Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

no kamarád si nedávno kupoval Nového golfa a chtěl ho s tímto motorem ,ale technik (který byl jeho kamarád ) mu to rozmluvil prý golfů s tímto motorem prodaly celkem 6ks a s toho 3ks se vrátily na záruku s prasklým pístem tak nevím jestli je to správná volba já osobně si myslím že objem ničím nenahradíš ...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Při startu studeného motoru mám dost nepravidelné otáčky. Na diagnostice prý nic není. Po zahřátí motoru je chod motoru již pravidelný. Nemáte někdo tip, co by to mohlo být?

 

Tento jev sem u své 1,2 taky pozoroval a jak už tu někdo někde napsal, stačí použít benzín s vyšším oktanovým číslem než je 95 a je po problému - nebo aspoň u mého motoru to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Tento jev sem u své 1,2 taky pozoroval a jak už tu někdo někde napsal, stačí použít benzín s vyšším oktanovým číslem než je 95 a je po problému - nebo aspoň u mého motoru to pomohlo.

Hodně se teď řeší kvalita benzínu. Já tankuji V-Power 95. Četl jsem tady někde diskuzi o tom, zda je možné použít benzín s vyšším oktanovým číslem nebo ne. V návodu to nezakazují ale ani nikde nedoporučují. Takže mám docela dilema, zda znovu s autem do servisu nebo zkusit "lepší" benzín. Jaký benzín používáš?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Předevčírem jsem si nechal na doporučení servisu přehrát software. Studené starty úplně bez kolísání otáček. Zaregistroval jsem zvýšení otáček na cca 900. Po chvilce rychlý pokles. Technik mě informoval o tom, že software je škodovácký, o problému ví, ale objevoval se (u nich v servisu) zatím u Yeti. Uvidím co to udělá se spotřebou.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Takový tip který jsem vyčetl ve Světě motorů o 1,2TSI...

Psali, že mají velkou zpětnou vazbu ze servisů, že zejména škodovky s 1,2TSI jsou vysoce nadprůměrně obětí kun a jejich zoubků. Došli k tomu tak, že jak Yeti, tak Fabka co měli na testy skončily odtahem a když se nad tím podivovali že je to nějak často ve srovnání s ostatními vozy tak jim to servisy potvrdily.. Důvodem je chybějící horní kryt motoru který byl u 1,2TSI vypuštěn a tak má kuna všechny kabely jak nad zlatém podnosu... Ostatní auta ten kryt mají a je natolik připlácnut k hlavě, že se pod něj kuna nevejde a tak se nedostane k zapalovacím kabelům které jsou nejlahodnější :smich: tak by možná stálo za to se podívat zda by tam nepasoval kryt z 1,2TSI VW a pod....

 

Jak jsem četl, tak předávám jako radu... pokud nesouhlasíte, nechte smazat...

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Na Octavii s motorem 1.2 TSI při 23 000 Km začala svítit kontrolka elektroniky motoru a ESP. V servisu mi pak vyměnili turbodmychadlo (naštěstí ještě v záruce). Nebyli schopní mi říct, proč se to porouchalo. Navíc zjistili, že bude zapotřebí vyměnit i rozvodový řetěz.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Na Octavii s motorem 1.2 TSI při 23 000 Km začala svítit kontrolka elektroniky motoru a ESP. V servisu mi pak vyměnili turbodmychadlo (naštěstí ještě v záruce). Nebyli schopní mi říct, proč se to porouchalo. Navíc zjistili, že bude zapotřebí vyměnit i rozvodový řetěz.

 

Na Octavii s motorem 1.2 TSI při 23 000 Km začala svítit kontrolka elektroniky motoru a ESP. V servisu mi pak vyměnili turbodmychadlo (naštěstí ještě v záruce). Nebyli schopní mi říct, proč se to porouchalo. Navíc zjistili, že bude zapotřebí vyměnit i rozvodový řetěz.

 

Dobry den chcem sa opitat aky mate rok vyroby ste snou spokojni kazi sa vase auto vy mate octavia 2 facelift tsi? kolko mate km je to dobre auto.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

1.2 yeti jak už tu někdo psal kuna proukousala kable :D projevovalo se to tak že auto za jízdy s sebou škubalo no a pak samozřjemě výměna rozvodáku, řešen unik oleje a pak samé prkotiny. Byla to zkouška, a už nikdy tento motor :) Jo auto bylo nové, teď je najetu 112tkm.

 

Edit: zapomněl jsem dodat že svítí ESP doufám že to bude senzorem...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj, prosim o radu. Kamaradovou o2fl/2011, 1,2tsi 77kW, nejde nastartovat, starter toci, baterie ok. Diagnostika vyhodila chyby v motoru: 10964 - ROD - Neznámý chybový kód - Kontrolka závad ZAP; 10976 - ROD - Neznámý chybový kód - Kontrolka závad ZAP; a jedna chyba z CAn Gateway 00469 - datovy BUS displej provoz po jednom vodici, 011 - preruseni - Sporadická. Diky

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

octavia II 1.2 TSI 77kW , rv 2010 , celkem 2x výměna rozvodů (1 x jako svolávačka škoda , 1 x v roce 3/2015 natažený řetěz) a 1x výměna turba ) také svolávačka škoda , 9/2016 prohryzaný kabel od svíček 3 válce :) cena cca 500kč , poslední porucha ( totálně zničené ložiska vodní pumpy 11/2016 , cena opravy cca 4,700kč v aut. servise) , momentálně najeto 71xxx km ,,,, zatím spokojenost

 

e3673dd5d605e54a.jpg

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim,,nevite proc kdyz motor nastartuju,,,minutku pocakam,,,ujedu cca 3 km na lehkou nohu a pak mam kopecky,,,vse je ok ale pokud razantneji seslapnu plyn tak se auto ,,cuka,,trha .....kdyz uberu tak vse ok ....po delsi dobe...jak kdyz se zahreje to uz neudela kdyz seslapnu na plny plyn......prokluzuje studena spojka??

 

(auto koupena nedavno z bazaru,,, O2 FL MR2011 1.2TSI)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...

Tak bych se s vámi chtěl podělit o zkušenost z minulého týdne.... Odpoledne, otočím klíčkem, nastartuji, a zůstane svítit kontrolka EPC a kontrolka motoru. Auto od té doby fungovalo pouze v nouzovém režimu.

Druhý den vezu auto do servisu a bylo mi sděleno, že problém je s Podtlakovou regulací tlaku turba. 

V servise opraveno, pomocí sady na opravu 03F 198 725 C

Najeto 93000km... jiná závada se zatím neobjevila!!!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...