Přejít na obsah

Vysoké napětí na lambda sondě


Doporučené příspěvky

Zdravím, VAG vypisoval chybu u sondy 1 (chyba v el.obvodu), a chybu u sondy 2 (neaktivní). V servisu mi řekli, že je první KO a druhá bud taky KO a nebo že háže chybu v závislosti na té první. První sondu jsem nechal vyměnit, chybu vymazat a za dva dny opět začala svítit kontrolka motoru. Jedu do servisu, kde to napíchli a vyjela chyba, že sonda 2 je neaktivní. Servisák ovšem říkal, že to může mít souvislost s vyměněnou lambdou 1, která má napětí 1,42 - 1,47V, přitom by měla mít napětí do 1V. neví někdo, čím to může být, že ta vyměněná lambda má tak vysoké napětí?

Díky

Odkaz ke komentáři

Zdravím, VAG vypisoval chybu u sondy 1 (chyba v el.obvodu), a chybu u sondy 2 (neaktivní). V servisu mi řekli, že je první KO a druhá bud taky KO a nebo že háže chybu v závislosti na té první. První sondu jsem nechal vyměnit, chybu vymazat a za dva dny opět začala svítit kontrolka motoru. Jedu do servisu, kde to napíchli a vyjela chyba, že sonda 2 je neaktivní. Servisák ovšem říkal, že to může mít souvislost s vyměněnou lambdou 1, která má napětí 1,42 - 1,47V, přitom by měla mít napětí do 1V. neví někdo, čím to může být, že ta vyměněná lambda má tak vysoké napětí?

Díky

 

To je blbost, jestli máš 75kw, tak tam má lambda 1 (před katalyzátorem) mít napětí v rozmezí 1,40 - 1,60 V. Pokud to píše, že je lambda 2 neaktivní a po dvou dnech se rozsvítila opět kontrolka zase na lambdu 2, vyměň ji, bude pravděpodobně KO taky. Lambda 2 má mít napětí od 0,00 - 1,00 V.post-32354-0-16630100-1407246705_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

 

To je blbost, jestli máš 75kw, tak tam má lambda 1 (před katalyzátorem) mít napětí v rozmezí 1,40 - 1,60 V. Pokud to píše, že je lambda 2 neaktivní a po dvou dnech se rozsvítila opět kontrolka zase na lambdu 2, vyměň ji, bude pravděpodobně KO taky. Lambda 2 má mít napětí od 0,00 - 1,00 V.attachicon.giflambda 1 a 2.jpg

 

Je mi to jasný, lambda 2 je KO taky. Jen mě překvapilo, že v autorizovaným servise Škoda mi tvrdí, že ta lambda 1 pracuje špatně, jelikož má vysoké napětí (1,42V) a přitom to je hodnota správná.

Nicméně moc díky za upřesnění!

Odkaz ke komentáři

 

Je mi to jasný, lambda 2 je KO taky. Jen mě překvapilo, že v autorizovaným servise Škoda mi tvrdí, že ta lambda 1 pracuje špatně, jelikož má vysoké napětí (1,42V) a přitom to je hodnota správná.

Nicméně moc díky za upřesnění!

 

No tak pokud to byli oni kdo ji měnili, tak je to na otázku, co tam dali za lamdbu. Ale pokud v autorizovaným servise tvrdí takové věci, tak je spíš na zváženou, jestli nekontaktovat přímo auto CB a na tuhle informaci se zeptat, protože pokud tvrdí takové věci, tak zjevně jako servis nestojí za nic a neměli by tuhle značku zastupovat, protože je to ostuda. Být tebou, raději bych zajel do jinýho servisu a nechal tu lambdu 2 vyměnit, nebo aspoň se zeptal na jejich názor. Ale podle té dílenské příručky tvrdí v tom servisu nesmysly. A podle toho co jsem měl možnost vidět na své Octavii, tak ty hodnoty odpovídají údajům z příručky, který jsem z kopíroval. Lambda 1 rozhodně měla rozmězí 1,40 - 1,60 V ;-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...