Přejít na obsah

Zvýšený voľnobeh a zapnutý ventilátor chladenia


Doporučené příspěvky

Zdravím, potreboval by som poradiť s problémom, s ktorým si neviem dať rady. Mám motor 2,0 TDI, 103kW, BKD, rok 2010. a v poslednom čase teraz už pravideľne sa mi po krátkej jazde a niekedy aj hneď po rozjazde, počuť ako cvakne niektoré relé a zapnú sa ventilátory na chladiči v predu a zvyšia sa voľnobežné otáčky na cca 1100. Kontroloval som to diagnostikou a nič som nenašiel, najprv som hladal chybu s čidlom tepoloty, ale nič ani v chybách motora ani v meraných hodnotách, kontroloval som aj jednotku chladenie a klimu a nič som nenašiel. Potom som myslel že bude problem v čidle teploty ktorá je na chladiči aj som zohnal nové a potom som zistil, že tento model nemá také čidlo, teda som ho nenašiel na chladiči, tak neviem. Viete mi niekto poradiť??? Stretol sa niekto s takým problémom??? Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři

Už som to zistil, kde bol problém. Začalo to robiť teraz ako sa ochladilo a z toho dôvodu, že ak je von zima a mam zapnute kurenie tak sa zapina elektrický ohrev vody aby sa skor zohriala a aj motor aby to kurilo, vtedy mi pokleslo napätie v dobíjaní na 13V a preto sa zdvihli volnobezne otacky na 1100 aby sa zvisilo dobijanie a vtedy to malo znova 14,2V. Takže sa chystam vymeniť regulator na alternánore a bude to ok. A to ze sa zdvihli volnobezne otacky sposobuje zapinanie ventilatorov v predu. Napišem potom ešte či sa to potvrdilo.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ano uz som to odstranil, ale problem este bol aj v na kontaktoch minus z baterie na kostru karoserie a na prevodovku. Vsetko som vycistil prebrusil kontakty a problem vyrieseny. Zistil som to tak ze pri nastartovanom motore som meral volmetrom napatie na svorkach baterie a hodnota sa pohybovala od 12 do 14V tak som vedel ze je este nieco zle, kedze regulator na alternatore som dal novy. A tiez som dotiahol vsetky spoje na svorkach na boku baterie. Inac mi vtedy aj dost blikali svetla a hlavne to v interiery ked to robilo.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...