Přejít na obsah

Hyundai i30 combi - 1.6 GDI ;)


Doporučené příspěvky

Octavia byla firemní a když skončila firma, tak ještě nebyla doplacená, tak šla z domu... pak jsem byl bez auta a protože už nebylo tolik peněz, tak jsem koupil i30 CW a pak novou i30 combi... ;)

To byla tvoje firma?

Jinak todle docela dobře vystihuje co asi tak myslím tím co jsem sem už napsal proti této značce https://www.stream.cz/meziplyn/10007334-hyundai-tucson-1-6-t-gdi#nejnovejsi

Odkaz ke komentáři

Tak pořád lepší si koupit bezpečnější nové korejské, než olítanou bazarovku s určitým rizikem spolehlivosti a historie nebo nějakýho novýho francouze .... pak je to o tom, že buď nové korejské v podstatě vybavené auto nebo dva-tři roky mírnou jetinu s horší výbavou, ale lepším jménem,

Vorle, rozumím ti, ne každý chce dávat za každé nové auto 700K, navíc, když to je auto domů a není pracovní že?, ono totiž ve výsledku je to pořád krabice, která tě doveze z místa A do místa B a za 10 let je to olítaný oboje.

Koupíš nové a za pět let prodáš pětileté, koupíš čtyřleté a za pět let už stěží prodáš - bude devítileté .....

Odkaz ke komentáři

Jar-do... já s tebou souhlasím tzv. v plném rozsahu... :) věděl jsem, že do bazaru si pro auto nepůjdu, prostě jsme chtěli nový... věřím tomu, že si spousta lidí radši koupí za ty peníze větší a silnější ojetinu... já ale ne... když budu vycházet z toho, že mám určitý obnos peněz, tak mám v zásadě tři možnosti...

 

1. Malé auto prémiové značky v nejlepší výbavě

2. Větší korejské auto v super výbavě

3. Velké prémiové auto v nižší výbavě...

 

Malý auto jsem nechtěl... za prvé se v něm cítím hrozně stísněně a za druhé většinou nabízí i malý prostor pro posádku. A protože mám rád v autě pohodlí a výbavu, tak jsem zvolil číslo 2 a věř, že toho vůbec nelituji...

 

Za rok teď najezdím asi 10 - 12 tis. km... takže opravdu nepotřebuji žádný naftový motor. Klidně bych si do té i30 dovedl představit ten atmosferický dvoulitr GDI, který dává tuším 124 kW maximálního výkonu. Jenže ten dávají do i30 například v USA (tam tomu ale říkají Elantra GT).

 

Ten motor 1.6 GDI není špatný, ale věřím tomu, že těm, co jezdí s CRDi, TDI, CDTi a já nevím s čím vším, by určitě nevyhovoval... pro potřeby rodiny s nájezdem kolem těch 12 tis. km a vzhledem k trasám, které jezdím... je GDI naprosto postačujícím motorem..., ale jak už jsem psal, mít ten dvoulitr, užil bych si to ještě víc... hh

 

nevím, zda jsi četl mojí recenzi i30, tak jestli chceš, můžeš si jí tady přečíst... ;) (asi tam budou nějaký chyby, jak jsem to psal, tak ty přehlédni... :) hh)

Recenze+Hyundai+i30+combi-Hf.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

tak koukám, že se tady nic neděje... tak to trochu oživím... :)

 

koupil jsem si do auta autoatlas :D :D :D (místo navigace)

 

v autě jsem vyměnil žárovky za Night Breaker Unlimited (potkávací a dálková světla), Silverstar 2.0 do přísvitu a Osram Cool Blue Intense 5W5 do parkovaček a do osvětlení spz...

 

jinak pohodička... nic se zatím nesere, a tak by to mělo být... ;)


a tady jedno krátké video, jak nám to jede...

 

https://www.youtube.com/watch?v=EeqPf5wGWSI

post-214-0-70520300-1447533427_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jéééé, autoatlas...tak to je brutální retro :lol: Ale je fakt, že jsem dobu autoatlasů ještě zažil, někdy v 2006 nebo 2007 jsem jeden vyhrál a tak byl v autě, kdyby náhodou. Dneska to jistí Google maps B)

 

Jinak ta akcelerace je parádní, krásně to z těch 80 táhne až někam ke 140, což je super. Takhle si představuju bezpečný auto, protože když člověk potřebuje předjet na okresce, tak to musí slušně zrychlovat přes kilo. Když to srovnám třeba s máminou 1.2 TSI, tak ta do 100 jede pěkně, ale pak je mrtvá ;)

Odkaz ke komentáři

Jirko... já nemám v autě navigaci a můj retro telefon je prostě děsný krám... tak jsem se nasral a koupil si atlas... :D ale je to fakt brutální retro ... lol

 

plánuji pořídit nějaký lepší telefon...

 

a to zrychlení moc brutální není, ale díky... hh ... v dnešní době turbomotorů jsem bez šance...

 

a jaký výkon a v jakém autě má tvoje máti?

Odkaz ke komentáři

Ona má VW Beetle 1.2 TSI 77kW DSG. Při běžné jízdě je to fajn motor, má slušnej krouťák, takže i v nižších otáčkách reaguje na plyn, ve městě je to raketa, na okreskách pohoda do chvíle, než by člověk chtěl předjíždět. To si většinou nakonec rozmyslím, protože mi přijde, že to nad 80 / 100 moc nejede. Může člověk dělat co chce, tak to sice podřadí, vytočí se, ale to je tak všechno. Akceleruje jen velice vláčně.

 

Z videa bych řekl, že seš na tom podstatně líp.

Odkaz ke komentáři

to by bylo docela zajímavý... :palec:

 

já to nějak nehrotím... GDI jede slušně, TSI bude v té dynamice podle mě lepší... v podstatě jedinou výhodou GDI proti TSI bude konstrukčně jednodušší motor...

 

na druhou stranu si myslím, že s mým nájezdem se o techniku motoru moc starat nemusím...

 

mě trochu mrzí, že se do i30 nedával 2.0 GDI, protože to by se mi moc líbilo... a kdyby tam bylo turbo 1.6 GDI, tak by mi to taky nevadilo... :)

Odkaz ke komentáři

dneska jsem si poškrábal Myšáka...

tady je moje dílo... přijížděl jsem k takový zídce a ta měla rantl... bylo to šikmé stání... senzor to nevzal a já jsem to prostě přehlédl...

moje blbost no...

přítelkyně mi na to řekla, že je to lepší, než kdyby si zlomila nohu... icon_biggrin.gif a taky říkala, nedovedu si představit, že bych to udělal já (to kvůli tomu, jak jsem to prožíval) a já jí na to řekl, že já taky ne icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

post-214-0-77137500-1447617015_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...