Přejít na obsah

Hyundai i30 combi - 1.6 GDI ;)


Doporučené příspěvky

No trochu citu, možná seš na to moc citlivej ty. Nikdo tady neuráží konkrétně tvůj kus, jenom se řeší, že hyundai obecně nedává čidla do laku, tak mě to udivilo, žádná urážka v tom není. To mě teda mrzí, že to tak bereš :-) Pokud s tím jdeš na veřejnost = 100 lidí, 100 chutí, nemůžeš od každého čekat, že ti to bude chválit, kor když je to veřejné forum, jenom tak pro upřesnění. nechci tady rozpoutat flame, auto je hezký a hlavně to, že nemá nalakovaný senzory není tvoje vina, tak se takhle neurážej..:)

Odkaz ke komentáři

Jorde... díky za vysvětlení... i když to tak asi vypadalo, tak jsem se neurazil... ;) já přeci vím, že platí to co píšeš, že 100 lidí = 100 chutí... ;)

 

každopádně jsem si těch nelakovanejch čidel vůbec nevšiml... asi jsem upřel svojí pozornost na jiný věci... musím se pak na autě podívat... po tvém upozornění jsem koukal do katalogu Hyundai i30 a tam jsou čidla na obrázcích lakovaná, tak mě ani nenapadlo, že ta moje nebudou, když jsou z výroby...

 

jinak mě ale i30 mile překvapila spoustou zajímavých vychytávek a řešení... kolikrát takový blbiny, co potěší no... ;)

Odkaz ke komentáři

Jojo taky jsem ji měl jednu dobu v merku, když jsem se rozhodoval mezi novým a ojetým autem. Jak se říká, za málo peněz, hodně muziky a kvalitou už to není co hyundai před 10ti lety, tak bych se vůbec neohlížel na názory, že je to korejskej šunt. I ta nová i20, i když je to malej špunt, tak vypadá velmi pěkně :-) Tak si užívej radosti z nového vozu.

Odkaz ke komentáři

Jorde... díky... ;) myslím si, že kvalita je velice vysoko... Hyundai skutečně prochází neskutečně rychlým vývojem... ;)

 

Lanci... ty čidla jsou určitě z výroby... jsou součástí balíku výbavy... ale proč nejsou lakovaná netuším. Při dnešním bližším prozkoumání u auta jsem zjistil, že ten kroužek kolem čidla je lakovaný a ten prostředek je černý lesklý... nevím, proč tomu tak je... ale řešit to nijak nebudu... nevadí mi to... na bílé barvě bych to asi řešil... ;)

 

Za chvíli přidám pár fotek... ;)

Odkaz ke komentáři

Luky... co se týče sedaček, tak ty v i30 jsou fakt lepší... příjemná tvrdost a velikost... prostě velmi pohodlné... ;)

 

Scouta už nemám téměř 3 roky... přístrojovka v i30 se mi líbí víc, je taková pestřejší... materiály jsou myslím kvalitní podobně jak ve Scoutu... hodně měkčeného plastu, kůži polstrované vnitřky dveří, stínítko nad panelem přístrojů... fakt pěkný... přidám další fotky ;)


na dalších obrázcích středový panel s rádiem a automatickou klimou, startovací tlačítko na jedné straně a na druhé straně ovládání sklonu světel, intenzity osvětlení přístrojů, vypnutí parkovací čidel a vyhřívání volantu (což je mimo jiné fakt super věc) ;)


pěkný introš.

třeba tapece u toleda/rapida se krásně odíraj, tohle je toledo po 17k km tapec u řidiče.(hold plast no)

 

 

 

Marekczku... ty tvrdý plasty jsou obecně velmi náchylné na poškrábání, je to škoda... :( co mě víc zarazilo u Rapida, tak to je to, jak jsou ty dveře "tenký"...


na dalších obrázcích máme řadící páku pro 6ti stupňovou manuální převodovku, schránku před spolujezdcem a taky obraz couvací kamery ve zpětném zrcátku... taky super věc (ve výbavě s navigací místo autorádia se obraz zobrazuje právě na lcd navigace)...

 

co se týče řadicí paky, tak je příjemná do ruky a řazení je fakt na hodně vysoké úrovni... nedokážu to teď porovnat například s O III, ale řídil jsem například Rapida a řekl bych, že je to stejné ne-li lepší... prostě už hodně slušná kvalita...

 

 

post-214-0-47747200-1420370965_thumb.jpg

post-214-0-21583200-1420370975_thumb.jpg

post-214-0-45414800-1420370982_thumb.jpg

post-214-0-07464200-1420371000_thumb.jpg

post-214-0-74823100-1420371260_thumb.jpg

post-214-0-79294200-1420371273_thumb.jpg

post-214-0-90375100-1420371281_thumb.jpg

post-214-0-26823400-1420371301_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

a další série obrázků... :)

 

přístrojový štít s TFT displejem zvaný "Supervision" ... grafika je myslím hodně slušná, vyloženě jsem ho do auta chtěl... pak volant s ovládáním rádia, telefonu, omezovače rychlosti, tempomatu, palubního pc a taky nastavení tuhosti posilovače řízení (Comfrot, Normal, Sport) - ten mimo jiné funguje velmi dobře... ;) a ještě pohled na přístrojovku ze zadních sedaček... ;)


a hele cuvacia kamera ... nieje to male v tom zrkadle ?

 

ano... i jsem to tam napsal... obraz z couvací kamery se zobrazuje ve vnitřním zpětném zrcátku... ;) prima vychytávka... ;) ta kamera má super obraz i v noci, což je její hlavní výhoda ;)


a hele cuvacia kamera ... nieje to male v tom zrkadle ?

 

ano... i jsem to tam napsal... obraz z couvací kamery se zobrazuje ve vnitřním zpětném zrcátku... ;) prima vychytávka... ;) ta kamera má super obraz i v noci, což je její hlavní výhoda ;)

post-214-0-43438000-1420371598_thumb.jpg

post-214-0-62821700-1420371611_thumb.jpg

post-214-0-35303100-1420371621_thumb.jpg

post-214-0-37439600-1420371640_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

ještě poslední dvě fotky... projektorová světla se statickým přisvěcováním do zatáček (ve všech rychlostech) a chromované kliky s tlačítkem pro otevření auta bez klíčků a z vnitřní strany je osvětlení klik... vše funguje tak... že když přijdeš k autu, tak se otevřou zrcátka, rozsvítí se kliky dveří u řidiče a spolujezdce a rozsvítí se nástupní prostor... po zmáčknutí tlačítka na klice se odemkne auto... ;)

post-214-0-22689800-1420372227_thumb.jpg

post-214-0-87020800-1420372244_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

asi by se to porovnávalo blbě... nikdy nedáš stejnou výbavu... počítám, že by ta OIII byla asi o něco dražší... s tím motorem máte pravdu, a jsem rád, že mám atmosféru... ten auťák jede fakt parádně... až najedu pár tisíc km, tak udělám nějaký video testík :)

 

tady jsem četl zajímavý srovnávací test - http://www.autoforum.cz/testy-aut/test-skoda-octavia-iii-vs-vw-golf-vii-vs-hyundai-i30-rozstrel/

 

 

Odkaz ke komentáři

Se svým Cee´dem mám za zhruba 2 roky a 2 měsíce najeto necelých 85 tis. kilometrů. S motorem GDI jsem maximálně spokojený. Dá se s ním klidnou jízdou jezdit kolem 2.500 otáček a když člověk potřebuje, tak to pošle za 4 tis. a motor pak jede parádně. Průměrnou dlouhodobou spotřebu dle tankování mám 7,8 l/100 km. Dříve s CRDi jsme jezdil za nějakých 6,2 l/100 km. Počkej až si motor trochu sedne a pak se ti odvděčí jistě dobrou službou.

 

Když jsem auto v roce 2012 kupoval, tak jsem si tehdy zkusil udělat taky cenovou nabídku na tehdejší OII 1,4 TSI a ta mi vyšla na ceníkových 730 tis. Kč. Můj Cee´d byl za ceníkových 520 tis. Kč, ale dostal jsem slevu na auto do výroby, takže nakonec stálo necelých 458 tis Kč. Je to v plné výbavě, kromě kožených sedadel, střešního okna a 17 " kol ... ani jedno jsem nechtěl. Detaily mého auta včetně výbavy mám tady http://www.kia-club.org/garage_vehicle.php?mode=view_vehicle&VID=1174

Odkaz ke komentáři

tatík si v létě koupil ix 20, ve stejný barvě a na léto sem mu sehnal stejný kola jako máš ty:-)

když sme objeli pár salonů, tak poměr cena X výkon byl jasnej, hodně muziky za dobrý peníze........

 

ps: ty černý čidla možná začali dávat, aby soused z boleslavi viděl, že tam sou , když je tááákhle malinkej:-)

Odkaz ke komentáři

Snike... tak to je dost podobné... myslím ten rozdíl v ceně...

 

Podle toho co píšeš to vypadá, že máme hodně podobnou výbavu... protože já nemám rovněž kožený sedačky, střešní okno a 17" kola... a auto mě stalo ještě méně jak tebe... cca o 70 tis...


koukám, že tam máš výbavu navíc... xeny, navi a ele.sedačku... :) pěkný... ;)


 

ps: ty černý čidla možná začali dávat, aby soused z boleslavi viděl, že tam sou , když je tááákhle malinkej:-)

 

 

hh... dost dobrý... teď jsem se fakt zasmál... díky krocane ;) :D :D :D

 

ps. ty reklamy jsou docela drsný... odvážný a zábavný... ;) kvalita těch aut je srovnatelná a cenový rozdíl šílený... viz ten test, na který jsem tu dával odkaz... ;)

 

ale proč nejsou ty středy čidel v laku, to netuším .... ?!

Odkaz ke komentáři

U Kie je to podobne. Nektere barvy maji lakovane senzory a nektere jsou cerne nelakovane. Zkusim se poptat na Kia Motors jestli nevi proc to tak je? A jeste k senzorum. Mne jiz menili 4 predni senzory, ktere se porouchali a pipaly bez preruseni.

 

Kdyz jsem auto objednaval, tak jsem chtel priplatkovou vybavu za zhruba 55 tis. Kc ... tak jsem prihodil dalsich 25 tis. a vzal jsem paket Ultra, ktery obsahoval vse co do auta slo doobjednat.

 

Odkaz ke komentáři

opravdu co jediný nemá hundaj a kia, sou prostě vykonější motorizace ;) a tolik náhradních dílů, v tom je koncernový auto nenahraditelný. Potřebuješ tlumič na škodovku, tak prostě to dělaj třeba 4 výrobci atd atd...

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Snike... ok.... já to mám lakované tak jak jsem popsal... kroužky v barvě, středy černě lakované... ;) dej pak vědět... ad výbava... máš jí super... já jsem mohl zvolit výbavu Premium, ale vzhledem k využití vozu jsem už nepotřeboval xenony, skleněnou střechu a navigaci..., samozřejmě, že nepopírám, že by se mi to nelíbilo... ;) ale takhle jsem moc spokojený... ;)

 

Máro... hele máš pravdu, že by mohl mít Hyundai silnější motory a časem k tomu asi taky dojde... :) každý volí podle svých priorit... já třebas vím, že těch 135 koníků co mám mi fakt stačí, to auto jede moc pěkně... samozřejmě, že by mi nevadilo ani 200 či 300 koní... na druhou stranu, já bych to nevyužil, ale chápu, že jsou lidi, kteří ano... ;)

Odkaz ke komentáři

díky Romane... ;) užívám si to... :)

 

náhodou je to pecka..., kdo v tom nejel ale nemůže tušit... ;)

Vorlíku, já se jel projet k dealerovi s i40, když jsem vybíral auto a když se objevovaly hlasy jaká to je pecka. No a byla! Už na první dojem jsem věděl, že tohle fakt ne. Už jen pocit z materiálů, pak to tak nějak ne a ne jet, divné řazení. A to byla nějaká vrcholová výbava, ale věděl jsem od prvního posazení, že tohle bych nikdy neměl rád už od novoty. Bylo to asi před rokem a půl.

 

Ale tobě se líbí, vyhovuje ti a tak je to v pořádku. Alespoň je konkurence, která nutí ostatní být lepší. Hlavně ať tě nezlobí furt jako to předešlé.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...