Přejít na obsah

čištění klapky octávie 1-1,8 92KW


pavel71

Doporučené příspěvky

vycvaknout podtlakovou hadici a sundat hadici od vzduchového filtru

Obraz2926.jpg Obraz2927.jpg Obraz2929.jpg

ted si vycvaknem elektrický konektor a odpojíme ze zadu hadice chlazení -pokud by se je nezadařilo sundat sundáme je az po uvolnění klapky a do hadic jako ucpávku nacpem 8čky šrouby

Obraz2930.jpg Obraz2931.jpg

ted si povolíme 4 imbus šrouby jenž drží samotnou klapku

Obraz2932.jpgObraz2933.jpgObraz2934.jpgObraz2935.jpg

klapku opatrně sundáme je tam těsnění a pokud nemáme nový dáváme pozor aby se nezničilo

Obraz2937.jpg

klapku si natočíme a pokud se prve nezadařilo sundat konektor a hadice chlazení sundáme je nyní

Obraz2936.jpg

klapku si dáme na ponk a důkladně vyčistíme z obou stran použijem naftu či technický benzín či konkor či čistič brzd

Obraz2938.jpgObraz2939.jpgObraz2941.jpgObraz2942.jpg

dále si jehlovým pilníkem očistíme kontakty konektoru klapky a prostříknem je kontaktolem

Obraz2945.jpg

ted si z boku klapky odšroubujem 6 imbusů a sundáme ten plastovej dek opět postupujem opatrně pod deklem je gumová těsnění tak at se nezničí

Obraz2940.jpg Obraz2943.jpg

klapku prohlídnem jestli není nák poškozená a kapkou diavy máznem obě ty odporový dráhy

Obraz2944.jpg

poté zavřem a utáhnem plastový dekl,a dem namontovat klapku zpět do vozu,připravýme si nové těsnění pokud nemáme použijem to původní,těšnění si jemně máznem vazelínou,než klapku namontujem tak si nandáme hadice chlazení a až po té namontujem a utáhnem samotnou klapku

po utažení nacvaknem lanko a bovden plynu,nacvaknem konektor,nandáme podtlakovou hadici,nacvaknem hadici od filtru a sme skoro hotový

ted si ještě povolíme vytáhnem a vyčistíme to čidlo co je hned vedle-použijem jemný štěteček a technický benzín a očistíme i jehlovým pilníkem kontakty konektoru

Obraz2946.jpg Obraz2947.jpg

po vyčištění a zpětné montáži čidla nastartujem auto ohřejeme na provozní teplotu a VAGEM provedem základní nastavení :palec:

Obraz2948.jpg Obraz2949.jpg

 

 

 

 

Obraz2928.jpg

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...