Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

Bobo Tsi : oznacenie MO urcite nie je marketingovy tah ale je to oznacenie prvovyroby (mercedes original) a su to plaste vyrabane s vysokym dorazom na kvalitu.

Su tam ine zmesy ako na beznych plastoch bez oznacenia MO.

A co je ale zaujimave ze pneu s oznacenim MO by sa nemali dostat do predaja pre verejnost. Ale dostavaju sa a to z toho dovodu ze :

1: nesplnaju potrebnu normu kvality ( vtedy by sa malo ale oznacenie MO zbrusit)

2: vyrobca ma preplnene sklady a odberatel (automobilka)nestiha odoberat vyrobene mnozstvo, cize sa uvolnuju aj do bezneho predaja.

3: vyrobca nestiha vyrabat pneu pre bezny trh a dava do obehu prvovyrobu.

 

Sam mam pneu s oznacenim MO a indexom W a co sa tyka opotrebenia odhadom maju po jednej sezone ( cca 7tis km) 6mm dezen. Este som sa nedostal k zmeraniu tak pisem odhad, no ked zmeriam napisem presne ;)

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři

Dnes mi kurier doviezol Conti Sport Contact 5 225/45-17 91 Y MO, takže mám vyriešené ;)

To lumi: " oznacenie MO urcite nie je marketingovy tah ale je to oznacenie prvovyroby (mercedes original)....

...A co je ale zaujimave ze pneu s oznacenim MO by sa nemali dostat do predaja pre verejnost. Ale dostavaju sa a to z toho dovodu ze :

1: nesplnaju potrebnu normu kvality ( vtedy by sa malo ale oznacenie MO zbrusit)

2: vyrobca ma preplnene sklady a odberatel (automobilka)nestiha odoberat vyrobene mnozstvo, cize sa uvolnuju aj do bezneho predaja.

3: vyrobca nestiha vyrabat pneu pre bezny trh a dava do obehu prvovyrobu".

 

No ja neviem, ale pokiaľ sa nemýlim, tak z výroby vychádzajú vozy na letných pneu. Ja mám ale MO na Dunlop Wintersport 3D a to sú zimné....

Odkaz ke komentáři

Hm teraz si ma dostal :D neviem ako to chodi v Dunlope a ci ich znacenie znamena to iste ako u nas v conti ;)

A ano povacsine su prvovyroba letne pneu, no kazdy chce zisky navysovat a tak aj conti zacalo prvovyrobu zimnych plastov. Napr. teraz vyrabame zimne prvovybavove plaste pre Nissan ;) ale ci maju znacenie MO neviem, ale mozem zistit ;)

A taka pikoska : pre Nissan sa vyrabaju plaste pre lavostranne riadenie a aj pravostranne riadene :D

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři

tak napr Mercedes to má už dávno, že dodáva autá aj na zimných... známa kúpila Mercedes A asi v roku 2008 a ten bol na zimných Conti TS 810... Lumi a aký je medzi nimi kua rozdiel? blink.gif inak pamätám si, keď sa vyrábali zvlášť pre ľavú a pravú stranu, to boli smerové, asymetrické pneu, moc sa neujali biggrin.gif

Odkaz ke komentáři

Nie, LHD (lavostranne) pneu maju tendenciu tahat automobil do prava cize ku krajnici aby sa zabranilo vojdeniu do protismeru a pripadnej celnej zrazke.

Naopak RHD pneu zasa tahaju do lava cize zas do opacnej strany.

Takto to mame vysvetlene z centraly z Nemecka ;)

 

Inak zistoval som ci prvovyroba zimnych plastov pre Nissan ma oznacenie MO a vysledok je ze nie nema.

Povacsine maju MO len pneu od 17 palcov hore. Cize vobec nechapem preco :wallbash:

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím,rád bych obnovil toto téma.Blíží se čas přezutí na letní pneu a musím vybrat nové.Nyní jsem jezdil na původních Bridgestone ER300,zůstávám u rozměru 205/55R16.Jakou značku mi doporučíte z těch lepších?Dávám přednost nízké hlučnosti a valivému odporu.Např. tyto? : dunlop-sp-bluresponse

Odkaz ke komentáři

Ahoj všichni,

 

pomalu se blíží konec zimní sezóny a já budu muset řešit problém nových letních pneu.

 

Mám Škoda Octavia Combi RS PD DPF, r.v. 2007, 125 kW a letní pneu mám na 18'' originálních discích. Auto jsem kupoval teprve nedávno a bylo to obuté na nějakých Pirelli o rozměru 245/40. Přemýšlím, jestli to není až zbytečně široká guma, ale to si nechám poradit od vás, zkušenějších.

 

Co byste mi na tento, či podobný rozměr doporučili za gumy? Já mám zatim v hledáčku tyto tři:

Bridgestone POTENZA ADRENALIN RE002 XL
Dunlop SP Sport Maxx RT XL MFS
Continental FR ContiSportContact 5

 

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři

seib: ano, v TP mám 225/40 R18 jako výjimku pro RS, jinak standardně R17. Ale koupil jsem to na kolech s tím rozměrem 245/40 a musím říct, že mi ty jízdní vlastnosti opravdu vyhovují (ani se spotřebou to není o tolik horší, jak by člověk čekal). Spíš mě zajímalo, na čem jezdí lidi tady a co se jim osvědčilo... ^_^

Odkaz ke komentáři

Zdrvaím chci se zeptat. Mám možnost koupit tayto pneu (jeté) http://pneumatiky.heureka.cz/michelin-primacy-hp-205-55-r16-91v/

Když jsi čtu popisek na tyto pneu píšou,že se to smí montovat jen na vozdila co mají nějaké čidlo na tlak v pneumatikách. nebude problém (třeba pojistvona) když je hodim na auto co to nemá? Jsou rpý delany na bmw.

 

Ja to chci na Octavii II. Předme dík za každou reakci.

Odkaz ke komentáři

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=yokohama+AD08

zajímavej dezén, to se musí nechat.....

 

Jinak co se týče pneumatik tak já mám na léto contisportcontact5 v rozměru 225/45R18 a moc spokojený teda zrovna nejsem, konkrétně s životností najel jsem dejme tomu 40Tkm a něco na zimákách tak počítám tak 25tkm a už jsou skoro na hranici :/

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři
celeston>> Sry že neodpovídám ale ptám se ;) Jak moc se vyplatí kupovat jeté gumy? Když vidím kolik lidí to kupuje tak uvažuju že je budu každý rok nebo ob rok prodávat a kupovat si jiné. Za tři sezony mám zimní Alpiny na cca 7mm (jezdím jen cca 6tkm) a letní za dvě hrubo nad půlkou (to už je nájezd 13-15tkm), nový sou holt nový. I když sem vloni v zimě koupil na léto Dunlop SP Sport BLURESPONSE a ty asi tolik nevydrží tak by šly po sezóně. Na podzim sem vyhodil letní po víc jak 40tkm a ještě tam byl vzorek skoro 3mm ale už bylo znát že stojí za hovínko. Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...