Přejít na obsah

Octavia 3 facelift


beryfery

Doporučené příspěvky

Pridávam nejaké zaujímavost k faceliftu:

  • Rozšírenie zadnej vlečenej nápravy - nový snímač abs, čap nápravy, brzdový kotúč
  • Rozširenie zadnej viacprvkovej nápravy - hlava kolesa +8,4mm, dištančná podložka (okrem 4x4) +5mm, ložisko kolesa +1,7mm
  • Rozlíšenie cúvacej kamery je 1312x1041 a uhol pohľadu 180 stupňov (doteraz 754x486 a 132 stupňov)
  • Alarm novo chráni aj OBD zásuvku
  • Pri vypnutí zapaľovania zapnuté stierače vždy zídu do parkovacej polohy a vypnú sa
  • Vyhrievaný volant sa zapne vždy pri zapnutí vyhrievania sedadla vodiča, samostatne je možné ho zapnúť len cez MIB
  • Motor 1.5 TSI Evo EA211 vo výkonovej verzii 110kw príde 22KT/17. Zvláštnosťou je, že v ňom bude výhradne použitý nový Longlife olej 0W-20 zelenej farby podľa normy VW508.00/509.00. V motore nebude možné použiť iný olej a takisto tento olej nebude môcť byť použitý v žiadnom inom motore.
  • V rámci faceliftu by malo prísť aj k obmene farieb, teraz na jar by mala skončiť hnedá topaz a červená rio skončí na jeseň. To by bola aj odpoveď na to, prečo žiadne z novinárskych áut v Portugalsku nemalo tieto farby.
  • Predné svetlá:
  • o3fl_01.jpgo3fl_02.jpg
  • Hmolvky:
  • o3fl_03.jpg
  • Zadné svetlá:
  • o3fl_04.jpgo3fl_05.jpgo3fl_06.jpg

 

Dovolím si ešte pridať jednu prosbu - hľadám fotky faceliftového kombíka vo farbe hnedá topaz v kombinácii s 17" diskami Trius. V konfigurátore vyzerá moc umelo, hľadám fotky reálneho auta.

Ak by ste takúto kombináciu našli niekde na webe, alebo videli naživo u predajcu, poprosím o bližšie info :palec:

Odkaz ke komentáři

Z Leona? Vzdyt tam svitila oproti bixenonum strasne. Na tom se shodlo hodne lidi i novinaru. Nastesti to byly jen ecoled, jak jsem vysvetloval nahore. To u Octy jsou uz poradny AFS LED, tak u Octavie budou urcite svitit minimalne stejne dobre, jak bixenony a 100x lip, jak u Leona.

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Tak teraz neviem, či som si objednal Octaviu, alebo Fabiu :lool:

No BMW to nebude ;)

 

Z Leona? Vzdyt tam svitila oproti bixenonum strasne. Na tom se shodlo hodne lidi i novinaru. Nastesti to byly jen ecoled, jak jsem vysvetloval nahore. To u Octy jsou uz poradny AFS LED, tak u Octavie budou urcite svitit minimalne stejne dobre, jak bixenony a 100x lip, jak u Leona.

Na to jsem osobne s myma slepotama a svetloplachosti docela zvedavej, pac z LED me akorat palily oci, coz u xenonu fakt ne :)

Odkaz ke komentáři

Z Leona? Vzdyt tam svitila oproti bixenonum strasne. Na tom se shodlo hodne lidi i novinaru. Nastesti to byly jen ecoled, jak jsem vysvetloval nahore. To u Octy jsou uz poradny AFS LED, tak u Octavie budou urcite svitit minimalne stejne dobre, jak bixenony a 100x lip, jak u Leona.

 

tak tak, je na youtube spousta videí, které světla porovnávají, holt kokta zase perlí a plácá hovadiny

Odkaz ke komentáři

Tak ďalší menší/väčší update k faceliftu. Všetko sú to informácie z prvej ruky:

  • Hnedá topaz 4L4L sa od dnes už nedá objednať, končí vo výrobe od 15KT/17. Kto stihol objednať O3FL v tejto farbe, bude mať vcelku raritnú farbu :palec:
  • Nahradzuje ju hnedá maple 4Q4Q, čo je podľa kódu farby súčasná hnedá toffee u VW, vo výrobe sa objaví od 22KT/17
  • Výroba RS s motorom 2.0 TDI 135kw a 6-stupňovým manuálom odsunutá až na 22KT/17
  • A teraz prekvapivé info - 1.5 TSI 110kw pôvodne ohlásený na 22KT/17 sa posúva na 22KT/18, tj. až modelový rok 2019 :wacko: Takže 1.4 TSI 110kw zostáva v ponuke ešte minimálne rok.

Nejaké zmeny sú aj u ostatných modelov, zatiaľ je toho málo, tak len heslovite:

- k 15KT/17 končí červená corrida, nahradzuje ju červená velvet metalíza od 22-26KT/17

- k 21KT/17 končí hnedá mato a zelená jungle, zatiaľ bez náhrady

- vo Fabii a Rapide končia motory 1.2 TSI v oboch variantách, nahradzujú ich 3-valce 1.0 TSI 70kw a 81kw

- k 26KT/17 končí výroba súčasného Yetiho, objednávanie bude zastavené už v 9KT/17

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...