Přejít na obsah

kamera


312

Doporučené příspěvky

  • o 4 roky později...

Zdravím, využiju témata.

Už nějakou dobu mám koupenou kameru, ale zatím jsem se nedostal k namontování. Nejsem elektrikář, ale něco jsem schopný si samozřejmě udělat, jen potřebuji návod jak "pro blbce" 😄

Kameru mám Cel-tec E07 napájenou 5V, na zásuvce, co je ke kameře je přibalena je i psané výstupní napětí 5V, tedy předpokládám, že nepůjde napojit napřímo bez zásuvky (ještě jsem psal na dovozce dotaz, zatím bez odpovědi, ale vlastní zapojení to nezmění). Díval jsem se do pojistek, a slot č.6 je volný, je tam pouze jeden výstupní pin, tedy asi výstup 12V. Proměřím multimetrem, jestli tam jde šťáva pouze při zapnutém zapalování. Kde je ale nejbližší ostupná kostra? Jednak tam asi musím připojit druhý kabel od multimetru (žejo?), navíc tam musím napojit druhý kabel ke kameře. Mám koupenou samici autozásuvky, takže to budu řešit přes ni. Jen nevím, kam zásuvku schovat. Chci se podívat, jestli se to vejde nad pojistky, ale nevím, jak sundat ten malý panel (v dílenské příručce je psané pouze "Sejmout panel") ale dobře to drží, a mám strach, abych to neulomil a nebylo to z druhé strany přišroubované.

Mám ke kameře i koupené pojistkové pouzdro, ale kdybych drátek přiletoval na druhý nůž, než to půjde do pinu, tak bych to pouzdro ani vlastně nemusel použít ne?protože by pojistka byla vlastně správně zapojena. Stačí 5A že? nebo méně? Takže kdybych samici zásuvky připojil plus na 5A pojistku do slotu č.6, aby to bylo přiletované až za pojistkou, mínus někam na nejbližší kostru, do zásuvky bych dal kameru, obojí to schoval nad pojistky, tak by to mělo být dobře zapojené, bez obav, že by mi to vybíjelo baterku nebo by hrozilo poškození kamery nějakým přepětím?

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři

Ja mam kameru Viofo a k ni jsem dokoupil toto skryte zapojeni https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-viofo-gitup-autokameram/-hardwirekit/

Pokud by jsi mel na tve kamere stejny konektor, tak muzes pouzit toto. Staci to jen pripojit na spinane plus a minus a mas to. Ja jsem sundal jen plast nad pedalama a pripojil se na svorkovnici na spinany sroub/kontakt a kostru staci dat kamkoli pod nejaky sroubek, co je zasroubovany v plechu. 

Jinak kabel mam vyvedeny rohem v A sloupku az ke zpetnemu zrcatku, kde mam kameru prichycenou. Kabel je kompletne schovany pod plasty a stropnici, takze nejde nic videt a vse funguje jak ma, tzn. zapnuty klicek, kamera jede a s vypnutym klickem kamera nejede.

Odkaz ke komentáři

Díky. Zítra se podívám nad pedály, kavel by měl být dostatečně dlouhý. Tam nad pedálama bude i prostor na schování pojistkovýho pouzdra a zásuvky, vidíš 🙂 zítra to proměřím a najdu spinané. Díky. Kit uvidím, jak se popasuju se zapojením, má to konektor v 90°,coz se super, ale nevím jestli otočený nahodu nebo dolů 😄 😄

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...