Přejít na obsah

Ostřikovače


tweety

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

prosim trapi me ostrikovace - jedu po dalnici, oplachnu sklo... setru... v leve casti mi zacne po skle vlivem proudeni vzduchu putovat voda... musim sertrit znovu.

Zkousel jsem ladit ostrikovace, bohuzel.

Ostrikovac strika do raminka... dela Vam to take? Me to zacina vadit :-(

Dik

Odkaz ke komentáři

Mě se to nestává, snažím se šetřit vodou, takže raději používám víc krátkých ostřiků okna po sobě.... možná držíte tu počku zbytečně moc dlouho.....

 

Honzo: Jinak já pořád - co se mě na té tvé fotce nezdá, co je to tam za optický klam... a oni to jsou ty vyřívací dráty, foťák to pěkně "vytáhnul"

Odkaz ke komentáři

Ja s tým problém nemám, striekajú ponad ramienka.

 

Ostrekovače svetiel by sa mali spustiť každý 10 krát keď sa ostrekuje okno...

Ostrieknutie svetiel po 2-sekundovom podržaní páčky by sa mi páčilo viac.

Marian: ako na to, alebo kde to dať v BA urobiť?

 

 

Odkaz ke komentáři

Kodování VCDS

 

Nejdříve se nastaví, jak často se mají ostřikovače vůbec spouštět. Přednastaveno je 5. Tzn. že se spustí při prvním ostřiku skla, pak při 6., 11. atd. Samozřejmě bez vypnutí zapalování v mezidobí.

 

1. Vybrat jednotku STG 09 (Bordnetz)

2. Jednotka Zugriffsberechtigung -> Funkce 16

3. Zadat 31347

4. Jednotka Anpassung -> Funkce 10

5. (1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung (= množství ostříknutí čelního skla než se zapne ostřikovač světlometů)

6. Zvolit požadovanou hodnotu

Přednastaveno: 5

Opožděné zapnutí ostřikovače světlometů.

Je možno nastavit dobu zpoždění, za jakou se teprve sepne ostřikovač světlometů při ostřikování čelního skla.

  1. Vybrat jednotku 09 (Bordnetz)
  2. Jednotka Zugriffsberechtigung -> Funkce 16
  3. Zadat 31347
  4. Jednotka Anpassung -> Funkce 10
  5. (2) Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit
  6. Zadat požadovanou hodnotu

Maximum: 2500 ms
Přednastaveno: 0 ms

Mně osobně se osvědčilo dát nahoře 1 a pak max. zpoždění tedy 2500ms. Tím pádem světlomety jednoduše ostříknu když chci, protože se ostřikují při každém stisku páčky, ale až při jejím podržení na 2,5 sekundy (což nevědomky člověk neudělá nikdy).

post-36843-0-28822100-1422687820_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Já mám ten samý problém - po ostříknutí skla se z levé strany levého stěrače vlivem proudícího vzduchu voda dostává zpět na sklo a musí se to setřít znovu (i několikrát po sobě). Dnes jsem byl v servise na garančku po 30.000km, tak jsem jim o tom ríkal, ať se na to podívají. Technik se tvářil, že to slyší poprvé a pak při přebírání auta mi tvrdil, že je vše OK, že poloha stěračů je tak jak má být a prostě se s tím musím smířit. Říkal, že řešení by bylo dokódování dodatečného setření (jako to měla FI z výroby a do OII to šlo doplnit), ale OIII tohle neumí.

 

Nepovedlo se to někomu z Vás nějak odstranit? Jiným nasměrováním ostřikovačů, pootočením stěrače v uchycení?

 

Stejně tak mne štve proudění vody po bočním okně v místě zpětného zrcátka. Když hodně prší, té vody je tam tolik, že do zrcátka skoro není vidět.

 

OII na tyto problémy netrpěla.

Odkaz ke komentáři

Největší vliv na to podle mne má sklon stěrače - ve spodní poloze je jeho levá část (ve směru jízdy) výše, takže voda prostě teče nahoru. OII měla víc stěrač rovně.

Napadlo mne to pootočení, ale v horní poloze je stěrač až na okraji skla, takže by se musel nějak změnit i chod stěračů.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...