Přejít na obsah

spotreba oleje


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Já na tom svým motoru se 110kW za 15tkm nedolévám ani kapku - co se tam nalije při výměně, to se vypustí ve stejném množství. A ani švagr se Scoutem (135kW a DSG) nedolévá ani kapku. A to jezdí na LL. Já jezdím jen na Castrol Edge - ať si o tom myslí kdo chce co chce, mám ten olej vyzkoušený po 15tkm už od šedé OII s BXEčkem...

Ale to jen tak na okraj ;)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

U mne cca 1l/30000 km. 33% dálnice 33% město 33% okresky. Olej "mizí" víc, když tomu šlapu, ale přijde mi to OK. Na minulé O1 1,9 TDI PD jsem po 100 000 km už nemusel dolévat. (najeto 300 000 km, Interval výměny 30 000) Tak třeba si to taky sedne. Nikdy tomu nešlapu dokud olej nemá min. 80  st C.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

moje zkušenost - OIII 135 kW RS manuál - 2015 - od nové spotřeba 1 l oleje na 15 000 km, postupem nájezdu 1 l na 10 000, a když jsem dával ji prodával se 150 000 km, tak už to bylo 1 l na 5000 km , což je dle Škodovky v normě , mně už to přišlo dost, teď mám novou, tak uvidíme jestli bude stejná

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

prosím o radu, mám RS 135kW 2014, najeto 78tis.KM, v únoru servis, výměna oleje, nyní najeto od servisu 7tis.KM a již sem 4x dolévala vždy po 1l oleje. Tohle mi přijde divný 7tis.km=4l oleje. Na diagnostice vše OK, auto ale nemá již takový výkon jako dříve. Poradí mi někdo, setkali jste se s podobným problémem? Nechci čekat až se auto zastaví jednou nadobro

Odkaz ke komentáři
před 5 hodinami, Eddie29 napsal:

Jeste jenom bohuzel ze zkusenosti dotaz, olej kontrola merkou, nebo jenom kontrolka?

Kontroluji měrkou a pak čekám až se zapne kontrolka, následně doleji olej

před 6 hodinami, marian.marcin napsal:

To je brutal zameral by som sa na turbo či nemá veľkú vôľu aj keď kilometrov to veľa nemá a s tým môže byť spojená aj tá stráta výkonu,každopádne taká veľká spotreba nerobí dobre ani Dpf-ku 

Pár lidí mi říkalo že bud turbo nebo kroužky. Nicméně turbo - výfuk je úplně čistej, suchej a ani to nekouří, kroužky - olej v chladící kapalině taky není

před 4 hodinami, Martin ASV napsal:

Spotřeba oleje se odvíjí od stylu jízdy od nova,použitým olejem,technickým stavem celkově.

S autem jezdím 4 roky pořád stejný styl jízdy, nikdy to olej nežralo až ted od 71tis.km najednou taková spotřeba. Většinou ale jezdím krátké trasy pomalu, dlouhé svižně

Odkaz ke komentáři

Kroužky nemají nic společnýho s chladící kapalinou, ale ucpou se karbonem ze spalování oleje, potom nepruží, a nestírají olej z válců jak mají, a ten se potom dál spaluje, namísto aby stékal zpátky dolů do motoru. Výfuk bohužel čistej bude, protože má DPF, který to zachytí a spálí (ale ten olejovej popel ho postupně ucpává, pořešit co nejdřív!)

Vyměnil bych PCV ventil a udělal výměnu oleje s proplachem BG EPR, to je relativně jednoduchý, levný a mohlo by to pomoct, pokud motor nežere přes turbo nebo gufera ventilů.

Nějakej velkej únik na boku/zespod motoru tam není?

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
On Fri Jun 07 2019 at 12:25 PM, lucija said:

Děkuji za tip. Jinak únik nikde není všechno suchý, ani kapka.

Zdravím. Mám RS 135kw,r.v.2014 najeto 193000. Koupeno před 4 měsíci,najeto 4 tisíce a už po 2 tisících po výměně oleje dolevam 1l. Myslíte tě pomůže výměna stíracích kroužku a gufer ventilu? DPF se vypaluje cca každých 200km,asi už bude také na hraně. 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Ahojte.mam Octavia 3 rs 135kw najazd mám 150.000km a žere mi to cca 1L na 5000km. A to sa mi zda dosť

Z motora nič netečie vyzerá to dobre

Všimol som si že keď točím dlhé trasy a hlavne keď jej dám sody tak žere olej rýchlejšie. Medzi vymenou oleja tam dolievam aj 3L. A to robím po 15.000 výmenu 5w30 LL. Neviem žiadne auto mi toľko oleja nežralo.Michal

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...