Přejít na obsah

klepání od motoru při volnoběhu (po zahřání motoru)


Doporučené příspěvky

Ahoj, jestli to půjde takto na dálku, prosím o radu nebo informaci z Vás zkušených.

 

Po nastartování je motor zcela OK. Při malých otáčkách, je OK, stejně tak při vysokých. Až se motor zahřeje a stojím kdekoliv (třeba na semaforu) s vyřazeným rychlostním stupněm, tak od motoru klepe. Jakoby takový plastový zvuk v rychlé frekvenci z pravé poloviny motoru. Skoro bych řekl při poslechu zevnitř auta, že někdo klepe přímo do pravého rohu palubní desky. Jde to ale od motoru. Pouze na volnoběh. Když sešlápnu spojku, nic nepřestane. Pouze když sešlápnu plyn (stále s vyřazeným rychlostním stupněm) a tím zvětším otáčky nebo klasicky zařadím a rozjedu se. Tak je hned po klepání. Když zastavím na následujícím semaforu (například), tak 2 vteřiny ticho a začne opět souvislé klepání. Opět až do sešlápnutí plynu (na místě) nebo až do rozjetí se.

 

Nedávno je vyměněná komplet spojka (před 6500 km) a vodní pumpa (před 600 km). Takže možná bych tyto dvě části vyloučil. Špatné spojkové ložisko by jistě dělalo to, co před výměnou - po sešlápnutí spojky by byl klid. Při vyšlápnuté spojce by "bouchalo". Vyloučit bych snad mohl i řetěz, který s přimhouřeným okem není cca. 2-3 vteřiny po studeném startu slyšet vůbec.

 

Tento stejný klepavý zvuk jsem slyšel už na jaře 2015. Dělalo to tak dva až tři týdny. Neřešil jsem. Pak přestalo a včera se to opět objevilo. Nyní chci odstranit.

 

Četl jsem že to může být ventil zplodin (ten ale mají jiné motory) nebo jen plastový rozvod palivových hadic šikmo z motorového prostoru pod auto. Otázka je, že bych to chtěl s někým zkonzultovat a třeba bude mít někdo v tomto zkušenost. (Zajel jsem dnes do Škody servisu a nechtěli to ani poslechnout před autosalonem. Přijímací technik mi řekl, že to příjmou jako opravu a až pak mi řeknou vyjádření. Jinak se mi na to prý nikdo dívat nebude.)

 

Mám motor CAXA.

 

Děkuji předem.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

 

když sem to měl u autorizovaného servisu, tak mi řekli, že závadu odstranili lepším připevněním palivových hadiček, které to údajně dělají. Samozřejmě se nic nezměnilo a dělalo to dál. Tak sem jim tam auto nechal.

 

Druhý den mi řekli, že ty palivové hadičky jsou prý údajně uloženy v nějakém molitanu, který mi vytvrdl a rozdrolil se. Objednali ho a v pondělí/úterý jedu na montáž, kterou mi udělají na počkání.

 

Dám vědět jak to dopadlo

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Ahoj, já mám ten stejný problém který popisuješ. Pokud si to vyřešil, mohu vědět čím to bylo? Díky za odpověď. Láďa PS: pokud možno na mail: lazume666@seznam.cz 

 

V 17. 1. 2016 at 10:52, Svaci napsal:

Ahoj,

 

když sem to měl u autorizovaného servisu, tak mi řekli, že závadu odstranili lepším připevněním palivových hadiček, které to údajně dělají. Samozřejmě se nic nezměnilo a dělalo to dál. Tak sem jim tam auto nechal.

 

Druhý den mi řekli, že ty palivové hadičky jsou prý údajně uloženy v nějakém molitanu, který mi vytvrdl a rozdrolil se. Objednali ho a v pondělí/úterý jedu na montáž, kterou mi udělají na počkání.

 

Dám vědět jak to dopadlo

 

Ahoj, já mám ten stejný problém který popisuješ. Pokud si to vyřešil, mohu vědět čím to bylo? Díky za odpověď. Láďa PS: pokud možno na mail: lazume666@seznam.cz 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o rok později...

Zdravím,

  měl jsem naprosto stejný problém. Pak jsem najel na jámu, nechal motor nastartovaný a šel po tom klepání. Dělala to palivová hadička, která vede pod podvozkem a zhruba v místech pod sedadlem spolujezdce (ze spodu vozidla) vstupuje do dutiny. V té dutině se uvolnil molitan, který ji tam zajišťoval. Vyndal jsem tedy ucpávku dutiny, nacpal jsem dovnitř houbičku na nádobí tak, aby hadičku přimačkla a je už rok klid:-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...