Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
stanikkk

polokožene sedačky péče?

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost s péčí o polokožené sedačky v OII FL. Co je to vlastně za kůži?

Přírodní pravá kůže to asi není je to tedy umělá kůže či koženka?

Levý bok sedáku řidiče a přední hrana dost trpí a kůže je už vrásčitá a začína praskat přitom je jěště poměrně "mladá" máte tip jak nejlépe na to, zachránit jěště co se dá?

Pročetl jsem nějaké rady a nejlíp se jeví přípravky Dodo Juice supernaturar leather cleaner + performance sealant, ale je to docela draha sranda a nevím jestli je to vhodné na tuto kůži. Pak jsem četl taky o sloním tuku, ale jak píšu je to pro tuto kuži?

Či zkombinovat obojí? Postup: 1.Dodo cleaner 2. sloní tuk 3.Dodo sealant?

Máte odzkoušeno co je na tento typ kuže nej?

Díky za rady...sám jsem zatím vyzkoušel přípravek sonax http://www.sonax.cz/..._vyr_291141.jpg ale řekl bych že učinek či výsledek je téměř nulovej.

Máte také zkušenost jak "zalepit" či opravit místo, kde je kůže odlouplá, aby loupání dále nepokračovalo?

Jsou to malé body, ale mám pocit že by to mohlo dál pokračovat. Přijde mi, že polokůže v OII FL neni zrovna kvalitní a necha se hrozně snadno poškodit....

Popravdě, sám nějaké podlepování bych nedělal, je riziko, že narušíš "technologii" a víc to doděláš, než tomu pomůžeš...

Kamarád měl v OII ten samý problém. Dle všeho je to kůže.

SONAX ne, je to úplně k ničemu, i ten co se prodává v rakousku.

Možná bych se obrátil sem - http://www.united-c.cz/sluzby/renovace-kuze/. Mám s nimi dobré zkušenosti, co se plechařiny týče, takže toto asi taky neflákají.

Díky za info :-)

A to od škodovky teda špatné jo?

Dodo leather je klasický krém, který se roztírá do kůže a potom se nechává chvílí a pak otírá?

Leather cleaner je cistic .. nastriekas na kozu a mikrovlaknom alebo kartacom cistis :)

S tym od skodovky skusenost nemam tak neviem :)

Edited by lumi