Přejít na obsah

Protihluková či protitepelná izolace kapoty


KaJe

Doporučené příspěvky

Po těch letech mám na své OI již celkem dost rozškubanou a rozkousanou tu deku na spodku kapoty, nyní je už i prověšená a leží na motoru, a tak přemýšlím jestli jí vyhodit bez náhrady nebo tam něco zase dát. Jaké jsou Vaše zkušenosti když na autě není?

Myslím si, že z pohledu hluku je to celkem jedno pro posádku auta a je tam spíše jen na vnější hluk auta, ale nevím s tím teplem, jestli se nebude moc zahřívat kapota nebo naopak moc rychle chladnout motor. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři

Díky za názor. Já ho včera sundal, že ho pořádně omrknu zevnitř, no nic moc hezký není. Dnes jsem ujel asi tak 100 km a fakt jsem se na zvuk motoru soustředil co jsem mohl, i manželce jsem řekl, ať se na to soustředí, ale rozdíl v hlučnosti jsme nějak nezjistili. Ten můj motor 2.0 asi není tak moc hlučný jak TDi. Ale ta kapota vypadá fakt divně. Pořádně jí umyji a pak uvidím, jestli tam něco jen nalepím do těch prostor, nějakou izolaci, nebo se někde poohlédnu po nové či jiné origo izolaci, ale vůbec nevím kolik stojí nová, nikde to nemůžu na netu najít.

 

post-45-0-78078100-1423050694_thumb.jpg

post-45-0-40435400-1423050708_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

U benzínu je ta izolace podle mě k ničemu. Sám ji nemám a že by byl motor nějak hlučný bych neřekl. Nafta je přeci o dost hlučnější než benzín, tak tam to asi poznat půjde, ale u benzínu to podle mě nemá smysl. I když jsem sundal plastový kryt z motoru, tak byla hlučnost pořád stejná... :)

Odkaz ke komentáři

Ten tapec kapoty se dal před nějakým časem zánovní pořídit kolem 400kč + nové příchytky (původní většinou při demontu zařvaly). Nový tapec nevím, ale druhovýroba asi nebude (nevyplatí se) a origo bude za tisíce.

 

Vycpaný dekl motoru - ten molitan se mi postupně úplně rozsypal na padrť (nějak asi letama degradoval jak ty rozložitelný igelitky), tak jsem ho byl nucen sundat úplně (zůstal jen plastový kryt). Zatím bez náhrady - zánovní se mi nedaří sehnat, druhovýroba není (opět kvůli rentabilnosti výroby) a origo za x tisíc jsem se nezbláznil...Hlučnost je asi opravdu větší.

 

 

Upraveno uživatelem borlan
Odkaz ke komentáři

Díky za názor. Já ho včera sundal, že ho pořádně omrknu zevnitř, no nic moc hezký není. Dnes jsem ujel asi tak 100 km a fakt jsem se na zvuk motoru soustředil co jsem mohl, i manželce jsem řekl, ať se na to soustředí, ale rozdíl v hlučnosti jsme nějak nezjistili. Ten můj motor 2.0 asi není tak moc hlučný jak TDi. Ale ta kapota vypadá fakt divně. Pořádně jí umyji a pak uvidím, jestli tam něco jen nalepím do těch prostor, nějakou izolaci, nebo se někde poohlédnu po nové či jiné origo izolaci, ale vůbec nevím kolik stojí nová, nikde to nemůžu na netu najít.

 

 

:palec: 712Kc.

 

link: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1u0863831b-protihlukove-tlumeni-motoru-oe-12669.html

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Pokud by nekdo nechtel vracet originalni dil, tak pro inspiraci, ja budu na kapotu davat:

 

spodni vrstva: StP Anticor S

vrchni vrstva: Gladen Aero Wave
Cenove to vyjde zhruba na 1200 Kc (s tim ze zrejme zbydou nejake drobne odrezky ktere pak lze pouzit jinde) a zvyseni hmotnosti zhruba +2,7-3 kg. Funkcne by to samozrejme melo byt uplne jinde jak ten "chlupaty dekl" :)
Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...