Přejít na obsah

Výměna převodového oleje


Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Tak jsem ho dnes vyměnil :rolleyes: ale vyteklo jen 1,5l hnusného oleje s mozaszným nádechem. Nalil jsem nový, to co jsem vylil tak šlo zpátky, ale neví proč se píše, že tam má být 1,9l.

Byl jsem i ve škodovce a podle servis karty (5ti kvalt 1,9tdi) se má dolít po spodní okraj kontrolního šroubu a to co sem tu četl je prý nesmysl. ;) Co vy na to? A pokud ještě dolít kudma teda nejlépe :D

Odkaz ke komentáři

Tak jsem ho dnes vyměnil :rolleyes: ale vyteklo jen 1,5l hnusného oleje s mozaszným nádechem. Nalil jsem nový, to co jsem vylil tak šlo zpátky, ale neví proč se píše, že tam má být 1,9l.

Byl jsem i ve škodovce a podle servis karty (5ti kvalt 1,9tdi) se má dolít po spodní okraj kontrolního šroubu a to co sem tu četl je prý nesmysl. ;) Co vy na to? A pokud ještě dolít kudma teda nejlépe :D

Kolik mas najeto?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak jsem taky nechal vyměnit olej v převodovce, je tam najeto 250 tis a nebyl jsem si jistej jesi to někdo měnil. Psal jsem přímo Sixtovi ohledně množství a oleje. Mam 5° převodovku z roku 2005. Tohle mi napsal:

Použijte G 052 512A2 - 2,0l, výměnu doporučuji po 120 000km

Olej vypuste výpustním otvor a jedním ze spodních čepů řazení (odstavec degradace oleje ) a olej nalejite zase čepem ale horním předepsanou dávku.

 

Olej jsem objednal za 320 litr. Z převodovky vyteklo asi 1,6 litru. Nalili se tam cely 2 litry. Řazení mě přijde že jde o trošku lehčeji, ikdyž předtím se řadilo taky bez problémů. Takže spíš dobrej pocit a klid na duši že je na 120000km od převodovky snad pokoj.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Dobrý den Vážení, mám starší OC II 4x4, rok výroby 2006, na vozidle je najeto cca 180 000 km, takže bych chtěl výměnit olej v převodovce. V zadní rozvodovce jsem jej již měnil a vytek docela slušný humos. Od několika mechaniků jsem slyšel, že u starších vozů je tam nutno dát hustější olej, že jinak budou problémy s řazením 6. stupně. Jaké máte prosím zkušenosti a co tam nalít?? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dobrý den Vážení, mám starší OC II 4x4, rok výroby 2006, na vozidle je najeto cca 180 000 km, takže bych chtěl výměnit olej v převodovce. V zadní rozvodovce jsem jej již měnil a vytek docela slušný humos. Od několika mechaniků jsem slyšel, že u starších vozů je tam nutno dát hustější olej, že jinak budou problémy s řazením 6. stupně. Jaké máte prosím zkušenosti a co tam nalít?? Díky za radu.

Mam uplne stejne auto i stejne najeto. Olej menen asi pred rokem za origo a vse super

Odkaz ke komentáři

Otázka uživatele lattenberg, která se zatoulala někam, kam neměla ;)

 

Při výměně spojky vypustili z převodovky 1,5 dl oleje. Víc tam nebylo! Doplnili skoro 2 litry. Olej nikde nevytékal. Jak je to možné? Převodovka je při řazení částečně hlučná, totéž se ozve když odstavím plyn a nechám zařazeno. Je možné, že se tam něco zadírá pro uvedený nedostatek oleje? Vozidlo byla stabilně servisováno, ale nikde v servisní knížce se neuvádí výměna nebo kontrola oleje v převodovce! Jsem druhý majitel.Nyní má vůz najeto 180 000 km.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Zdar, byl jsem s OII 1,9tdi 2008 v autoriz. Servisu a ikdyz tam byl známek,tak jsem je pomalu musel přemlouvat aby mi olej v převodovce vyměnili. Jeho kolega nechápal proč to pomalu chci,že tam je doživotní olej,tak jsem mu řek že radši ho teď při 240tis. Vymenim a budu mít vnitřní klid a vědět že jsem udělal spíš lip než hůř a že nevěřím slovu dozivotni,jinak podle tabulek se tam vleze cca 1,9L

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...