Přejít na obsah

lanovody ruč.brzdy


Pajda077

Doporučené příspěvky

Ahoj..Tak jsem sundal pravý lanovod ruční brzdy je na sráč přirzelý...Šel jsem do obchodu a narazil sem na problém že se nedá koupit ten lanovod i stou hliníkovou50cm dlouhou trubkou která leze dovnitř do auta...tak se chci zeptat zda-li se to už může koupit bez té trubky (páč bych tam ani to nový lanko s tím válečkem neprotáhl. Neví někdo jestli je pravý -levý lanovod stejně dlouhý?jakou délku by mělo mít ?1622mm? mám octavii r.v 2000 66kw ..Popřípadě hoďte prosím link jaký lanovod koupit díky moc za Váš čas

Odkaz ke komentáři

Levý a pravý je stejný. Prodává se bez té hliníkové trubky, tu si můžeš koupit samostatně, ale většinou je to zbytečné, to lanko se tudy protáhne. Jaký máš dát lano ti takhle nikdo nepoví, nevíme zda máš kotouče nebo bubny, předfacelift či facelift a právě tady v tom roce se toho dost měnilo i přesně podle VIN čísel. Mám právě model 2000 a tak vím o čem mluvím.

Odkaz ke komentáři

Levý a pravý je stejný. Prodává se bez té hliníkové trubky, tu si můžeš koupit samostatně, ale většinou je to zbytečné, to lanko se tudy protáhne. Jaký máš dát lano ti takhle nikdo nepoví, nevíme zda máš kotouče nebo bubny, předfacelift či facelift a právě tady v tom roce se toho dost měnilo i přesně podle VIN čísel. Mám právě model 2000 a tak vím o čem mluvím.

 

mám bubny a je to předfacelift

Odkaz ke komentáři

Obě strany jsou stejný (pokud si to pamatuju dobře) a musíš teda objednat 2 ks. Co se týká těch trubek co vedou do kabiny, tak ty není potřeba měnit, staré lanovody se vytáhnou a nové se těma trubkama protáhne do kabiny. Jinak ten odkaz, to jsou nové stránky eshopu cc-autodíly, u kterých zde nakupuje spousta lidí, včetně mě a nikdy jsem s nima neměl problém :palec: , jinak zrovna ty lanovody jsem kupoval u nás ve městě ve Škoda prodejně, ale kupoval jsem přímo tu stejnou značku, co je v odkazu :)

 

PS: ta sleva je vlastně rozdíl ceny mezi origo. dílem a druhovýrobou, popř. mezi tím, co přímo nabízí Škodovka ;)

Odkaz ke komentáři

To si nedokážu představit, že by z trubky, která má pomalu 1cm v průměru, zůstala dírka jen na lanko. Nezůstalo ti tam kus bovdenu? A co druhá trubka, ta je na tom stejně, popř. to zkus něčím prošťárat?

Zkoušel jsem teď najít ty trubky jako náhradní díl, ale nez úspěchu. Kdyžtak když by se ti to nepodařilo zprůchodnit, tak zajdi do Škoda salonu a tam ti určitě poradí, co je to za díl a dají ti i číslo dílu, podle kterého se můžeš podívat na internetu za kolik to jinde prodávají ;)

Odkaz ke komentáři

máš vevnitř rez a bordel, dělal jsem to před asi měsícem. pilníkem nebo šroubovákem prošprtej tu rovnou část co nejvíc to půjde a pak je dobré vzít staré roztřepené lanko, trochu vazeliny nebo nějakého mazadla a vyčistit to jak když čistí kominík komín :D humus, ale funguje to abys tam to lanko dostal :) dělal jsem tak obě trubky

Odkaz ke komentáři

máš vevnitř rez a bordel, dělal jsem to před asi měsícem. pilníkem nebo šroubovákem prošprtej tu rovnou část co nejvíc to půjde a pak je dobré vzít staré roztřepené lanko, trochu vazeliny nebo nějakého mazadla a vyčistit to jak když čistí kominík komín :D humus, ale funguje to abys tam to lanko dostal :) dělal jsem tak obě trubky

 

no lanko jsem dostal ven normálně uřízl jsem ten váleček a šlo ven ale v té trubce zůstal otvor pouze na lanko tak tam asi bude ten bovden jak říká konny ...zatím jsem se k tomu moc nedostal páč je v práci fičák :-))díky

 

No a musí tam vůbec být ty trubky?:-))) myslím že ano

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

ahoj, dneska ráno mi pravděpodobně zamrzla ruční brzda na levé zadní kolo. Vubec se nechtěla pohnout páka na levé straně na brzdiči. Mám vzadu kotouče. Odpoledne sem koukal pod auto a lanovody se zdají v pořádku. Nechá se někde něco namazat? Lanovody sem dával loni v létě nové oba a až do teď chodili v pohodě.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...
  • o 3 měsíce později...

Koukám že je to tu už trochu mrtvý ale zkusím to než založím nový téma. Praskla mi vodící trubka bowdenu lanovodu ruční brzdy. Trubky mám nový ale nikde jsem nenašel nějakej návod nebo něco že by to někdo někdy dělal a tak se jdu zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti a co je všechno potřeba udělat a na co si dát pozor. Za každou radu budu moc rád. vůbec nevím jak to tam je přidělaný a na co se mám připravit. Díky moc

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...