Přejít na obsah

kolísavé otáčky 1.8 T


Guest Eoskarlos

Doporučené příspěvky

Guest Eoskarlos

Ahoj,

mám problém s kolísajícíma otáčkama, zejména při studeném startu. Nastartuji, sepne sytic a rucicka otackomeru lita nahoru dolu, auto se zacne dusit jakoby mělo chcipnout,motor se celý klepe, nekdy stačí proslapnout plynový pedal a nekdy je treba znova nastartovat.

Diagnostika ukazovala nizky tlak saní, provedena kontrola vsech hadic v servisu, 1 podtlakova na odvetrani klikovky se menila, pote zmizely chyby na diagnostice, auto se na tyden zklidnilo a po tydnu opet problem pri studenem startu. bohužel uz to zaclo zlobit i pri ohratem motoru ale vyrazne mene, jen se malicko pobupuje otackomer, je citit i drobne zachvení motoru, ale neudusí se.

 

 

 

Bohužel už ani mechanik netuší co s tím a repas motoru pri cene tohoto auta se mi vazne delat nechce. 1.8Turbo combi r.v. 2003, najeto 164 000 km

 

Provedená kontrola:

veskere podtlakove hadice

nove svicky,(NGK platinum)

vymema filtru

vymena oleje

 

nějaké nápady co s tím ?

 

Cela vec je o to horsí, ze to jednou udelá a 10 x ne a pak zase 3x jo a 2x ne ... je to hledaní.

 

Houpavé otáčky se mi podarilo zaznamenat zde: https://youtu.be/RyLTB_FyMQ4

 

Pročetl jsem snad všechna fora, ale nikdy to nebylo nikdy dorešené.

Všem moc díky za rady

 

Resim to už rok.

 

Odkaz ke komentáři
Guest Eoskarlos

ja jsem to dnes řešil taky a pomohlo mě když sem vyčistil ten senzor na škrtící klapce. drži na jednom šroubu. černý byl jak sviňa. asi teplotni. a jeste na vzduchovem filtru je jeden. zkus. opatrně neurvi to

 

 

 

Ahoj,

díky za tip, mohl bych te poprosit o nejakou fotku, co konkretne hledat, priznam se ze nejsem odbornik, vim kam se podivat, ale abych vedel konktertneji, diky moc, pripadne na mail eoskarlos@gmail.com

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Dělal jsi základní nastavení klapky?
Jinak ohledně kolísání - měnil jsem bšechny sací hadice za silikonové a z ničeho nic mil na volnoběh lítaly otáčky jako hrom a turbo bylo do 2t mrtvé. Kontrolala sacích a podtlakových hadic nic, na vagu nic, zkoušená teplotní čidla - dobrý, regulátor tlaku paliva+čerpadlo taky nic. Po třech dnech mi najednou na vagu naskočila chyba - snímač nadmořské výšky signál malý.
Naštěstí stačilo jen vyčistit kontakty a stříknout kontaktolem + zásuvku a auto lítá jako fík.
Ale asi ten snímač stejně budu muset koupit, jen že no:lvej origo stojí bůra.
Snad vám tu chlapy něco z toho pomohlo.

Milan

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...