Přejít na obsah

přehřívání bubnových brzd po výměně všeho (obložení, bubnů, pružin, samostavů...)


Doporučené příspěvky

Ahoj,



vyměnil jsem na Octavii TDi 66kW komplet zadní brzdy (staré třepaly podobně jako když jsou zkroucené přední kotouče).


Vyměněno bylo vše: bubny (Zimmermann), obložení (Zimmermann), pružiny, samostavy (vzpěra a klínky).


Když se vše namontuje, tak se kolo točí, ale poté co šlápnu na brzdu, tak jdou obě kola hodně ztuha - jedna strana se skoro netočí - při jízdě cca 1 km se z kola trochu kouří...


Lanovody ruční brzdy vypadají OK (při zkoušení ruční brzdu vůbec nepoužíváme...).



Zatím mi to připadá, že je problém v samostavu brzd.


Může být problém třeba se špatným odvzdušněním? Při demontáži vyteklo docela dost brzdové kapaliny.


Setkali jste se s něčím podobným?


Tušíte kde může být problém?



Díky


Odkaz ke komentáři

Samostat se myslím nastavuje sám, ale co takhle nějaká nečistota v trubce k prasátku? Jak vypadala ta kapalina co vytékala ven? Občas se stává, že je tam bordel a právě tlak pedálu ho přetlačí ale zpět házivost bubnu ne. Zkusil bych vyměnit kapalinu, všechnu a pořádně propláchnout klidně litrem brzdovky. A prasátka bych dal také nové.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Já jsem si to při montáži poskládal (pakny, rozpěrnou páku atd., máme 1.6MPI) a než jsem nasadil k rozpěrnému klínku pružinu, tak jsem ho povytáhnul co nejvíc nahoru a vše mi teď funguje jak má.

Na Felicii jsem si dělal zadní brzdy už před nějakým časem, ten klínek jsem si zapomněl povytáhnout a pak to přibržďovalo. Tak třeba to bude tím - pokud je propadlý úplně dolů tak se nedokáže seřídit.

Kapalina by se měla měnit každé dva roky, jinak se jí snižuje teplota varu nebo je v ní herberk.

Pokud to máš opravené, tak čím to bylo?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Ať nezakládám nové vlákno.

Dnes jsem nechával měnit prasátka, protože tekly a rovnou jsem nechal dát nové pakny Meyle.

Složeno, samostav vysunut úplně nahoru a buden se hezky točil.

Stačilo však šlápnout silněji na pedál brzdy a samostav sjel kam ho to pustilo a kolo skoro nešlo točit.

Zkoušeli jsem dát i jiné (přenýtované) pakny, ale to samé.

Ze zoufalství a po celodením laborování jsme dali staré pakny a pohoda.

 

Tak mě napadá, jestli nové pakny nepotřebují mírně zajet, aby si sedly náběžné hrany a tak.

Ale nevím. Mechoš tvrdil, že běžně dělá třeba Fabie, Feldy a tam se mu to nikdy nestalo.

Jinak prasátka chodí hezky a nikde nic nedrhne.

Ale prostě první silnější tlak na pedál dovolí sjet klínku samostavu tak, že to potom brzdí pořád.

 

Po krátké zkušební jízdě bylo vidět, že obložení na paknách se ojíždí po celé ploše - nemůže být třeba moc silná vrstva?

Nemá se začít nové obložení sjíždět nejprve u prasátek a teprve s opotřebením postupně až na ostatní ploše?

 

Co s tím?

Odkaz ke komentáři

také jsem měl meyle a už nikdy více.Bubny zkroucený po 1 měsíci a pakny tak,že klínek nadoraz po 5 měsících a zadek nebrzdil.....Meyle pakny když jsem zkusil přiložit do nového bubnu tak vůbec nekopírují radiu bubnu jsou daleko více zavřené,rychle se obrzdí na tom vršku a pak jde klínek nadoraz.Dal jsem po 8 měsících opět vše nové a tentokrát TEXTAR a vše pasuje,rádius paken přesně seděl v novém Textar bubnu,klínky po samoustavení v 1/4 chodu a ručka i zadek opět brzdí,jak má... bubny se nezkroutí a drži

Odkaz ke komentáři

Klínek je nastaven správně - tak aby výstupek nikde nedrhnul. Zuby mají taky v pořádku, tedy nejsou ohoblované.

Ještě chci vyzkoušet zabrousit spodní dosedací plochu paken. Myslím si, že jsou moc oddálené a začínají přibržďovat nejprve dole a vrch až při větším tlaku na pedál.

Tlak však napruží pakny, které se nahoře roztáhnou a to roztažení (napružení) podrží klínek, který funguje právě nahoře.

Pokud to nepomůže tak asi komplet Textar jak píše JK79.

Složené brzdy:

brzdy.jpg

Odkaz ke komentáři

Když jsem poprvé měnil na své Octavii bubny tak jsem udělal chybu v tom, že jsem si nepovolil lanko ruční brzdy, které mi nepatrně při složení roztahovalo pakny. Chodil jsem kolem auta jak ocas proč je to jinak.Při povolení lanka na průvěs jsem vše složil. Samostav jsem nenastavoval ručně, nastavení proběhlo při sešlápnutí brzdy.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...