Přejít na obsah

reálná spotřeba 1.8 TSI EA888 132 kW


Doporučené příspěvky

Mám manuál zatím dlouhodobě kolem 6,9 (reálně, po úpravě pomocí VCDS, nikoliv podle zápisů tankování). Ale Praha asi tak jen 20%, zbytek okresky (kolem 90 km/h a dálnice 110-130 podle GPS). Faktem je, že na té dálnici pak spotřeba roste s rychlostí exponenciálně. Tedy stačí zvýšit o 10 a spotřeba letí nahoru o dost.

Jinými slovy jsou naše zkušenosti asi identické.

Odkaz ke komentáři

Zajímavé vyúčtování soukromých kilometrů :( . Platit tolik, to bych nerozdýchal. Já mám minimum soukromých kilometrů (pokud není anomálie tak ca 500měs.), protože mě nebaví jezdit více než musím (za 7 měs. mám 30tis.), nicméně soukromý kilometr mi vychází 1,50-1,60 dle ceny nafty. A 110 kW jede taky dobře. :loool: Mě kasírují ihned každý měsíc, do 2-3 musím dávat vyúčtování.

Odkaz ke komentáři

Mě taky kasiruji měsíčně. Toto je roční vyúčtování. Jen za benzín.

K tomu každý měsíc 1% z pořizovací ceny do základu daně jako další výpalné pro stát.

 

I přesto říkám, že nejlepší značka auta je služební.

 

Napočítej soukromé auto, porovnej a včil mudruj ?

Odkaz ke komentáři

Kluci, tak ja se zatim docela "trapim" .... 4x4 DSG scout, spotřeba 8.2 na trase 60 km, zahřátý motor, 95% cesty tempomat 105 km/h bez provozu. Zbytek 5 km (jeden sjezd) dálnice 140km/h a jinak pár vesnic 50km/h .....

 

To mi zatím přijde teda hoooodně. Většinou ta 100vka bývá pohodová na spotřebu. Nevím jak je reálný se pŘi takhle pohodlný jízdě na 8.2 dostat na KOMBINOVANOU i s městem a vším na 6.9 co udává výrobce.

 

Nicméně, měl jsem najeto cca 800 km, takže ono to je prd. Uvidíme jak se to zajede při 5-10 ti tisících, to by to mělo klesnout..

kámoš jel se mnou s úplně novou (chápej 5km najeto když jsme vyjížděli) OIII 1.6 TDI která má mít kombi 4.2 a stejným stylem za mnou dojel s 5.8 ...

 

Věřím, že je to tím, že je to úplně nový. Nicméně i kdyby to zůstalo, střílet se z toho nebudu. Tohle auto jsem kvůli spotřebě nekupoval...

Odkaz ke komentáři

Haldex, DSG i zvýšený auto má být přece v TP spotřebě započítáno ;)

já neřeším, že se nedostanu na kombi. Ale přijde mi smutný, že ani na dálku se k tý celkový kombi nepřiblížím.

 

U passata 2006 2.0TDi co jsem měl, tam jsem věděl, že kdybych se hodně snažil, dá se na to dostat. Ale v reálu taky o kus vejš samozřejmě. Tady vím, že i kdybych to auto 1/3 cesty tlačil, tak se na tu spotřebu zatím nedostanu.. :D

 

zatím očekávám že kombi budu mít okolo 10...však ono se ukáže...

Odkaz ke komentáři

Tak jestli to srovnáváš se spotřebou udánovou výrobci, tak to je jenom divadlo s EU nic víc... proto tam máš takové kraviny start/stop, rekuperacii brzd atd....

jestli ti přijde velká spotřeba, tak si měl vzít dehet, nebo benzín s předokolkou a normální podvozek....a na rovinu ti zfleku řeknu, že ti by ti ten benzín s předokolkou a normálním podvozem žral o litr méně... a dle mých zkušeností, ti spotřeba kilometrama rozhodně výrazně neklesne, to je jenom o tom jak řídíš.

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...