Přejít na obsah

Klimatizace (nova napln)


HonzaP

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

nechal jsem dneska doplnit (jeste jsem doplacel za chladivo, protoze tam nebylo skoro zadne) klimu.

V servisu rikali ok chladime na 8C hm.

Venku je nejakejch 22C pustil jsem klimu na 22 auto a nic moc tak asi za 10km rikam dam to na 18C pak i na LO a porad to same.

 

Predpokladam, ze je jedno jestli je venku 22 nebo 30 kdyz to dam na 18 nebo na LO tak by z toho mel jit ledovej vzduch, ne?

Nejde z toho ani moc studenej.

Klimu menim kazdej rok a ted jsem se i ptal, jestli to neni divne a prej je to OK.

 

Dekuju za rady

 

O1 1.9tdi 66kW rv2003 climatronic

Odkaz ke komentáři

Pokud má nějakou mašinu na revitalizaci a výměnu chladiva, tak 99% těchto mašin mají možnost vstříknout do systému fluerosenční barvičku, která pak případnou prasklinou vystoupí a ví se kde je díra,ale fakt že hodně lidí to dělat nechce. Mohl by ti alespoň náplň odsát a to odsáté množství ta mašina zváží a potom se porovná s tím co tam před tím naplnil a tak aspoň budeš vědět jestli to uchází nebo ne.

Odkaz ke komentáři

ak nevie spravit skusku tesnosti, tak najdi takeho co to robi... okruh sa odsaje, natlakuje dusikom a hlada sa netesnost (su na to speci spreje). Viem o par pripadoch, ked inak nedokazali najst dierku, takouto metodou ju nasli.

Jedna zaujimava bola tak, ze v hadici bola mikrodierka (nejaka špona z vyroby) a tou to unikalo cca mesiac do uplneho vyfucania.

Odkaz ke komentáři

Taky mi i po doplnění klima moc nechladí a po kontrole UV lampou mi mechanik zjistil, že mi chladivo uniká přes vadný expanzní ventil http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=6N0820679C , tak pokud bude mít mechanik zítra čas, tak ho jdu měnit i s novýma gumičkama od trubek, co do toho ventilu vedou, tak pak dám kdyžtak vědět, jak to dopadlo ;)

Odkaz ke komentáři

Takže dnes jsem byl na opravě s klimou. Mechanik mi vyměnil ten expanzní ventil (původní netěsnil a byl celej poblitej tím chladivem) a z původních cca 800g chladiva mi tam zůstalo 360g a to jsem loni nechával klimu doplňovat. Teď se zdá, že už to chladí, tak jak má, tak snad budu mít na dlouho pokoj ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...