Přejít na obsah

Disky na zimní pneu + tipy na zimní pneumatiky


Ali17

Doporučené příspěvky

No mě upřeímě zaujala tahle pneumatika, testy na ní jsou dobré a cena taky dobrá, otázka je výdrž, protože Michelin Alpine A4 - vydrží tak dvakrát co ostatní zimáky :palec: :

 

Vredestein Wintrac Xtreme XL

vredestein_wintrac_4_xtreme.JPG rozměry pneu: 225/40 R18 index rychlosti: W (270 km/h) index nosnosti: 92 (630 kg)

 

Koupit se dá např. tady:

http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneumatiky.php?druh=2

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já jsem si je objednal přímo z eshopu škodovky disk CRYSTAL 6Jx17 ET48 - vypadají moc pěkně v krabici.



Teď budu dávat disk Crystal 6Jx17 ET48 a Pneu 205/50 R17 93V (podle TP by tam měli být 89W, ale tenhle rychlostní index v tomhle rozměru nikdo nedělá - taky je to asi nesmysl v zimě nad 240 km/h)


a asi půjdu do Nokian WR A3. Přemýšlel jsem i nad Conti TS850P, ale cenovej rozdíl na autě je cca 2400,-Kč. To už se vyplatí počítat i když najedu jenom cca 6000 km za zimu.


Co poradíte CONTI TS850P (3900,-) nebo NOKIAN WR A3 (3300,-) ???


Odkaz ke komentáři

Continentaly budu teďka testovat na svém; měly by být lepší na dálniční provoz a takovou tu "klasickou" českou zimu. Ty Nokiany mají mít mnohem lepší vlastnosti na sněhu, ale obě pneu bych osobně hodnotil jako velice dobré.

 

Nokiany budem mít na rodinném Citigoučku ve 14" rozměru, tak případně můžu během zimy napsat zkušenosti - ale to bude pro Tebe asi pozdě, co? :D

Odkaz ke komentáři

otazka ohladom diskov na Octaviu III RS Combi ... viete mi pls poradit? videli

 

mam na aute (Race Blue) cierny RS Challenge paket (18" Gemini disky) , takze aj na zimu by som chcel nejake cierne/antracitove disky 17"

 

toto som nasiel v ponuke prislusenstva akurat ze u dealera mi povedali ze disky z Yetiho a Superbu aj napriek rozmeru a ET nebudu sediet kvoli tomu ze RS ma vacsie brzdy .... je to pravda alebo hlupost ?

 

Savio 7.0J x 17”

5JA071497C ZG6

Blossom 7.0J x 17”
5L0071497A JX2

Hawk 7.0J x 17"
5E0071496 JX2

Twister 7.5J x 17“

3T0071497 JX2

Matterhorn 7.0J x 17"
5L0071497H FL8
videli ste uz nejaku Octaviu na tych diskoch ako to vyzera?
diky
MrZ

Mohl by mi někdo poradit, jaké koupit zimní pneu a disky na RSu III. V TP mám 6J x 17 ET 45 a 48 pneu 205/50 R17 89W M+S, nebo 7,5J x 17 ET51 pneu 225/45 R17 91W. Díky za radu, nebo zkušenost.

 

v prilohe zoznam homologizovanych pneu na Octaviu III

 

hGtcg4R.png

Odkaz ke komentáři

Rozhodl jsem se na svoji RSu III pro disk 7,5 x 17 ET48 a pneu 225/45/17 V. Bylo mi doporučeno brát stříbrný disk, černému disku prý vadí roztoky, které se používají v zimě + kamínky z tech. posypu, které způsobují odření barvy. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři

Ahoj, taky ted resim jak vyresit zimni obuti na O3RSTSI. U pneumatik mam celkem jasno-Continental T850 jsou jasne nejlepsi, rozmer bych bral 18, ale nevim co s diskama. Mam ted na aute GEMINY v cerne barve (cerny packet na aute) a libi se mi na rozdil od vetsiny disku co vidim v nabidce. Navic cena pneu kdyz je koupim hodne dobre je 16000, takze davat jeste jednou tolik za kola se mi taky nechce. Co rikate na to koupit jen pneu a prezout to na puvodni disky? Nebo mate nejaky dobry tip na hezke 18 diksky v cerne barve, ktere vydrzi zimni sezonu? (protoze disky musi bejt samozrejme urcene pro zimni provoz-jinak je sul rozezere, coz uz jsem poznal u levnych kol RSW. Verim, ze ty GEMINY jsou pro zimni provoz urceny. V autosalonu samozrejme nerozumi ani zakladnim vecem, takze na tohle mi nebyli schopni dat odpoved :(

Odkaz ke komentáři

Ahoj, taky ted resim jak vyresit zimni obuti na O3RSTSI. U pneumatik mam celkem jasno-Continental T850 jsou jasne nejlepsi, rozmer bych bral 18, ale nevim co s diskama. Mam ted na aute GEMINY v cerne barve (cerny packet na aute) a libi se mi na rozdil od vetsiny disku co vidim v nabidce. Navic cena pneu kdyz je koupim hodne dobre je 16000, takze davat jeste jednou tolik za kola se mi taky nechce. Co rikate na to koupit jen pneu a prezout to na puvodni disky? Nebo mate nejaky dobry tip na hezke 18 diksky v cerne barve, ktere vydrzi zimni sezonu? (protoze disky musi bejt samozrejme urcene pro zimni provoz-jinak je sul rozezere, coz uz jsem poznal u levnych kol RSW. Verim, ze ty GEMINY jsou pro zimni provoz urceny. V autosalonu samozrejme nerozumi ani zakladnim vecem, takze na tohle mi nebyli schopni dat odpoved :(

 

ako som cital tento post, tak prave som telefonoval s clovekom zo Skodovky z aftersales a kedze maju zimnu akciu a zlavy aj na disky tak sme sa bavili chvilku o tom ake disky na RSu .. mam O3RSTSI raceblue a cierny paket s 18" gemini, ale na zimu asi zoberiem 17" - uvazujem o Hawk (O3) vs Materhorn (Yeti)

 

tie Hawky mal jeden chalan u nich na modrej RS obute a vraj to zaujimavo vyzera aj pri pohybe ;-)) ze vraj imidz rozhodne nestrati to auto aj s nimi

 

zasa predajca (velmi dobry kamos) ma tlaci do Matterhornov, lebo vraj by trosicku trcali von oproti beznym 17" diskom O3 co by bolo plus lebo vraj su 17" utopene v tych blatnikov ..

 

inak zima je v pohode, tie originalne cierne disky nie su len povrchovo lakovane ako mozno ine lacne

 

a co sa tyka pneu, skus pouvazovat nad T850P (to P na konci je dolezite ;-)) je to novsia a este lepsia guma

Odkaz ke komentáři

ORS: A kde jsi sehnal Continental T850P v rozměru 225/40 18" ? Oni se v daném rozměru zatím nedělají, nejspíš to byly starší T830P....

 

Jinak já sem vzal nakonec Dunlop Winter Sport 4D (dělá se na 18" kola) a disky nechám jedny, budu jen přezouvat pneu... Originál AL disky od ŠA jsou všechny určeny na celo roční provoz, samozřejmě je dobré je občas umýt přes zimu aspoň Wapkou, aby je zbytečně nerozežírala sůl...

Odkaz ke komentáři

Monty12:takhle to nejde brát, jestli se ti líbi černé tak je zkus a uvidíš. To by si člověk nemohl nikdy udělat radost

 

Radost jsem si udělal RSou, kde mám paket Challenge s černými koly Geminy, ale na zimu se spíš přikláním ke stříbrné barvě disku. Pneu beru Bridgestone Blizzak LM-32S (druhé v testu).

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Pri zimných záleži od toho, akú zimu budete autom jazdiť. Ak plánujete použiť aj reťaze, tak jediný možný rozmer na O3RS je 205/50 R17. Ja som prvú zimu odjazdil na Flash-och s Michelin Alpin A4, túto zimu mám objednané Crystal-y a nové Conti TS850P.

Čiernym diskom by zima vadiť nemala, fakt ale je ten, že disky určené špeciálne na zimu (vraj) majú odolnejšiu povrchovú úpravu. Toto môže byť pravda, tie moje predošlé Flash mali celkovo odjazdené 4 zimy (mal som ich na predošlej RSe) a aj keď som absolvoval nejaké dosť zlé zimné cesty, disky boli bez jediného škrabanca či ťukanca od kamienkov. A po reťazoch tiež ani stopa.

Odkaz ke komentáři

Co ak obujem na 18" disky pneu v rozmere 225/45 r18 ? Mam na mysli orginal kolesa dodavane na octaviu rs.

 

Řeším podobný problém. Na Denon 7,0 J x 17" jsou určeny pneu 225/45/ R17 podle katalogu Škoda - příslušenství. Není tam uveden rychlostní limit. Pro zimní jsem si objednal shodně disky Denon jako pro letní. Podle toho katalogu jsou pro 18" pneumatiky 225/40 R18. bez určení zimní letní. Tak bych koukl do TP.

V tabulce uvedené v obsahu PODVOZEK je rozpis podle motorizace. Pro RS tedy pneu 225/40/ R18 92Y.

 

Pro ty moje Denon resp. 7,0 J x 17" 225/45/ R 17 91V. Mohl by mi někdo tedy podle TP pro OIII 1,8 TSi 132kw ověřit zda toto je platné - tedy bez určení léto - zima resp. co TP uvádí.

Jsem co by majitel octavie :) - čekatel , ale chci si pořídit kola pro montáž na nové v průběhu měsíce

Odkaz ke komentáři

Podle katalogu příslušenství jsou tam 225/40/18 ten rychlostní limit podle motoru TSI u RS 92 Y ale i u TDi, Jinak je třeba skutečně kouknout na TP nebo zavolat infolinku, neb opačně špatné gumy . potenciální problém s plněním pojišťovny v případě škody Ty ... 45 jsou špatně

 

aneb dá se tam nasadit cokoliv co se točí, ale ono záleží na ET u disku i při případném úmyslu použít řetězy jsou i ty nepoužitelné v některých typech alu disku

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...