Přejít na obsah

Jaký motor


dimebag

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřebuji radu.

Chci si koupit OII r.v. 2010-2011 ale nějak se nedokážu rozhodnout co za motor benzín nebo naftu.

Vybíral jsem mezi 1.4 Tsi nebo 1.6cr Tdi možná i 2.0cr Tdi.

Jezdím spíš město cca 30 km práce + nějaký ten nákup a.t.d jednou za čas výlet s rodinou mimo .

Koukal jsem na inzeráty a co mě zarazilo že auta s motorem 1.4 a 1.6 se prodávají skoro za stejné peníze (a ty naftové 1.6 jsou kolikrát i v o dost lepší výbavě) čekal jsem že auto s benzínovým motorem bude levnější ale není.

Co jsem pročítal fóra tak se do města prý hodí víc benzín než nafta ale ta spotřeba je úplně někde jinde.

Takže teď nevím co dál nedokážu se pořádně rozhodnout.

Snad mi tu někdo k tomu něco napíše a třeba poradí.

Díky

Odkaz ke komentáři

1,6 TDI CR je jen pětikvalt a má do města nevhodně poskládaný rychlosti, takže buď jezdíš ve vyšších otáčkách = vyšší spotřeba nebo řadíš dřív a *kurvíš si hodně rychle setrvák. Mimoto diesel se hodně dlouho zahřívá, a s tím souvisí i horší podmínky pro regenraci DPF.

 

Rozhodnutí je na tobě.

Odkaz ke komentáři

To není jen o řetězu, zlobívá i přestavovač vačkového hřídele, což je asi za deset tisíc. Ale to si nevybereš, u dieselu zase máš DPF... Co si máme představit pod pojmem jezdím ve městě? Jestli tím myslíš poskakování v kolonách, nebo jízda od semaforu k semaforu v nějakém větším městě, nemůžeš počítat u TSI s nějakou nízkou spotřebou. Spíš někde kolem 8 litrů, možná i víc. A v zimě se taky déle zahřívá při tomto stylu provozování.

Odkaz ke komentáři

Do práce cca 13 km v Praze spojka strašnice-smíchov centrum skoro vůbec nejezdím. Kolony to záleží na dopravní situaci.

O víkendu výlet vždy mimo Prahu. Ročně najezdím tak něco kolem 10 tisíc km.

Někde jsem tu četl že se dá DPF nějak vyřadit.

Vypadá to ž si fakt asi nevyberu :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Co se hodi do mesta se odviji od typu mesta, trasy a taky kolik v tom mestes najedes na 1 start. Na 10k km rocne timhle tempem neni PD ani CR to nejlepsi.. vzal bych benzin, pokud by nebyla nejaka opravdu dobra nabidka na 1.6 CR. Rozpocet mas kolik cca?

 

Zrovna vcera jsem nasel 1.6 CR, kombi, ambiente, 175k km za 180 000,- otazka je v jakym je stavu.

Odkaz ke komentáři

Rozpočet 200-250 tisíc.

Chci auto se slušnou výbavou, těch 1.6 TDI CR r.v. 2010-2011 s naj. km do 150000 je celkem dost, výbavy elegance a.t.d.

Většinou dovoz Německo, auta jsou to pěkná ale jestli mají najeto tolik kolik uvádí a nebo jestli nejsou po bouračce to je trochu sázka do loterie v dnešní době

Odkaz ke komentáři

Do práce cca 13 km v Praze spojka strašnice-smíchov centrum skoro vůbec nejezdím. Kolony to záleží na dopravní situaci.

O víkendu výlet vždy mimo Prahu. Ročně najezdím tak něco kolem 10 tisíc km.

 

Hm, to by nemuselo být tak strašné ani s 1.4 TSI. Ale kolony to na spotřebu fakt nemá rádo.

 

Odkaz ke komentáři

Pokud najezdis rocne okolo 10tkm, tak na naftu kasli, ta se ti proste nevyplati.

 

Vem 1.4tsi, nech si zkontrolovat retez a doufej.

 

Usetris na povinnym a motor tvuj jizdi profil neodnese.

 

Na tech par km se nafta ani poradne neohreje, olej ti bude neuveritelne rychle degradovat a dpf ani nemluve.

 

Pro tebe jedine benzin.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj kluci potřebuji znát váš názor.


Loni v září mi umřela moje 81kw kůli blbečkovi kterej musel nutně psát sms a nedal mi přednost.


Nyní chci koupit O2 a nevím jaký motor zda 1,9 (BLS,BJB,BXE) nebo 2,0 (BKD,nebo BMM)


Auto si chci nechat a postupně si ho dávat do cajku-vždyť to znáte.


Moje otázka zní:



1) do jakého motoru jít-který má předpoklad největší výdrže(je mi jasný že záleží jak bylo pečováno o motor předchozím majitelem)



2)Pokud to bude dovoz tak z jakého státu raději ne



Málem bych zapomněl můj rozpočet je celkem 150tKč tak auto chci koupit do 130tkč a 20tkč chci nechat na počáteční servis



Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj vsem,

 

potreboval bych poradit ohledne koupi O II. Uvazuji nad 1.8 TSI a 2.0 TDI motorem. Rocni najezd je okolo 15 tisic km. Vetsinou to jsou cesty po CR a nekolik delsich cest do zahranici (kolem 1000km). Zatim me to vice tahne k benzinu, protoze diesel v 2.0 uz neni tak spolehlivy, jako byvala 1.9. Muzete mi to potvrdit, ci vyvratit.

 

Diky moc za odpovedi!

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj potřeboval bych radu, chci si koupit I Octavii a rozhoduju se mezi motorem 1,6 benzin (slyšel sem že sou ale poruchový) a nebo 1,9 TDI - údajně držák s dobrou spotřebou, aby to nebylo tak jednoduchý - jsem hasič a občas se stane (2-3 do měsíce) že musím vyjet z domova na stanici takže mám obavy když bude mrznout v zimě auto stojí venku já do TDI skočím vyjedu s pedálem na podlaze 4 Km na stanici tam to hned chcípnu jestli to ten motor vydrží, chápu že to pro žádný motor není nic dobrýho když nespěchám nechávám auto ohřát ale bohužel někdy to prostě nejde.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, chcel by som kupit Octaviu II 4x4 (mozno scout), benzin. kvoli cenovemu stropu rok 2010-2011. Vidim ze standard u nej je motor 1,8tsi. Citam ze CDAA ma problem s olejom, je to riesitelne? mam cakat aj dalsie chyby ktorym sa nevyhla? v bazare asi na chyby upozornovat nebudu. Alebo hladat nieco ine? dik za rady

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...