Přejít na obsah

Snímač uhla natočenia volantu


Doporučené příspěvky

Zdravím škodováci, vlastním Octaviu 2 r.v. 2008 a mam takýto problém: po odpojení batérie a opätovnom pripojení mi začala svietiť žltá kontrolka volantu, ako som sa dočítal v príručke stačilo natočiť volant na doraz doľava a potom na doraz doprava a malo to zhasnúť, len akosi nezhaslo potreboval by som vedieť teda či je snímač uhla natočenia zlý alebo len to nie je skalibrovaný. Na diagnostike vypísalo hlásenie o tom snímači ale nešlo to vymazať. A môže s tým súvisieť niako aj s čidlo ABS? Za rady vopred Ďakujem.

Odkaz ke komentáři

S čidlem ABS ne. Musí se udělat základní nastavení toho snímače přes Vag. Dělal mi to Cosby a měl s tím chvíli problém, pže ten snímač nějak nekomunikoval nebo co, takže ho ani nemohl nastavit. Potom cosi nastavil a servo se dalo do kupy až asi týden potom, co jsem denně jezdil. Z ničeho nic se to chytlo a fungovalo. Stalo se to jen jednou po odpojení baterie. pak už víckrát ne.

Odkaz ke komentáři

Ja jsem to taky nechapal.Odpojoval jsem bat kvuli oprave svorkovnice airbagu pod sedackou ridice.Po zapojeni jsem dal plny rejd doprava,plny doleva,rovne a po ujeti 20m kontrolka nezhasla.Volant nesel lehko tak jako predtim,ale ani ne tezko..zbytek uz jsem psal..nevim,kde tenkrat byla chyba.Jak rikam,vychytal to az Cosby ;)

Odkaz ke komentáři

čaute, takže na tom polo - fungujúcom riadení som spravil cca 300 km a stále žiadna zmena, dnes som bol s tým v servise pokúšali sa to skalibrovať ale bezúspešne kontrolka nezhasla len sa to ešte zhoršilo a to tak, že volant teraz ide ťažko ako na Tatre 815 takže fakt už neviem ako to vyriešiť... bol som s tým dokonca aj u autoletrikára, ktorý sa to tiež pokúšal skalibrovať ale tiež sa mu to nepodarilo... povedal mi len, že si mám dať spraviť najprv čidlo ABS čo mi svieti a že potom mám prísť a on to pripojí na počítač a spustí tam nejaký celkový test a zisti čo je presne za problém takže len behám hore dole a výsledok žiadny... keby tu bol niekto z môjho okolia, kto sa tomu vážne dobre rozumie neváhal by som ...

Odkaz ke komentáři

Chlapci zdar, tak už to mám vyriešené. Tak sa podelím s vami o skúsenosť. Mal som to šťastie, že snímač natočenia kolies nebolo nutné vymeniť, takže sa iba nakalibroval a funguje. Predtým to nešlo nakalibrovať vraj preto lebo to bolo niaká základna verzia diagnostiky, takže som išiel za autoeletrikárom ten už mal originál diagnostiku a trvalo mu to smiešných 10 min. a vec bola vyriešená, ale aj tak Vám Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...