem to na 30 tisíc nestihl. Ale motor to asi zapomněl :-) , ale záleží na provozu. Na krátký trasy bych si za 1. nekoupil naftu, za 2. teď kupuju OIII s 2.0 TDI a stará (OII) půjde na zkrácený. Ne kvůli km, ale času - 1x ročně.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

pridam sa aj aj: 1 servisna prehliadka,

 

Aua, cena do 180 €, vratane nahradneho vozidla - ktore slubili, potom zrusili a potom poskytli,

 

* doba prehliadky prekrocena - o prekroceni nijako neinformovali,

* v motore o 1 liter olej viac ako sa zmesti (pravdepodobne nevypustili vsetko),

* na fakture nauctovane o 1dl oleja viac ako je predpisane :-)

* bez opytania vymenili ram SPZ

* reklamacia stredoveho ramceka nevybavena, hoci o nej boli informovani vopred

 

Celkovo hodnotenie (ako v skole):

komunikacia cez email: 2

komunikacia na mieste: 4

dodrzanie dohodnuteho: 4

kvalita prace: 5

znalosti technika: 5

cena: 4

 

celkom: 4-

 

vysledok: nek dorazne neodporucam.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...