Přejít na obsah

Kňučení v oblasti rozvodového řemene


Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé. Mám takový technický dotaz.

 

Mám Octávii 1.6, 74 kW, rok 98. V poslední době se mi začalo ozývat jakési kňučení v oblasti rozvodového řemene. Děje se tak při volnoběhu, respektive je to slyšet při volnoběhu. Při vyšších otáčkách se to v hluku ztratí.

 

Drážkovaný řemen jsem sundal, abych ho vyloučil, tím to není.

 

Celá rozvodová sada (řemen, kladka, pumpa) má najeto 23tis.km a nenapadá mě, čím by to mohlo být. Respektive, jestli to mám nějak řešit. Případně co může kňučet na rozvodech.

 

Má s tím někdo zkušenost?

 

Děkuji

 

 

Odkaz ke komentáři

Myslíte, že by ono ,,kňučení" by mohlo dělat uložení vačky či kliky??

Je tam pro to nějaké vysvětlení? Co vim, tak tam jsou kluzná ložiska a v případě jejich vyběhání motor tluče a ztrácí tlak oleje... Navíc auto mám po známém se serviskou ze škodovky a má najeto nějakých 118 tis. Km. Tak snad ten motor není takový šmejd, že by odešlo uložení kliky či vačky..

 

 

Odkaz ke komentáři

Myslíte, že by ono ,,kňučení" by mohlo dělat uložení vačky či kliky??

Je tam pro to nějaké vysvětlení? Co vim, tak tam jsou kluzná ložiska a v případě jejich vyběhání motor tluče a ztrácí tlak oleje... Navíc auto mám po známém se serviskou ze škodovky a má najeto nějakých 118 tis. Km. Tak snad ten motor není takový šmejd, že by odešlo uložení kliky či vačky..

 

 

 

Ono těžko říci, může to být spoustu jiných věcí, ale takové kňučení mi motor dělal taky a bylo to kvůli tomu, že mi maník tři měsíce před, dělal rozvody a řemen špatně napnul. Podle mého je to uložení načnuté, protože i když jsem pak nechal vyměnit rozvody v autorizovaným servisu, přesto to bylo lehce slyšet.

 

U Vás to může být třeba jen kladkou, kdo ví. Tohle by chtělo zajet do servisu a nechat zkontrolovat. Kňučení, nebo pískání v okolí rozvodů není jen tak.

Odkaz ke komentáři

Dobrá, děkuji Vám pánové za rady.

Dnes jsem volal do jednoho servisu tady u nás. Mechanik mi říkal, že to tedy může být Napínací kladka a nebo vodní čerpadlo (chtělo by to rozebrat). Na uložení kliky ani vačky by to neviděl, ale prý kdo ví.

 

Další věcí je, že jsem tam namontoval nový termostat GATES a příjde mi, že otevírá hrozně pozdě. Venku není bůhví jaké teplo a když přejedu město, tak před barákem mi spustí ventilátory. Jestli třeba neodešlo čerpadlo vlivem vyšších teplot (vadou nového termostatu). Ale to se mi nezdá.

 

No zkusím to nějak vymyslet.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...