Přejít na obsah

Rámik prednej masky - výmena


RA100

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

1. rámik som kúpil v eufórii skôr ako som zisťoval spôsob montáže ;-)

2. nárazník musí dolu, ak chcem zachovať pôvodný rámik

 

3. napadlo mi či by sa v nejakej car-wrapingovej firme nedal kúpiť kúsok fólie v čiernej metalíze a rámik olepiť...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Dáva sa to strašne zle dole. Neviem či to bez demontáže nárazníka vôbec dáš dole. Ak je dole nárazník tak to zo srobovakom ide dať dole. Sú tam rozťahovacie packy. Radšej si to zober do servisu.

Potvrdzujem,ze je to katastrofa,ale dnes som to uspesne zvladol.Stary,chromovy ramik vsak padol za obet,doskriabane ruky do krvy su ako bonus.Da sa to aj bez demontaze naraznika.Treba iba zhodit 4 torxy zvrchu,co drzia masku,odtiahnut ju a poulamovat vsetky tie jazycky,ktore su chromove.Ramik sa da potom krasne vytiahnut.Opatrne,aby sa meulamali aj tie,co su na maske.Nasledne nasadenie noveho,cierneho je hracka.Tvar to teda zmeni riadne,hlavne ak su aj hmlovky,aj svetla tmave.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Ahojte, 

vedeli by ste mi niekto poradit v Prahe cloveka alebo servis, kde by ramcek vedeli vymenit za rozumne peniaze? 

Zatial som nenasiel nikoho, co by si na to trufol aj bez demontaze naraznika...

 

@Edit

Ramik som vymenil nakoniec svojpomocne sam bez poskodania povodneho. Staci si najst sposob, uvolnit prve vrchne cvoky postupne zo stran a potom to uz ide rychlo. Odporucam pouzit rukavice. :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Taky jsem sundal stříbrný a nasadil RS rámeček.

Práce cca na dvě hodiny opatrného sundávání. Původní rámeček přežil bez úhony, jen praskla jedna dlouhá packa na straně, ale je zcela použitelný. Vím, že servis by to udělal za mě, ale takhle z toho mám větší radost.

Před výměnou doporučuji prohlédnout video na YT:

Skoda Octavia III how to replace grille frame

https://www.youtube.com/watch?v=ZZj9AI8tfFU&t=34s

 

maska1.jpg

20180626_184222.jpg

maska2.jpg

maska3.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdarec borci, včera jsem také měnil rámeček masky na Octavia 3 facelift. Chromový nahrazen černým. Mám černou barvu auta, tak to pěkně ladí. Jen ta demontáž je na hov... Nechtěl jsem demontovat nárazník , tak jsem povolil 4 šroubky na vrchní části a vyklonil plast. Přístup je opravdu špatný. Tak přes 2 hodinky jsem na tom vysel. Poslední packy jsem vylomil. Vracet chrom rámeček tam stejně nebudu.  Do servisu jezdit určitě ne. Výsledek stojí za to.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...