Přejít na obsah

Již druhé čidlo otáček G28 nebo závada v elektroinstalaci


zdvoři

Doporučené příspěvky

Ahoj,
řeším problém s O1, AUQ (132kW), 2002, 300tis, baterie Varta Silver stará půl roku

předem se omlouvám za délku příspěvku.

Cca týden zpátky se mi objevila chyba
17972 J338-podpětí při základním nastavení
a občas mi vypnul jeden xenon,
nevěnoval jsem tomu moc, pozornosti, myslel jsem, že byla vybitá baterie kvuli rádiu atd...
takže jsem chybu smazal a baterku nechal dobít....


Nicméně přes víkend jsem měnil vanu (prolínal olej) a odvodní hadici oleje z turba...
relativně by toto mít souvislost nemělo, ale pro jistotu tu píšu.
Po výměně i oleje, jsem auto normálně nastartoval, kontroloval jsem utěsnění atd...
při jízdě mi pak auto škublo, rozsvítilo se EPC, a motor chcípnul... doplachtil jsem na parkoviště,
natočil a opatrně dojel zpět.

Dignostika hlásila
*16706 snimac otacek (G28) bez signalu*
*16705 cidlo otacek motoru (G28): neverohodny signal*


Smazal jsem chyby, a auto již nešlo natočit vůbec, po delším snažení o nastartování (startér točil, kontrolka motoru nesvítila)
se vždy ukázala chyba
*16706 snimac otacek (G28) bez signalu*
a k tomu občas i
*17972 J338-podpětí při základním nastavení*

Dle dílenský příručky má mít čidlo G28 předepsaný odpor, ten se mi naměřit nepodařilo (nekonečno),
takže jsem objednal nové čidlo.. zarazilo mě, že to staré je trochu ošoupané (viz foto)..

Včera jsem dal nové čidlo, smazal chyby, motor chytnul hned...
zkoušel jsem udělat základní nastavení škrtící klapky a chyba
*17972 J338-podpětí při základním nastavení*
zároveň jsem si všimnul, že při nastartovaném motoru mi problikávají parkovačky (jsou tam LED, na nich to je vidět, xenony svítili ok).
Baterku jsem měřil, 12,5V, při nastartovaném motoru 14V.

Tak jsem prostříkal všechny spoje v rozvodné pojistkové skříňce nad baterkou kontaktolem, a dotáhl pořádně všechny šrouby...
problikávání prakticky ustalo. Zkusil jsem provést základní nastavení klapky - již OK.
Auto jsem jel projet, pro jistotu jsem ho opravdu pár km nešetřil... Myslel jsem, že mám vyhráno

Pak jsem jel zas normální jízdu a auto sebou opět trochu cuklo, ale tvářilo se v pořádku (EPC nic nesvítilo)...
jenže když jsem chtěl přeřadit a zmačknul spojku, tak otáčky šli do 0 a rozsvítila se i kontrolka baterie.
Při povolení spojky motor zas běžel... tak jsem takhle dojel bez zastavení zas zpět..

Na diagnostice opět
*16706 snimac otacek (G28) bez signalu*
*16705 cidlo otacek motoru (G28): neverohodny signal*


Auto opět nastartovat nejde.

A teď už nevím co s tím...
Čidlo sem zatím nevyndaval, takže nevím, jestli nové bude také trochu obroušené.
Začínám mít podezření na závadu v elektroinstalaci (vzhledem k tomu, že čidlo je prakticky nemechanická součástka),
pouze cívka, tak jediná možnost jak ho zničit je přepětím... ?
Napadlo mě, že blbne třeba ukostření motoru, a alternátor tím, jak nemá připojenou baterii dává špičkově víc,
což odpálí vždy to čidlo... nicméně dle servisky by mělo mít tuším 600ohmů odpor, takže si nedokážu představit o kolik
by to muselo dávat víc aby to přepálilo cívku uvnitř...

Myslíte, že půjde auto roztlačit abych ho dostal do garáže?
Setkal jste se někdo s tímto problémem?

Mohlo by být také vadné čidlo, nicméně ze začátku fungovalo, bylo neoriginální tuším Miehle..

 

Je mi také divné, že původní čidlo bylo trochu ošoupané, což mohlo být tím, že tam někdo předtím narval staré použité. Protože si ani nechci domyslet, jaká by byla oprava, pokud to nové bude také ošoupané... museli by být špatná ložiska na klice, takže to by bylo celý motor ven a generálka a to to snad raději pustím ze skály.

Jediná dobrá zpráva je, že jsem myslel, že budu muset koupit nové výbojky do světel, ale tím to asi nebylo...
Nechce se mi hned objednávat čidlo za 1300 dokud to nerozeberu a neproměřím staré....

post-6689-0-41938200-1411627332_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak si odpovím sám :)

 

Roztlačit to nejde.

Dal jsem již třetí originál čidlo. Druhé co jsem vyndal mělo zas nekonečný odpor, jinak ošoupané nebylo post-6689-0-63124400-1411674555_thumb.jpg.

 

Šel jsem pak po elektrice, pro jistotu ještě udělal navíc ukostření motoru post-6689-0-91437200-1411674617_thumb.jpg a další kostru na kastli atd.post-6689-0-71953700-1411674696_thumb.jpg post-6689-0-89780000-1411674713_thumb.jpg

 

Procházel jsem ještě všechny kontakty a uvnitř v autě byla napálená přívodní svorka 30 post-6689-0-22742800-1411674576_thumb.jpgpost-6689-0-20377200-1411674591_thumb.jpg, dal jsem nové očko, pročistil a výhledově vyměním raději komplet celý kabel. Všechny kontakty jsem prostříkal kontaktolem a dotáhl.

 

Po těchto úpravách jsem zatím najel okolo 10km a žádný problém. Tak snad to vydrží.

Dokonce mi přijde, že to jede i lépe, přecejen už mi to dlouho nehrabalo v 50ti na jedničku :)

 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 let později...
V 25. 9. 2014 at 21:52, zdvoři napsal:

Tak si odpovím sám 🙂

 

Roztlačit to nejde.

Dal jsem již třetí originál čidlo. Druhé co jsem vyndal mělo zas nekonečný odpor, jinak ošoupané nebylo post-6689-0-63124400-1411674555_thumb.jpg.

 

Šel jsem pak po elektrice, pro jistotu ještě udělal navíc ukostření motoru post-6689-0-91437200-1411674617_thumb.jpg a další kostru na kastli atd.post-6689-0-71953700-1411674696_thumb.jpg post-6689-0-89780000-1411674713_thumb.jpg

 

Procházel jsem ještě všechny kontakty a uvnitř v autě byla napálená přívodní svorka 30 post-6689-0-22742800-1411674576_thumb.jpgpost-6689-0-20377200-1411674591_thumb.jpg, dal jsem nové očko, pročistil a výhledově vyměním raději komplet celý kabel. Všechny kontakty jsem prostříkal kontaktolem a dotáhl.

 

Po těchto úpravách jsem zatím najel okolo 10km a žádný problém. Tak snad to vydrží.

Dokonce mi přijde, že to jede i lépe, přecejen už mi to dlouho nehrabalo v 50ti na jedničku 🙂

 

Dobrý den,

narazil jsem na Váš příspěvek z roku 2014. Mám na své oktávce stejný problém: Při jízdě mi při vyřazení začaly padat budíky, rozsvítila se kontrolka dobíjení, když jsem rychle zařadil, motor naskočil, ale aby auto táhlo musel jsem motor udržovat v otáčkách asi 2500/min a víc. Jakmile jsem opět vyřadil, tak auto okamžitě zdechlo. Zkrátka alternátor pokud jel (relé od něj spíná asi při 2000/min) to utáhl, ale bateriie ne. Myslíte, že by mohl být problém v elektrice jako ve vašem případě. Diagnostika zahlásila poruchu č:16706, ale tento snímáč Hallův jsem měnil asi před 3 měsíci, měl by být tedy v pořádku. Díval jsem se na svorky s pojistkami na baterce, ty se mi zdály v pořádku, i svorky u relátek-nic napálenýho jako ve vašem případě. Ještě se mrknu na to ukostření na motoru.

Díky za jakoukoli vaši odpověď, jestli mi ještě po těch 7 letech vůbec odpovíte :-))

Roman.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...