Přejít na obsah

Chyba systému řízení emisí


Doporučené příspěvky

Chlapi

Minulý týden pri cestě na lyže do Itálie se nékde kolem Innsbrucku rozsvítila kontrolka systému řízení emisí. Auto nepadlo do nouzového režimu, jelo stejně s normální spotřebou. Po několika přestavkách a znovunastartování kontrolka zhasla po cca 400 km. A znovu se rozsvítila někde na zpáteční cestě po dalších 600 km.

 

Dneska v servisu na diagnostice se ukázala chyba popisující nízkou hodnotu prútoku zpětné recirkulace výfukových plynů.

 

Názor servisu- r.v. 2013 měl instalovaný "starší" typ EGR ventilu bez krytu ovládacího pístu. Chyba je způsobena zadrháváním tohoto pístu.

Řešení je prý výměna za nový novější typ, kvůli výměně je potřeba sundat nápravu, u 4x4 i kardan....

Cena včetně práce 16000,-

 

Máte někdo s tímto problémem zkušenosti? Nějaké alternativní řešení?

Odkaz ke komentáři

Najeto 85, se zárukou jde spíš o to kam auto jezdilo na "servisní prohlídky"... Teď auto jezdí normálně bez kontrolky, a jak se rozsvítí tak ať si kapitalistický vykořisťovatel záruku vyřeší tam kde auto kupoval a servisuje....

 

Mně ani tak nejde o to kdo to zaplatí, ale jestli se opravdu musí rozebrat půl auta....

Odkaz ke komentáři

OT: nechci se raději vrhnout do politické debaty ;) za minulého režimu by služební auto takové úrovně (to byl ŠA už zřejmě neexistovala) ani dovolená v Itálii nebyla... Ale to tady teď nechci řešit:)

 

Každopádne přeji úspěšné vyřešení problémů. Připadne mi zvláštní už vyjádření, že u r.v. 2013 se pístky v EGR zasekavály.... Tak sakra když o tom ŠA ví, tak to má měnit zdarma i po záruce!!! Prostě pořád to na mě hází dojem kurvítka :(

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak sakra když o tom ŠA ví, tak to má měnit zdarma i po záruce!!! Prostě pořád to na mě hází dojem kurvítka :(

Já bych v tom neviděl cílený kurvítko, ale spíš finanční úspory. Někdo chtěl při návrhu ušetřit desetník a takhle to dopadlo. A že VW (škodovka) nikdy nebyla dvakrát vstřícná u řešení známých problémů, o tom si asi nemusíme nic nalhávat. Servis to vždycky hraje stylem "problém neexistuje, může za to váš styl jízdy". Teprve když se člověk ozve, tak se třeba nějaká kulance najde.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak vyměněn EGR ventil. A jako zajimavost uvedu, že auto je živější - jezdím s ním denně takže si troufnu tohle posoudit a co je hlavní spotřeba klesla!!!! Na konci měsíce uvidíme jak moc, ale první dvě nádrže podle palubáku o 0,4 -0,6 l/100km. Např. v pondělí Ol-K.Vary a zpět za 5.2 ( 4 dospelí a v kufru krabice s papírama) jízda po dalnici a klima zapla. Co jezdím denně stejnou trasu do práce tak bez většího kontrolování se není problém 4,6 4,8- pred výměnou na klobouka 5.

 

Na autě se nic kromě egr neměnilo.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Rád bych oživil toto téma. V pravidelných intervalech se mi i po smazání chyby rozsvítí kontrolka motoru, VAG píše následující:

19206 - system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - prutok prilis maly
P0401 00 [232] - -
Kontrolka závad ZAP - Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 2
Frekvence závad: 4
Kilometry: 182959 km
Datum: 2018.01.10
Čas: 15:35:00

Otáčky motoru: 1728.00 /min
Normovaná hodnota zátěže: 61.6 %
Rychlost vozidla: 67 km/h
Teplota chladicí kapaliny: 60 °C
Teplota nasávaného vzduchu: 47 °C
Okolní tlak vzduchu: 990 mbar
Napětí svorky 30: 14.640 V
Čítač zapomenutí po OBD: 40
Ventil zp. vedení výf. plynů 1: řada 1: pož.hod. hmotn. proudu: 0.0 kg/h
Ventil zp. vedení výf.plynů 1: řada 1: zp.množství - skut.hodn.: 0.00 %
Ventil zp. vedení výf. plynů 2: řada 1: pož.hod. hmotn. proudu: 55.0 kg/h
Ventil zp. vedení výf.plynů 2: řada 1: zp.množství - skut.hodn.: 64.06 %
Ovladač klapky spalin 1: řada 1: zpětné množství - skut.hodnota: 87.11 %
Množství vzduchu na měřiči hmotnostního množství vzduchu 1: 88.2 kg/h
Sonda lambda 1 řady 1 před oxidačním katalyzátorem: hr. hodnota: 2.2590

U dvojkové Octávky s PD stačilo buď vyčistit EGR nebo vyměnit. Chci se zeptat zkušenějších jestli se zde jedná o stejný problém a pokud ano, tak kde bych EGR našel. Pročítal jsem dílenskou příručku a buď špatně čtu a nebo jsem ho tam prostě nenašel. Taky někde uvádí buď EGR nebo AGR.

Děkuji

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...