Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Dneska návrat z italských Alp.

 

Cesta tam a zpět ve 2 dospělých komplet lyžarská výbava oblečení a jídlo v autě.

 

Spotřeba tam Ostrava Livigno cca 900 km obě cesty dle rychlostních limitů, cestou tam kousek cca 20 km v Německu volná dálnice rychlost 160-200 km/h.

Spotřeba tam 5,58 l/100km, zpět 4,9l/100km na 16 kolem, auto načipované.

Za mě s cestou a spotřebou naprostá spokojenost.

Spotřeba vypočítaná přesně tankováno přesně po hrdlo.

 

R.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Ahojte chlapci,

mam otazku ohladom spotreby v meste. Presiel som z 1,9TDi plus Chip na RS125kW a velmi ma trapi spotreba v meste. Po nastartovani a rozbehu mi prvy udaj naskoci okolo 22l/100km (stara octavka s manualom tam mala okolo 13).

Najhorsie je, ze ked sa rozbieham tak spotreba 22 neklesa ale niekedy aj stupa. Pri 1,9tke mi v podstate stale klesala na nejakych 7-9litrov kde sa to v meste ustalilo. No teraz bezne v meste mam 10-13 litrov a to sa snazim rozbiehat lahko. Tiez ked si dam na PP okamzitu spotrebu tak mam skoro stale pri rozbehu spotrebu 49,9 na jednotke, na takej dvojke okolo 30. Jednoducho na starom aute som taketo extremy nevidel.

Jazdim rovnake trate, takze viem porovnat. Nechcem mat take hodnoty ako s 1,9 ale zda sa mi to velmi vela.

Ake priemerky mate v meste povedzme v hustejsej premavke?
Ake vám po nastartovani nabehne prva priemerna hodnota spotreby?

PS: naivne som si myslel ze PP ukazuje mozno viac ako je real, no omyl. Dnes som na plnom tankovani a prejdeni 720km zistil spotrebu podla PP 7,2l a realna spotreba bola 7,5

Moze byt niekde chyba alebo je to len vlastnost DSG?

Odkaz ke komentáři

Ja viem ze nie, no trapi ma, ze ked sa pohnem tak prve cislo co mi na priemerke nabehne je 19-23 litrov. Nasledne to troska spadne na 18, ak niekde zastavim a rozbehnem sa opat 19, 20... Jednoducho musim dlho jazdit kym sa dostanem aspon na 11.

Neviem to velmi opisat, asi som bol velmi nauceny na 1,9TDi s upravou a bez DPF.

Je tu niekto z Kosic?

Odkaz ke komentáři

Aha nicméně je to tak zvláštně napsaný.

Predpokldam že spotřeba bude na 18 kolech, svoji roli tam bude hrát dpf a zaneseny vstriky. To dělá taky hodně. Tdi Fun říkal že snad zažil rozdíl 3 litry dolů po vyčištění vstriku.

 

Zeptám se, máš nový vstriky na servisní akci jak se řešilo nahoře ?

 

Rozvody delany museli bejt na 120 TKm ne ?

Odkaz ke komentáři
Nie nie nie, teraz mam RS125kW, pred tym som mal Oct predFL 1,9Tdi plus chip.

 

Ta spotreba ma trapi lebo sa mi to zda priserne vela. Dnes som prezul na 16tky zimne tak som zvedavy :)

 

Rozvody robene neboli (mam 152k)

 

Tomyzima a ako to riesis?

 

No, už jsem psal Rolbařovi z Prahy, že bych využil jeho služby. Nechám zkontrolovat rozvody počítačem , zda jsou nastavený správně a zda je správně předvstřik.

 

Pokud nemáš dělaný rozvody, tak je nech udělat co nejdřív.

Odkaz ke komentáři

Ano na 18tkach. Od vcera mam 16tky zimne a uz je to o poznanie lepsie. Neskutocne co robia tie 18tky.

 

Dnes som behal po meste a dosiel som s 7,5 co je uz pre danu situaciu na cestach uz OK. Dojadz sa tiez pekne zvysil. Som zvedavy pri dlhodobejsom jazdeni.

 

Rozvody robene nemam, ale pokial viem robia sa na 180.000 km. Na 150.000 som bol v servise a tam mi povedali, ze na dalsom by mali byt na rade prave rozvody.

 

Mate skvele, ze mate ludi okolo seba. Mne z vychodu je to daleko. Potom napis ako si dopadol.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...