Přejít na obsah

Zvuk při přeřazení


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

koupil jsem OIII Combi, 1.8 TSI DSG 4x4, a zhruba po 2.500 najetych kilometrech se zacal těsně před přeřazením a pri samotnem prerazeni na vyssi rychlostni stupen ozyvat divny zvuk (pripomina to susteni, chrasteni nebo neco takoveho), proste pazvuk. Prvnich 2.500 km pri tom vsechno slapalo bez problemu, motor pomalu nebyl ani slyset. Ted je tenhle pazvuk slyset i pri zatazenych oknech, kdyz nefouka. Bracha mi rikal, ze kdyz jsem jel nedavno kolem nej, bylo to poradne slyset.

 

Ma nekdo z vas podobnou zkusenost? Odvezl jsem auto do servisu, nic nenasli a ze Skodovky jim rekli, ze pry to je standardni zvukovy projev.

 

diky

Odkaz ke komentáři

Mám tu samou karu a nic takoveho pri jizde rozhodne neslysim, takze bych rekl, ze to rozhodne standartni neni. A kdyz nic nenasli, tak jak to mohla Skodovka komentovat :)? A dela to za studena, nebo jen po zahrati? Ja jsem pozoroval divne pazvuky po delsim jezdeni v aute, ale zvuky byli slyset pri zastaveni v poloze (P) a po zarazeni D/R hned nic.

Odkaz ke komentáři

Mám tu samou karu a nic takoveho pri jizde rozhodne neslysim, takze bych rekl, ze to rozhodne standartni neni. A kdyz nic nenasli, tak jak to mohla Skodovka komentovat :)? A dela to za studena, nebo jen po zahrati? Ja jsem pozoroval divne pazvuky po delsim jezdeni v aute, ale zvuky byli slyset pri zastaveni v poloze (P) a po zarazeni D/R hned nic.

 

Diky moc za reakci a tvou zkusenost. Ja si myslim, ze tomu ve Skodovce moc nedali - v pondeli tam auto privezli a v utery uz byl vystupni protokol z analyzy. Auto podle me maximalne napichnuli na pocitac a projeli. Ten pazvuk se ozyva porad - je jedno jestli je auto studeny nebo zahraty, pri kazdem prerazeni na vyssi rychlostni stupen se to ozve.

Odkaz ke komentáři

Já mám taky stejné auto, ale divné zvuky při řazení neslyším. Je to spíš kovový zvuk? Dělá ti to při všech jízdních režimech (D/S/Tiptronic)? Při řazení na jakýkoliv vyšší rychlostní stupeň nebo jen u některých?

 

Kovovy zvuk to urcite neni, tezko se to popisuje - trochu to pripomina zvuk, kdyz clovek prehazuje pri jizde na starem kole do kopce. Dela to pri vsech rezimech a pri kazdem prerazeni na vyssi rychlost - neslysel jsem to jen mezi 5 a 6, kdyz uz je hluk od pneumatik/okoli prilis hlasity.

 

Muzu se zeptat, kolik ma tvoje auto najeto? Jen pro porovnani.

 

Dekuju.

Odkaz ke komentáři

Mám tu samou karu a nic takoveho pri jizde rozhodne neslysim, takze bych rekl, ze to rozhodne standartni neni. A kdyz nic nenasli, tak jak to mohla Skodovka komentovat :)? A dela to za studena, nebo jen po zahrati? Ja jsem pozoroval divne pazvuky po delsim jezdeni v aute, ale zvuky byli slyset pri zastaveni v poloze (P) a po zarazeni D/R hned nic.

 

Muzu se taky zeptat, kolik mas najeto a jaky je rok vyroby?

 

Dekuju

Odkaz ke komentáři

mám ji od 06/2014 a najeto 16000. Ještě se mi stává s DSG to, že někdy po nastartování na volnoběh nerozjede, jak je tomu normálně, pak vždy při startech (třeba na světelné) strašně při rozjezdu cuká, ale ted už to vím a tak, pokud se mi po nastartování a povolení brzdy nerozjede, tak jednoduše vypnu a zase nastartují a je klid. Do servisu s tím ani nejdu, protože se mi to stává velmi zřídka a tak jsem si jistý, že zrovna když to bude v servise, tak to dělat určo nebude. Ale to já jen tak, dělalo mi to od koupě a nějak se to nezhoršuje, spíše si myslím, že to je něco s el. jednotkou DSG.

Odkaz ke komentáři

To by určitě mohli, ale řešeni by bylo takové, že chybu smažou a řeknou zkuste jestli se to bude opakovat, no a pokud ano, tak to sem dovezte a budeme to "řešit". Já jim to dovezu, pak budu týden/ dva bez auta a oni mi poté řeknou, že jim Škoda řekla, že je to vlastně normální jev. Jsem hrozne optimista, že :)

Odkaz ke komentáři

Ne, jen tzv. "dobře informovaný" optimista. :)

Ono se to lehko napíše zkus servis, ale potom to dohadování a dokazování se servisem, když se to děje sporadicky, člověka spíš časem znechutí.

Jestli dobře chápu popis tvého problému, dělá ti to na křižovatce, jenom když nevypneš Start&Stop?

Odkaz ke komentáři

mám ji od 06/2014 a najeto 16000. Ještě se mi stává s DSG to, že někdy po nastartování na volnoběh nerozjede, jak je tomu normálně, pak vždy při startech (třeba na světelné) strašně při rozjezdu cuká, ale ted už to vím a tak, pokud se mi po nastartování a povolení brzdy nerozjede, tak jednoduše vypnu a zase nastartují a je klid. Do servisu s tím ani nejdu, protože se mi to stává velmi zřídka a tak jsem si jistý, že zrovna když to bude v servise, tak to dělat určo nebude. Ale to já jen tak, dělalo mi to od koupě a nějak se to nezhoršuje, spíše si myslím, že to je něco s el. jednotkou DSG.

 

Diky za info o najetych km. Problem, ktery popisujes nemam, me se jen obcas stane, ze pri studenym motoru mi auto obcas skubne/cukne, ale je to spis sporadicky. Samozrejme se to tezko dokazuje, obzvlast, kdyz je auto v servisu na chvili.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Já mám taky toto auto, najeto nějakých 42000km a zvuky neslyším.

Ale jednou jsem se setkal se stejným problémem při rozjezdu. Prostě jsem ráno v garáži nastartoval, zařadil R, pustil brzdu a nic se nestalo. Auto stálo dál. Až když jsem přidal plyn, tak za silného cuknutí se rozjelo. Podobně vypadala jízda dopředu. Už jsem byl dohodnutý, že auto odpoledne hodím do servisu. Po nastartování jsem se ale vše chovalo korektně. Tak jsem tam nakonec nejel. Když jsem telefonicky svou schůzku rušil, tak mi řekli, že se s tímto chování ještě nesetkali a když se mi to stane opět, tak mám hned přijet a oni okamžitě udělají diagnostiku. Naštěstí mám od té doby klid.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Tak mám stejný problém. Při přeřazování na dvojku, trojku - slyším chrastění od podvozku, převodovky. Auto má najeto 10tis., vyrobené 05/2015. Dnes jsem byl v servisu, ale jako na potvoru se to neprojevilo. Takže až to bude znovu, natočím to na video.

Je to opravdu hodně divoký zvuk - uvnitř ho slyšet takřka není, ale při otevřeném okýnku, ideálně v garážích, nebo při zdi je to dost amatérské - to nedělala ani Š 120 :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj. Jsem tu nový. Tak to je radost, mám auto cca 2 měsíce, to mě čekají asi starosti:-( Já mám 1.8 tsi, rv. 2013, najeto 46 000km, 7stupňové DSG a zatím klid. Cukání sem tam také pozoruji, ale je to spíše při řazení ( spíše podřazování ) na režim sport ve vyšších otáčkách, což si myslím, že je normální z hledika konkstručního. Přece jen to je suchá dvojspojka. Je pravda, že sem tam cukne i při podřazení při klidné jízdě, ale jak říkám, myslím, že to není vzhledem ke konstrukčním vlastnostem nic nenormálního. Rachot od převodovky se mi neprojevuje.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak mám stejný problém. Při přeřazování na dvojku, trojku - slyším chrastění od podvozku, převodovky. Auto má najeto 10tis., vyrobené 05/2015. Dnes jsem byl v servisu, ale jako na potvoru se to neprojevilo. Takže až to bude znovu, natočím to na video.<br />Je to opravdu hodně divoký zvuk - uvnitř ho slyšet takřka není, ale při otevřeném okýnku, ideálně v garážích, nebo při zdi je to dost amatérské - to nedělala ani Š 120 :)

<br /><br />Mám naprosto to stejné u 2.0 TSI RS. Auto najeto 8.000km a dělá mi to stejné po přezazení na dvojku při nižších otáčkách (pojíždění). Většinou jen s milimetrem plynu. Je to slyšet jen u vyplého foukání a rádia. Asi to bude vlastnost. A s tou zdí je to stejné. Taky to slyším nejvíc v "drajvech" u zdi. V servisu se jim to neprojivolo, protože A) neví co hledat a jak to zní, B) neumí to navodit, C) nechtějí to slyšet.
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 roky později...
  • o rok později...

Mám to stejné od 0 km, kdy jsem to převzal. Taky to slyším jen při otevřeném okně, v garáži nebo jízdě podél zdi. Je t takové šustění. Dělají to rozeplé spojky při popojízdění na 1 a na 2. Když třeba jedeš na 2 zpomaluješ, tak tam to šustění slyším. Ptal jsem se pár lidí, lidi co maj TDI to absolutně přes ten rachot neslyší a neřeší. TSI jsou tiché a některé to dělají a některé ne. Zrejmě to nějak souvisí s tolerací v sestavení dvouspojky. Servisu jsem to říkal ještě v záruce a řekli, neřešit, na funkci to nemá žádný vliv.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...