Přejít na obsah

Rachot po startu a při rozjezdu


Doporučené příspěvky

Dobrý den, něco jsem tady četl, takže asi nejsem jediný, ale už tady nikdo nemluví o rachotu při rozjezdu. Auto stojí delší dobu, tak nastartuji, motor vyletí 1200ot/m a když se rozjíždím, tak je to strašný rachot, až dám druhý stupeň, tak je to lepší. V servise mi řekli, že se to děje v katalyzátoru kvůli emisím. Ale nepřijde mi to úplně normální. Děkuji za názory, zkušenosti. Přikládám video, tak si to zkuste poslechnout. Ještě jednou děkuji. Jinak najeto 44000km, ale už to dělalo co vím u 20000km.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak nikdo nic?! V jiném servise mi řekli, opět to samé...je to kvůli emisím, že je to normální. Tak se zeptám, dělá vám to taky, vy co máte 1,4 TSI? Prostě studený start, otáčky vystřelí 1200 a jak se rozjedete, tak jako by střely do výfuku. Děkuji, pokud se někdo se stejným motorem vyjádří.

Odkaz ke komentáři

Čti:

post-11543-0-73443700-1439910740_thumb.jpeg

 

Podobné téma je již ZDE.

 

Takovou střelbu z výfuku sice nemám, jen na volnoběh si to teď v létě poněkud "poprskává". Po startu to nech těch 45 vteřin běžet, mělo by se to zklidnit. Mám obavu, že s tím nikdo nic neudělá. Jak to tak sleduji, tak je míra příznaků u každého auta individulání.

 

Pro VW existuje TPI 2028088/1, kde se podobný problém řeší flashnutím řj motoru jiným sw. Ale týká se to jen motorů, které střílí a škubou jen při rozjezdu. Pokud se toto objevuje i volnoběh, tak se nic neprovádí = běžný stav a průběh studeného startu.

Upraveno uživatelem Pawouk01
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...