Přejít na obsah

S-Maximus


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

rozhodl jsem se představit Vám své vozítko. Po dlouhém a urputném hledání Octavie 2 (za 6 měsíců jsem viděl a projel na 30 aut, ostatních co jsem jen viděl nepočítaje), kdy jsem nenašel slušné auto dle mých představ, jsem úplně náhodně narazil na soukromý inzerát na prodej Fordu S-Max. Dle fotek vypadal velice slušně i přes porci najetých km (205 tisíc). (Žádná Octávka nevypadala tak pěkně i s menšími km). Po dohodě jsem se na to jel podívat, bylo to jen v Olomouci, což je nějakých 25km od mého bydliště. Když jsem přijel, nemohl jsem uveřit, že je auto v tak pěkném stavu. Co jsem najezdil km až do Prahy na auta. No po první zběžné prohlídce jsem auto vzali do origo Ford servisu na diag a prohlídku servisáků. Diagnostika řekla, že kilometry odpovídají, servisáci řekli, že auto je v hodně dobré kondici a to mě nalomilo, že se pro něj snad rozhodnu. Vyjel jsem na zkušební jízdu, najel jsem cca 80km a byl jsem hodně spokojenej. No, slovo dalo slovo a za 165 tisíc jsem Maximuse přivezl domů.

 

Jako každý jsem plánoval oleje a podobné věci, ale dostal jsem fakturu starou tři měsíce z origo servisu, kde byl měněn olej a filtr. I tak jsem naplánoval větší servis před zimou (olej, olej v posilovači, filtry, brzdovka..)

 

Něco málo info o voze:

 

Rok výroby: 2006

Najeto: 205 000 (při koupi), aktuálně už 211 000km

Motor: 2.0TDCI 103kW

Převodovka: 6M

 

Výbava:

Automatická dvouzonová klimatizace

Ovládání na volantu

Dešťový a světelný senzor

Parkovací senzory vpředu a vzadu

Různý ABS, ESP, ASR a další :))

Vyhřívané přední sklo

 

 

Nedostatky:

Auto bylo ťuknuté na pravé přední světlo na parkovišti, byl měněn blatník, světlo a nějaké blbosti. Majitel mi tohle nezatajil, což jsem rád.

Nemá tempomat.

Chromové krytky klik. (Jen na dvou dveřích, zbytek sundán).

Drobné oděrky nepočítám.

Auto je před STK, ale v servise řekli, že nebude problém projít.

Rozbitá schránka na palubce.

 

Plusy:

Určitě pohodlí. Na obyčejné sedačky se sedí fakt dobře.

Podvozek, nesetkal jsem se s autem, které by tak dobře sedělo a drželo stopu nebo nevím jak to napsat. :))

Vnitřní prostor - v pohodě naložím 5 lidí a ještě celý svůj bubenický arsenál s kytaristovou aparaturou. Je jasné, že je to dáno karoserií MPV.

 

Plány:

Folie na okna - hotovo :)

Dodělat tempomat

ALU kola

Možná lepší rádio, ale moc se mi do toho nechce :))

Opravit oděrky po sundání chromových krytek z klik a celkově drobnějších škrábanců.

 

Auto jezdí opravdu dobře, nečekal jsem, že na svou váhu bude tak živé. Motor je klidný, tichý. Dlouhodobá spotřeba je zatím 6,2l/100km, což je super výsledek. Na dlouhých trasách se dostávám i pod 6, ale má to jiný palubní počítáč jak koncern, neukazuje to aktuální spotřebu a nemá to dvě průměrné spotřeby, ale jen jednu. Možná jestli to má Convers (Forďáci?) a stojí to za dodělání? Jinak mě zatím zradila jen baterka, no nenastartoval jsem, ale byla původní (tzn. 8 let) a špatně jsem zavřel dveře, takže snad měla nárok.

 

Fotky dodám během dneška z mobilu, většinu mám v PC doma, ale jsem na služební cestě a nedostanu se k nim. A když už jsem to napsal tak to postnu. :)

 

post-18021-0-44164700-1409747278_thumb.jpgpost-18021-0-98639600-1409747304_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ááááá, další Forďák :palec: :D Tak ať slouží. Za chvíli tady některé zastánce koncernu asi jebne :jelen: Jak píšeš, je to trošku někde jinde nežli Šáde. A to jsi nejel ve funglovce.

 

S tím tempomatem asi pro tebe nemám dobrou zprávu, když jsem to chtěl dodělat do prvního Mondea z roku 2007, tak mi v servise řekli, že to nemá cenu, že to vyjde na 30 tis. Musí se tuším měnit celej volant a bůhví co ještě. Ale třeba ti na Ford foru poradí. Convers myslím 2006 ještě nemá a taky asi ta spotřeba nejde ddělat. Na Mondeu 2007 jsem měl jen jednu průměrnou spotřebu. Teď na novém má i aktuální spotřebu a průměrnou spotřebu a řadu dalších údajů. Projdi si mé vlákno, kde začíná životopis hnědého Mondea.

Odkaz ke komentáři

Přidal jsem alespoň nějaké fotky, zbytek až se vrátím.

 

Converse+ bych ani nepotřeboval, jen je škoda té spotřeby. Nevím jestli ten palubák s větším displejem ji má?

 

Tempomat chci určitě dodělat a co jsem četl tak je to možné. Zkusím se obrátit na ty dva členy, kdyby šel converse tak se nezlobim.

 

Tome, na Converse se zobrazuji i parkovaci senzory? Neco jak u Skodovky na Boleru a dalsich radiich?

 

Diky kluci.

Odkaz ke komentáři

Jo, o tech displejich vim. Navi nepotrebuju, mam mobil a Converse pokud nezoobrazuje parkovaci senzory( ne kameru) tak ho taky nepotrebuju, bez te spotreby se obejdu. Kdyby jsi zkusil zjistit jestli to tam je, budu Ti vdecny.

 

Radio bych predelaval jedine kvuli USB, ale nevim jak to presne je, ty mas USB v kastliku u spolujezdce?

 

EDIT:

 

Na Ford foru jsem nasel, ze to nejak aktivovat na Convers jde, ted me zacal zajimat o to vic. Zalezi na kolik to vyjde cenove a zda se pripadne podari sehnat Convers s analog budikama na palivo a teplotu. Pipani staci, ale nekdy treba dopredu by se to mohlo hodit.

 

 

Odkaz ke komentáři

P2M: Moc diky za tip na uzivatele ZaQik. Vyresil uplne vse. I veci co jsem puvodne nechtel :D

 

Po navratu z mexika se jede dodelavat tempomat a resit denni sviceni (kdyz uz mam svetelnej senzor). Az sezenu Convers+ tak budou vsemozny spotreby a hlavne parkovaky i videtelne, ne jen slysitelne.

 

Zaroven se dodela podpora USB a vymeni radio.

 

Kdyz se zadari, tak se udela vystrelovaci klic a budu nadmiru spokojenej.

 

A to jsem si rikal, ze s tim autem nebudu nic delat. Sakra.

 

Jinak vybiram kola, chtel bych je jeste pred zimou koupit. Ale vaham.. 17 nebo 18?

Odkaz ke komentáři

Dneska Maximus dostal fungl nové čelní sklo. Staré prasklo od kamínku spadeného z náklaďáku. Pojišťovna viníka vše v pohodě vyřídila. Cena, která byla vyplacena servisu 23,5 tisíc. Naštěstí jsem to nemusel platit. :)

Jinak kola by měla být doma, nakonec 17". Uvidím časem. (Až se budou měnit gumy) :D

Odkaz ke komentáři

Jo jo, jakmilej sem zjistil kolik za to chtej, tak jsem si zmenil pojisteni na sklo na plneni 25t kč. :))

 

Ale mam problem s posilovacem. Obcas se jakoby sekne a musim ho utrhnout nebo proslapnout treba plyn a je to ok. Dela to absolutne nahodne a na obe strany. Myslite, ze to muze byt starou kapalinou (porad puvodni) nebo ze ji je malo? Pripadne se mam pripravit na neco horsiho?

 

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Maximus byl dneska na STK a vse naprosto bez problemu.

 

Kola jsem presunul az na jaro, a tyhle 18ky vypadaj luxusne. Uvidime co me nakonec zlomi :D

 

Akorat v servise zjistili, ze nejak blbne servocerpadlo (viz. vyse problem s posilovacem) a cena noveho 10k. Na bazaru se da sehnat starsi, myslite, ze se to vyplati?

Jinak za 4 dny budu konecne doma, uz se tesim jak se projedu :))

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tákže, aktuálně mám to auto přesně 6 měsíců a najel jsem už 10 885km (cca). Dlouhodobá spotřeba zatím 6,4l/100km, jsem maximálně spokojený, na to jaké je to auto.

 

Za tu dobu jsem schopen trosku to auto zhodnotit.

 

Nenasel jsem vetsi zapory auta, nejvic mi asi vadi absence aktualni spotreby, ale to se da nejak dodelat. Jinak se zapory hledaji tezko, protoze jsem s tim autem fakt spokojenej :D

 

Vyskytly se i nejake vady. Prvni byl posilovac rizeni, dle servisu to odchazelo na tech Fordech casteji a v tech kilometrech se s tim dalo pocitat. Jinak jsem se nesetkal s vetsimi zavadami, spis jen bezne provozni.

 

Vetsina kilometru byla najeta na dalnici, jezdil jsem cca 110km/h na 6°, auto bylo krasne tiche a spotreba byla okolo 5,5l/100km. Kdyz bylo potreba nebyl problem zrychlit pri predjizdeni na 140km/h aniz bych musel podradit. Ve meste a na kratsich vzdalenostech je spotreba samozrejme horsi, ale jak jsem napsal vyse celkove jsem na ty kilometry spokojenej.

 

Na letosni rok mam nejake plany, i kdyz vetsinu prenasim z lonska.

 

1. ALU kola (letní)

2. Tempomat

3. LED světla (vnitřní)

4. Opravit oděrky

5. Výměna sedadel (řidičovo vrže :) )

 

Dále se plánuje nákup dalšího auta a sice dodávky, z práce odkoupím Ford Transit, kterej bude sloužit kapele.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Lidi jsou kurvy :D Během jednoho týden nabouranej zadní nárazník a odešel jeden parkovací senzor a během několika dnů někdo s kulou narval i ten přední, nic hrozného, ale senzor to odnesl i tam... :(

 

Větší problém nastal v interiéru a sice mi začalo vrzat řidičovo sedadlo, tak sháním sedačky z FL.

 

Jinak pomalu začínám nakupovat LEDky abych splnil aspoň nějaké plány, protože jinak není moc čas.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...