Přejít na obsah

Jake zatmavení folií zvolit


Vassa-RS

Doporučené příspěvky

Caute, chci na svem modrem RSu nechat zatmavit okna foliemi, hlavne kvuli malemu, ktery je vzadu v sedacce, pak je druha vec, ze to mnohem lepe vypada a naslo by se spousta dalsich pozitiv :-).

Ted jen otazka, jake zvolit zatmaveni, aby to moc neprovokovalo, ale aby to bylo alespon poznat. Maji folie HP70, HP35, HP20, HP15 a HP05. Jelikoz se mi primo nechutne nelibi, kdyz ma auto vepredu skla pruhledna a od b sloupku cerna (pripadne mi to pak jak dodavka), tak chci zatmavit i predni bocni okna. Poznamek, ze vepredu je to zakazano se prosim vyvarujte, tohle je mi znamo, ale bud zatmavit vsechny nebo zadne. Chtel bych, aby pres okna byly vodet obrysy, ale ne uplne vse. Chtel bych zvolit asi HP20, ale nevim, zdali to nebude moc, vim, ze kdyz se to s temi prednimi neprezene a je pres ne videt, tak se s policii da nejak domluvit, pokud na to nemaji urovna nejakou jejich akci. Predni okno je cire a proto jsou i predni okna o neco svetlejsi, jak ty zadni i se stejnou folii. Pak me napadla jeste varianta dopredu HP35 a zbytek HP20, ale nekdo rikal, ze s ty HP35 nejdou skoro poznat, ze je to uplne nepatrny rozdil. Nebo me jeste napadlo dat na vsechny bocni HP20 a na zadni vyhrivany dat ty HP35, aby tam slo vic svetla a tim to bylo i trochu svetlejsi. Poradi nekdo, co tam dat? Pokud i presto dostanu pokutu, vzdy se daji ty folie sundat. Navic ja si nikdy moc hlavu z techto predpisu a zakazu nedelal, protoze je to na hlavu postavene, parkrat nejaka stovka pokuta byla, ale nikdy nic zavazneho. A uplne nejlepsi by byly i fotky s popisem zatmaveni. Dik moc kluci

Odkaz ke komentáři

Používám na zadní dveře síťové clony na magnety. Pro lift stojí 2ks asi 1300,- (např. značka X-Shades). Přesně tvarovaná přes obě okna (stahovací i trojúhelníkové malé), bez mezer. Vypadají perfektně a fungují i proti hmyzu při staženém okně a větrání při parkování. Myslím že je toto řešení praktičtější než folie. Bohužel výrobce nevyrábí totéž pro přední okna a ani na zakázku je nechtěl udělat. Takže na okna předních dveří jsem si vyřízl elektrostatickou folii LAS Německo, lze poměrně rychle instalovat a ihned sundat. Používám ji většinou při parkování na slunci a na dovolenou k moři ji nechávám nastálo. Vzadu má RSo stahovací roletku.

 

Odkaz ke komentáři

Nevim, jak je to na Slovensku nb jinych okolnich zemi, ale u nas se to az zase tak neresi. Jezdil jsem asi dva roky s meganem, ktery mel uplne cerna okna a nikdy s tim problem nebyl, dokonce i technickou jsem s tim delal. Pokutu jsem dostal, ale nikdy ne za folie. Sef ma okna taky uplne nepruhledny a taky zatim zadny problem a kamarad narazil na hlidku, ktera ten merak mela a dostal 500 na miste. Takze dokud za to nebudou hrozit pokuty 10000 a vic, tak bych to nejak neresil. Navic jsem na nejakem foru cetl, ze pokud se to s tim zatmavenim neprezene, tak si toho policie moc nevsima (pokud na to nemaji zrovna akci a nedostanou vsichni meraky propustnosti svetla). Vzdyt je to uplne na hlavu, jako by mi zakazali ridit se slunecnima brylema, navic policejni auta a auta papalasu maji okna temer nepruhledna, je to jen buzerace, ale to tady resit nechci, potrebuji hlavne poradit jake zvolit a nejlepe i ty foto. Proste bych si predstavoval, aby to bylo pekne zatmavene, ale bylo pres to dovnitr i trochu videt. Puvodne jsem si rikal, ze dam vsude ty HP35, ale jak jsem hledal na netu, tak jsem prave hodnekrat narazil na nazor, ze s temi HP35 je to jen nepatrne, skoro nerozeznatelne, to by bylo malo. Jeste pry maji folie 3M a u nich 30, tak jsem si rikal, jestli nedat na predni ty 3M30 a na zbytek ty suntek HP20, nechci aby tam byl moc veliky rodil, vypada to pak strasne.

Odkaz ke komentáři

Dávám si fólie na okna nějakých 15 let od první Octy. Přiznám se, že u mého místního "sklenáře" jsem zvyklý říkat 0,5 (nejsvětlejší),1,2,3.

Dříve jsem to dával i dopředu (1), a zadek byl poprvé 3, tedy nejtmavší. To jsem už nikdy více nedělal, sice dobrý, svítilo tam málo, zezedu neoslňovali, ale za šera a tmy bylo špatně vidět ven, couvání bylo za těchto podmínek za trest. Od té doby dávám max 2. Na služebáku jsem si nechal nalepit od zadních oken dozadu 1, nechtěl jsem, aby to budilo moc pozornosti, přesto musím říct, že k mé původní skepsi to je taky OK. Rozdíl oproti předním oknům není příliš velký a v podstatě to vypadá tak, jako origo sun set. Pravda, měl jsem vždy combi a díky více oknům to vypadá vyváženěji. Honza


Dávám si fólie na okna nějakých 15 let od první Octy. Přiznám se, že u mého místního "sklenáře" jsem zvyklý říkat 0,5 (nejsvětlejší),1,2,3.

Dříve jsem to dával i dopředu (1), a zadek byl poprvé 3, tedy nejtmavší. To jsem už nikdy více nedělal, sice dobrý, svítilo tam málo, zezedu neoslňovali, ale za šera a tmy bylo špatně vidět ven, couvání bylo za těchto podmínek za trest. Od té doby dávám max 2. Na služebáku jsem si nechal nalepit od zadních oken dozadu 1, nechtěl jsem, aby to budilo moc pozornosti, přesto musím říct, že k mé původní skepsi to je taky OK. Rozdíl oproti předním oknům není příliš velký a v podstatě to vypadá tak, jako origo sun set. Pravda, měl jsem vždy combi a díky více oknům to vypadá vyváženěji. Honza

Odkaz ke komentáři

A nevis, jak to vychazi s tou propustnosti? Logicky me napada, ze ta 0,5 by mohla byt jako to HP70 a 3 pak to HP05, pravda? Nebo ta 0,5 je priblizne tech HP35? Protoze zase nechapu ty HP70 (coz je vlastne propustnost svetla 70%), protoze tak nejak vychazi klasicke skla z vyroby, ktere jsou dnes snad vzdy tonovane a pokud ty HP35 nejsou pry moc poznat, tak ty HP70 nemuzou byt poznat uz vubec. U toho megana to bylo prave taky uz moc, pres den dobry, ale jak se setmelo, tak hruza, takzety HP05 nebrat(za me). Ne, urco zvolim ty HP35 nebo HP20 nebo jejich kombinace, treba tam budou mit nejake auto podobne, abych se rozhodl podle toho, v patek jsem objednan, tak snad nezvolim spatne.

 

A mas pravdu, na kombiku uz mi to tak divne neprijde, ale na liftu/sedanu to vypada fakt otresne, kor kdyz nekdo dopredu neda nic a na zadek uplne ty nejtmavsi, to uz je pak lepsi bud dat vsude ty nejsvetlejsi nebo nikam nic. Je jasne, ze kazdemu se libi neco jineho a ja to nikomu neberu, ale na sve auto tohle fakt ne. Uz jsem, ted posledni dobou, jak to sleduji, na parkovisti videl auta, ktere to mely idealni(pro me), ale nikdy jsem bohuzel nepotkal ridice, abych se ho zeptal na ty procenta zatmaveni a merak ja nevlastnim :-).

Odkaz ke komentáři

Takze panove, jen pro info, folie jsou uz na aute, nakonec men borec ty HP20 na predek rozmluvil, ze uz je to moc provokativni a jsem rad, ze jsem ho poslech. Na predek dany tedy HP35 a zbytek HP20 a je to akorad, moc pekne to vypada, vevnitr je prijemne pritmi, ale pritom jde pres ty predni videt dovnitr. Na zadni vyhrivany sklo je ta HP20 az az, i tak pres to neni ve tme moc videt, tmavsi bych rozhodne nedaval, nehapu, jak tam nekdo muze nalepit ty nejtmavsi HP05, ve tme to musi byt zcela nepruhledny(myslim bohuzel zevnitr). ;-)

Odkaz ke komentáři

ja som postupne (ako som menil auta) presiel na zadnom skle od HP50 az po HP05 (zadne dvere mam HP03), v noci bez problemov, von vidno dobre, cuvam podla zrkadiel, takze to ani nevnimam, ze cez to slabsie vidno ;)

 

len doplnim, ze vpredu bud nic, alebo teraz bezpecnostne folie (s certifikatom, bez zatmavenia)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...