Přejít na obsah

RCD 320 radio


Doporučené příspěvky

Zdravím, pořídil jsem do své Octavie 2 (2008 před FL) 2din rádio RCD 320.

Co umí:
- USB, včetně procházení složek
- AUX zdířka
- SD karty
- CD včetně formátu MP3
- klasické FM radio
- bluetooth propojení s mobilním telefon, včetně streamovaní hudby z telefonu
- integrovaný mikrofon pro telefonování

- telefon se zapnutým bluetooth se automaticky spáruje s radiem

Co mi vadí:
- červené podsvícení se mi moc nehodí k zelenému zbytku
- nemožnost procházení telefonního seznamu na radiu, nebo jsem na to ještě nepřišel. Z radia jde volat vždy na poslední volané číslo.

Zapojení:
- k radiu byl od prodejce návod. Musely se 2 dráty napojit na dráty, které vedou k ovládání klimatizace. Bez tohoto propojení nefungovalo bluetooth spárování s mobilem.
- bylo potřeba zakoupit jiný rámeček kolem radia

- přikládám návod na zapojení od prodejce:
post-28766-0-07092400-1418747477_thumb.jpg

Cena:
- zakoupeno z bazos.cz od uživatele CarsEquipment@email.cz za 3100kč včetně poštovného
- rámeček kolem radia ze skoda-dily.cz za 217kč

Radio můžu jen doporučit. Vypadá vkusně a má lepší konektivitu než Swing nebo Stream, bez dalšího dokupování kabelů apod.

post-28766-0-56357100-1417970950_thumb.jpg post-28766-0-92008500-1417970960_thumb.jpg

post-28766-0-61781800-1417971291_thumb.jpg post-28766-0-75347300-1417971304_thumb.jpg

Mé video s ukázkou jednotlivých funkcí.




Upraveno uživatelem Gregy
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zajímavá varianta do O2. Jinak ta konektivita Bluetooth funguje jen po zapojení rádia? Tam už není potřeba žádné jiné jednotky?... Taky by mě zajímalo, jestli toto rádio taky zobrazuje informace z climatronicu a parkovacích senzorů, pak bych o něm asi taky uvažoval :)

Odkaz ke komentáři

Není potřeba nic, jen radio a správně ho zapojit dle návodu. S tím dalším ti neporadím, nemám climatronic ani parkovací senzory. Senzory si nechám udělat na jaro, tak pak můžu dát vědět. Ale když je zobrazuje i nižší model RCD310 (viz obrázek), tak to nejspíš zvládne taky :).

 

post-28766-0-72443300-1424968267_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Čau lidi. Narazil jsem na problém s kterým si nevím rady. Koupil jsem také toto rádio. Koupil jsem ho rovnou i s přechodkou která má již zabudovaný Canbus emulator simulator (taková placička na redukci do ISO konektorů která má usnadnit přepojování drátů na climatroniku kvůli funkčnosti bluetooth). Jde o to že na tomto zařízení nejsou zapojené dva dráty, červený a oranžový s tím, že mi prodejce tvrdí že stačí mít zapojený jen červený drát na ACC/Switch. Někde jsem se dočetl že oranžový je prý ILL neboli podsvícení. ...... tak a teď k problému .. vše funguje normálně, bluetooth taky šlape po zapojení červeného kabílku na stálý plus, ale problém je že i po rozsvícení parkovaček rádio nesvítí a s otočením klíčku se nezapíná a s vytažením nevypíná tak jako to dělal předtím Stream. Neví někdo v čem je problém? Co zapojit jinak a kam?

 

vozidlo Octavia II 2006

 

Je pravda že ten červený kablík jsem píchnul na stálý plus přímo do pojistkovky na kterém jsem dříve měl handsfree. Může to mít vliv? Musí to být zapojené přímo na plus na rádiu?

Prostě nějak nerozumím tomu CANu ..... díky za rady :(

post-40354-0-77517500-1430163262_thumb.jpg

post-40354-0-09188200-1430163461_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

plánuji pořídit RCD 320 manželce do auta "levné BT HF" ale nikde jsem nedohledal, jestli to umí Telefonní seznam z telefonu, našel jsem jenom bohužel ruský návod a tam o Telefonním seznamu žádná zmínka.

Můžete poradit jestli vůbec toto rádio telefonní seznam umí a jestli při príchozím hovoru ukáže jenom telefonní číslo, nebo jméno z Kontaktů?

 

Děkuji.

Luboš

Odkaz ke komentáři

Hoj Luboši, bohužel to telefonní seznam neumí. Ukáže to jen číslo. A z rádia můžeš volat na poslední volané číslo. Ten seznam mě taky docela štve, jinak je to radio super. Telefonování používám pořád, telefon se zapnutým BT se připojí automaticky. Nebo když telefonuješ z mobilu, sedneš do auta a hovor se automaticky přepne na radio.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Práve dneska som to rádio odovzdal na prerobenie podsvietenia a pripravoval som si kabeláž. K rádiu si dostal aj takú dvojlinku kábla v čiernej bružirke? Tvoj problém je v tom, že si nenapojil rádio na CAN. Ak nemáš tento kábel (príloha), tak od ISO kocky treba potiahnuť modrý a oranžový kábel ku klíme a tam nasledne napojiť: Modrý -> oranžovo-zelený a oranžovo-čierny -> oranžovo-hnedý. Prikladám ešte jeden návod v angličtine, kde to je celkom rozumne popísane.

post-2641-0-06106600-1442245645_thumb.jpg

post-2641-0-22481500-1442245793_thumb.png

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, tak po poriadku. RCN 210 je vlastne čínský názov pre v 1. príspevku uvedené rádio RCD 320( 1DIN skrinka-2DIN čelný panel. Podľa tvojej fotky máš 2DIN skrinku. Aké vlastne máš teda rádio a aké máš auto? Pridaj foto z predu alebo viac informácií. Inak na platforme PQ35, čiže OII, GV a iné, idú informácie o S kontakte a podsvietení len ako informácia cez CAN zbernicu. Čiže vyššie spomínané rádio RCD 320 (RCN 210) potrebuje na napájanie iba +/- a CAN HI a LOW, teda 4 káble.
​V mini ISO rádia S kontakt ani podsvietenie podľa mňa nebude.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Jak to dopadlo s tím RCN210? Dumám, čím mahradit Dance.ve FII r.2008. Nemám ani maxidot,ani multifunti volant. Potřebuju bt hf a usb/mp3.

 

Takže otázky zní:

 

-podařilo se to zprovoznit?

-nekouše se to rádio (nezamrzá atp.)?

-jak šlape bluetooth?

-citlivost radiopřijímače (v porovnání např. s Dance, či jiným origo)?

-šlape RDS?

-USB/MP3 také ok?

-jak to vlastně hraje, Fabia má 8 repro-kolik jich bude hrát?

 

na sbararu to nabízí jeden týpek z Mělníka (Car media?) se zeleným podsvitem, tak by to i ladilo. Zároveň jsem koukal na 2 DIN autorádia jako Kenwood, JVC, Alpine a podobně a přijde mi to jako strašná a navíc drahá bída. Dvouřádkový displej, vzhled jak UFO, strašný. Až mě napadlo vykuchat dance, dát tam 1din rámeček s 1din poličkou a 1 din rádio Kenwood KMM303BT ze starýho auta-to má vše a šlape.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Kdyby to ještě někdy někoho zajímalo, nedávno jsem měnil Nexuse za RCD320. Rádio jsem kupoval v ČR, nechtělo se mi čekat. 

Za ty 4 roky došlo k nějakým změnám. Rádio šlo do předfaceliftu, v redukci jsem neměl CAN takže jsem rovnou přepinoval ISO konektor a CAN napojil z climatroniku. Rádio hraje srovnatelně s Nexusem (nemám soundsystem). Rádio neumí AF, takže při jízdě přes republiku se musí neustále přelaďovat, což mně nevadí protože hraje z SD nebo AUX.

Hlavní překvapení bylo při připojení telefonu, objevila se hláška "contacts have been imported" a nyní mám možnost vybrat poslední volaní, telefonní seznam a možnost ovládaní telefonu hlasem.  Při volaní je prý slyšet vetší rachot, ale ještě si nikdo nestěžoval že by neslyšel nebo nerozuměl. Načítaní SD je bezproblémové(sem tam chvilku trvá než se vypíše seznam souboru ve složce), pouštění hudby přes bluetooth také, RDS zobrazuje název stanice, další informace již nikoliv a z 8 repro hraje všech 8. Parkovací asistent se nezobrazuje a na maxidotu položku rádia také nemám . MF volant nemám.

IMAG0085.jpg

IMAG0081.jpg

IMAG0083.jpg

IMAG0087.jpg

IMAG0088.jpg

Odkaz ke komentáři
V 28. 3. 2019 at 19:20, hcracker napsal:

Kdyby to ještě někdy někoho zajímalo, nedávno jsem měnil Nexuse za RCD320. Rádio jsem kupoval v ČR, nechtělo se mi čekat. 

Za ty 4 roky došlo k nějakým změnám. Rádio šlo do předfaceliftu, v redukci jsem neměl CAN takže jsem rovnou přepinoval ISO konektor a CAN napojil z climatroniku. Rádio hraje srovnatelně s Nexusem (nemám soundsystem). Rádio neumí AF, takže při jízdě přes republiku se musí neustále přelaďovat, což mně nevadí protože hraje z SD nebo AUX.

Hlavní překvapení bylo při připojení telefonu, objevila se hláška "contacts have been imported" a nyní mám možnost vybrat poslední volaní, telefonní seznam a možnost ovládaní telefonu hlasem.  Při volaní je prý slyšet vetší rachot, ale ještě si nikdo nestěžoval že by neslyšel nebo nerozuměl. Načítaní SD je bezproblémové(sem tam chvilku trvá než se vypíše seznam souboru ve složce), pouštění hudby přes bluetooth také, RDS zobrazuje název stanice, další informace již nikoliv a z 8 repro hraje všech 8. Parkovací asistent se nezobrazuje a na maxidotu položku rádia také nemám . MF volant nemám.

IMAG0085.jpg

IMAG0081.jpg

IMAG0083.jpg

IMAG0087.jpg

IMAG0088.jpg

Ahoj, kde si radio poridil? Pises, ze RDS funguje, ale znamena to, ze jsou nazvy videt i u ulozenych stanic (k tomuhle radiu se totiz resi, ze tam jsou videt pouze frekvence). Diky

Ondra

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Rádio jsem pořídil na Aukru. RDS funguje tím způsobem že po naladění ukáže stanici, u uložených stanic je pouze frekvence a neumí zobrazit ani informace o hrající písničce (u stanic u kterých vím že toto info vysílají). Jediný problém co jsem ještě našel je špatné zobrazení diakritiky u uložených souborů na SD/USB. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...