Přejít na obsah

LPG v zahraničí


jaskope1

Doporučené příspěvky

Zdar,

rád bych se vás zeptal na vaše zkušenosti s tankováním LPG v zahraničí.

Mé jsou zatím pramalé. Zatím jsem tankoval pouze v Rakousku. LPG se tam nazývá LPG/GPL a není třeba redukce.

 

Bylo mi řečeno, že na cesty do západní Evropy je třeba jen jedna redukce a to na Holandský typ.

post-31393-0-75966200-1416325956_thumb.jpg

 

Chystám se do zahraničí a chtěl bych dost spoléhat na stránku http://www.mylpg.eu/. Jenom doufám, že tam nejsou zaznačené i čerpací stanice, které prodávají pouze plynové bomby.

 

Rakousko

- LPG se zde nazývá LPG/GPL, redukce není třeba, sám jsem netankoval musel jsem si zavolat obsluhu.

- pramálo čerpacích stanic cena vysoká cca 0,9 €/litr těžko se plánuje cesta

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

dovolím si sem dát odkaz kde jsou jednotlivé redukce znázorněné , u nás se montují koncovky které mají Holanďani označené jako SCHOTEL adapter (nejčastěj italský výrobce Tomasetto). Zkušenosti mám jen s redukcemi v Německu (ACME) a Anglii a Holandsku (Bajonet). Jinak při cestě na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie redukce potřeba není.

http://prins-afs.com/rijden-op-gas/lpg-tanken

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Německo

- LPG či AutoGas, redukce na dálnicích není třeba, měli na stojanu rovnou dvě tankovací hadice. ACME a mezinárodní (tu naší říkají jí DISH). Tankoval jsem sám.

- docela hustá síť stanic s cenami okolo 0,6 - 0,7 €/litr, cesta není třeba plánovat

Francie

- LPG/GPL. Redukci jsem nepotřeboval, měli stojan přímo na náš konektor. Musel jsem si zavolat obsluhu jelikož jsem nevěděl jak jejich hlavici zajistit.

- stanice jsou docela časté ve městech. Po dálnicích jsem nejel. Ceny okolo 0,75 €/litr.

Švýcarsko

- LPG. Netankoval jsem. Mají snad jen dvě čerpací stanice v celém státě. Cena astronomická okolo 1 €/litr.

- Doporučuji při tranzitu natankovat v okolních státech.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Parkování v zahraničí je to stejné jako v ČR. Jediné omezení co jsem viděl tak akorát v podzemních garážích kde jsou zákazy. Ovšem nemají zrovna vždy srozumitelné zákazové značky. Třeba značku zákazu LPG jsem v Rakousku pochopil až u výjezdu z garáže :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...